Lord bez przeszłości

Cykl: Zagubieni lordowie (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Loving a lost lord
miłość, uczucie, sekret

Niezwykła maskarada, płomienne uczucie i groźny sekret w powieści jednej z najpopularniejszych na świecie autorek romansów. Lady Maria znalazła się w trudnej sytuacji: jej ojciec zaginął bez śladu, a natrętny konkurent nie daje jej spokoju. Dziewczyna rozpaczliwie potrzebuje mężczyzny, który otoczyłby ją opieką. Gdy więc dziwnym zrządzeniem losu ratuje życie rozbitkowi i odkrywa, że...

Lady Maria znalazła się w trudnej sytuacji: jej ojciec zaginął bez śladu, a natrętny konkurent nie daje jej spokoju. Dziewczyna rozpaczliwie potrzebuje mężczyzny, który otoczyłby ją opieką. Gdy więc dziwnym zrządzeniem losu ratuje życie rozbitkowi i odkrywa, że przystojny nieznajomy stracił pamięć, bez wahania oświadcza mu, że jest... jego żoną. Jest przekonana, że zapewniła sobie bezpieczeństwo. Nie wie jednak, że przeszłość mężczyzny skrywa przerażający sekret...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

deana | 2015-03-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2015

Po moich ostatnich lekturach i ciągłych zmaganiach z językiem niemieckim potrzebowałam czegoś lekkiego aby móc się zresetować. Wybór padł na romans historyczny Mary Jo Putney. Nie należy ona do autorek po które chętnie sięgam ale w tym przypadku przyciągnęła mnie okładka i postanowiłam dać jej szansę.

Tytułowym lordem bez przeszłości jest Adam. Zostaje znaleziony na plaży, jest poraniony i nie pamięta swojego wcześniejszego życia. Fakt ten postanawia wykorzystać Maria - jej zdesperowana i przerażona nękaniami niechcianego adoratora, wmawia Adamowi, że jest jego żoną. Tak rozpoczyna się skomplikowana przygoda bohaterów. Po drodze wyjdą na jaw ciemne strony, mroczne sekrety oraz rozwikła się kilka tajemnic.

Romanse historyczne mają to do siebie, że ich fabuły napisane są bardzo schematycznie. Tutaj też autorka nie pokusiła się o jakieś radykalne wyjście poza kanon. Mimo to przyjemnie się czytało. Akcja biegła szybko, pewne rzeczy były do przewidzenia już na początku, pojawiło się...

Mak | 2014-09-03
Przeczytana: 02 września 2014

Po rozpoczęciu kilku książek, które mnie nie wciągnęły, trafiłam wreszcie na coś interesującego, co doczytałam do końca. Na wstępie, mój ulubiony motyw – amnezja i małżeństwo, co prawda udawane.

Fabuła wciągnęła mnie już od samego początku, choć była nieco spokojna. Dopiero potem książka nabrała tempa, gdy wychodzi na jaw, że wypadek Adama to jednak nie taki przypadek. I dopiero wtedy rozpoczyna się wątek kryminalny.

Trochę dziwna wydawała mi się wyimaginowana siostra Marii, Sara, a koniec trochę mnie zaskoczył, jednak pozytywnie.

Podobał mi się pomysł z mrocznym lunchem. Randka niekonwencjonalna, a zarazem taka romantyczna. Czytając scenę, aż chciałoby się tam być i przeżyć coś takiego.

Ciekawym elementem było również nawiązanie do Indii, taka przeplatanka kultur, co ubarwiło powieść.

Minusem książki jak dla mnie było zakończenie, a mianowicie przyjęcie. Gdy pojawia się zabójca, autorka jakby pominęła większość gości, jakby jakimś cudem wszyscy wyparowali i bohaterowie...

WampirkaJustynka | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Wspaniały romans historyczny. Podoba mi się ten motyw indyjski, a zwłaszcza to, że książę Ashton jest w połowie anglikiem a w połowie hindusem. Książka jest bardzo pozytywna (zwłaszcza końcówka). Czyta się lekko i przyjemnie. Można polubić nie tylko głównych bohaterów: Marię i Adama, ale także pozostały, których rola jest może mała ale znacząca. Podoba mi się też wątek "kryminalny" z morderstwem w tle. Jest to nie tylko mój ulubiony romans ale także mojej mamy i siostry. Tym co kochają romanse historyczne "Lord bez przeszłości" przypadnie do gustu. Serdecznie polecam :)

Kachusek | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Romans historyczny w całkiem dobrym wydaniu. Chociaż przewidywalny, to czytało się z przyjemnością :) Miła i lekka lektura na letni wieczór..

Martini | 2011-03-05

Maria zaplątana w coraz większe kłamstewka, wierni przyjaciele, zagubiony lord i niespodziewane zakończenie. Polecam ;D

renka | 2013-08-19

lekko i przyjemnie się czyta, fajny klimat.

Martyna22 | 2012-10-09

Świetny romans. Polecam.

ceylonka | 2011-07-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2011

Ja wiem, że to romans i nie ma co się spodziewać czegoś nadzwyczajnego, ale ten jest słaby. Jest naprawdę słaby.
Przewidywalny, przez co nudnawy. Naciągany jak diabli...A momentami wręcz absurdalny!

Kasia W-ka | 2013-11-18
Przeczytana: 11 marca 2014

Świetna!!!

sPinacz | 2014-11-05

To chyba jedyna książka z serii "Zagubieni lordowie", którą jako tako dało się czytać. Bardzo lubię romanse historyczne, dlatego trudno mi stwierdzić, dlaczego akurat ta seria jest taka nudna. Nie podoba mi się język - może więc tłumacz spaprał sprawę. Całość jest strasznie przewidywalna.