Wyzwanie czytelnicze LC

The Hampshire Hoyden
83-241-2053-X
romans historyczny
Wanda

Lord Blake, bohater okryty wojenną chwałą, obiekt westchnień wszystkich dam, najlepsza partia w Londynie. Na lady Katharine Glyn urok przystojnego młodzieńca nie robi jednak wrażenia. To doprawdy niezwykłe! Bo niezwykła jest również sama panna Glyn. A lord Blake ma się niebawem przekonać, że przydomek pięknej Diablicy jest w pełni zasłużony...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Wydawnictwo

kasik | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Fajny romans historyczny, co prawda, przewidywalny aż do bólu, ale dzięki świetnym dialogom z odpowiednią dozą sarkazmu i humoru, podniosłam moją ocenę o dwie gwiazdki. Polecam na poprawę humoru.

książek: 2096
bookish | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Świetny romans historyczny. Już dawno tak dobrze się nie bawiłam jak przy tej książce. Do tego świetna bohaterka i nasz lord. Do tego masa humoru. Wspaniałe.

wiedźma | 2013-03-11
Przeczytana: 07 marca 2013

Powieść dosłownie wpadła mi w ręce, kiedy szukałam czegoś lekkiego po dołującym "1974" Davida Peace.
Nie należę do fanek romansów, więc do lektury podeszłam z rezerwą. Na szczęście czekało mnie miłe zaskoczenie. Zamiast mdłej ckliwości oraz irytujących zachowań przeplecionych pociesznymi, biologiczno-naiwnymi opisami miłosnych karesów dostałam dwójkę niebanalnych postaci pierwszoplanowych, sporą dawkę humoru oraz... dystansu do romansowej stylistyki. Mam wrażenie, że "Diablica.." to bardziej pastisz, niż 'poważny' romans.
Lekka, niezajmująca szarych komórek, odświeżająca lektura. W sam raz na długą podróż lub jeszcze dłuższą kolejkę w urzędzie. ;)

Klaudia Sowa | 2015-04-03
Przeczytana: 25 października 2014

Katherine wśród arystokracji ma przydomek Diablicy z Hampshire. Jest odważna i bezpośrednia, nie boi wyrażać się własnego zdania. Ponadto gardzi arystokracją.
Theodore, lord Blake wraca z wojny i wraca na londyńskie salony, gdzie spotyka piękną i upartą pannę Glyn, czyli tytułową diablicę.
Książka ma dużo humoru, znajdziemy tu również wątek intrygi, którą wymyśliła Priscilla ze swoim wspólnikiem i znajdziemy odpowiedź dlaczego Kate nienawidzi arystokracji.
Czy bohaterowie przyznają się do swoich uczuć? Czy intryga Priscilli odniesie pożądany skutek? I którą z nich wybierze Theo: piękną i otwarcie wyrażającą swoje opinie pannę Glyn, czy może Priscillę, która jest lodowatą pięknością? Żeby się dowiedzieć, należy sięgnąć po tę książkę...!

Sakarya | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

Rewelacyjna. Bohaterowie nie są ani nudni, ani ciamajdowaci ani niezdecydowani. Ich błyskotliwe uwagi i cięte riposty nie tylko czynią książkę ciekawą ale i zabawną. Co na sercu to na języku i nie ma żadnych niedomówień i "czajenia się". Bardzo przypomina mi "dumę i uprzedzenie", choć ciężko doszukać się tu i dumy i uprzedzenia w relacjach pomiędzy dwójką głównych bohaterów, może z wyjątkiem uprzedzenia obojga do stanu zakochania i Kate do arystokracji.

Nika16wow | 2018-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Nie, nie i jeszcze raz nie. Na początku książka tylko delikatnie mnie denerwowała. Mało romansu w romansie, całusów brak, ogólne wrażenie raczej słabe. Jedyny plus jaki dostrzegałam (i widzę go nadal) to duże ilości humoru, żartów i sarkazmu. A kiedy już myślę, że może ta książka nie jest jakoś bardzo romantyczna, ale przynajmniej będzie zabawna autorka postanawia zrobić mi niemiłą niespodziankę. I nagle, nie wiadomo skąd zostaje wprowadzona intryga dotycząca Georginy i Williama (którzy wcale nie są głównymi bohaterami) i książka z delikatnie denerwującej staje się bardzo wkurzająca (żeby nie użyć innego niecenzuralnego słowa, które o wiele lepiej odzwierciedla mój stosunek do tej książki). Bo pytam się jakim ograniczonym trzeba być żeby wierzyć swojemu rywalowi i wrogowi nr 1 głównej bohaterki, a nie wierzyć w niewinność kobiety, którą się rzekomo kocha. Jestem nawet w stanie przełknąć ten brak logiki w końcu to fikcja. Ale, ale to nie wszystko. Autorka postanawia, że Will zamiast...

Pyrka2503 | 2012-03-03
Przeczytana: 03 marca 2012

Na szczęście autorka podarowała sobie ckliwe opisy pocałunków i schadzek, za to postawiła na humor :) Wielki plus za to!

CherryBlossomGirl | 2014-07-10
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Po wpadnięciu na etap, kiedy potrzebowałam szczęśliwych zakończeń jak narkotyków, szukałam różnych romansideł i powiem, że to jeden z nielicznych, które mnie tak zachwyciły. Przede wszystkim zabawna i ciekawa. Uśmiałam się, wzruszyłam i miałam swój happy end. Dla mnie bomba;)

Yvetta9060 | 2014-11-25

Jestem nie miło zaskoczona tą pozycją. Jedyny plus to dialogi między bohaterami. Reszta jest fatalna. Cała historia jest tak przewidywalna że jestem zażenowana.

rin4ev | 2016-01-20

Niby romans niby nic nowego, ale...I właśnie te ale zmienia wszystko. Historia jakich wiele. Za to postać głównej bohaterki nie. Na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od wielu innych postaci. Jednak w porównaniu do innych książek główną postacią całej książki jest ona. Jej przystojny adorator to tylko dodatek do niej. I to jest wyjątkowe bo autorka nie rozwodzi się nad idealnym Panem Blakem, ale nad nieidealną panną Glyn.