Pocałunek miłości

Okładka książki Pocałunek miłości Shana Galen
Okładka książki Pocałunek miłości
Shana Galen Wydawnictwo: Amber Cykl: Zaułki Covent Garden (tom 3) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Zaułki Covent Garden (tom 3)
Romans Historyczny [Amber]
I Kissed a Rogue
Amber
2018-10-23
2018-10-23
Agnieszka Dębska

Lilian jest rozpuszczoną panienką, córką księcia Lenoxa, która zawsze kpiła z mężczyzn, zwłaszcza tych którzy żywili do niej gorętsze uczucia. 😻😿Zawsze uważała, że żaden z nich nie jest dość inteligentny, dość przystojny, dość dobry. Wielu z nich chciało pojąć ją za żonę,💍 jednak ona odrzucała oświadczyny. Jednym z wielu był...
Brook. Detektyw.🕵🏻‍♂️ Od zawsze pociągało odgadywanie nieodgadnionego, łapanie rzezimieszków i łotrów, a także rozbijanie największych szajek złoczyńców w Londynie. 💂🏻‍♂️💂🏻💂🏻‍♀️Odkąd miłość jego życia zadrwiła z jego uczuć zajmuje się tylko tym.
Oczywiście przewrotny jest los. Brook musi wytropić teraz Lilian, która została porwana przez największego zbira w Anglii. A to sprawia, że przez pewien czas będą skazani na siebie, choć dla obojga, to ostatnie czego pragną.👩‍❤️‍👨
..............................
Pocałunek miłości to niewątpliwie klasyczny romans historyczny o drugich szansach. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, sporo tu ciekawostek. Np. Nie wiedziałam, że by ogrzać wnętrze karocy, pod buty kładło się maksymalnie rozgrzaną cegłę 🧐 Ale choć czytało się naprawdę miło, to brakowało mi czegoś w tej książce, czegoś takiego co sprawia, że historię pamięta się jeszcze długo po przeczytaniu. O pocałunku miłości raczej dość szybo zapomnę, a jesli kiedykolwiek znów pojawi się w mojej pamięci, to na pewno w plebiscycie na najgorzej dobrane kolory sukni ever! 🥻👗Np. Pomarańczowa suknia z żółte i czerwone kwiaty z srebrnym brokatem 😳🤔🥴

Brook....

STARA ANGLIA KSIAŻKA LEKKA ALE MOŻNA POZNAĆ SWIAT SPRZED 200 LAT.

STARA ANGLIA KSIAŻKA LEKKA ALE MOŻNA POZNAĆ SWIAT SPRZED 200 LAT.

Romanse historyczne to jeden z moich ulubionów gatunków (obok fantasy). Raz na jakiś czas, dla zresetowania mózgu czytam. Zaczęłam od tomu 3 - ale w sumie nie miało to znaczenia. Cała seria mi się podobała, jest wartka akcja, bohaterowi dobrze nakreśleni, dla miłośników tego gatunku przyjmna lektura.

Wymęczyłam książkę, początek nawet ciekawy, potem jakaś katastrofa.

Wymęczyłam książkę, początek nawet ciekawy, potem jakaś katastrofa.

Lila i Brook poznali się przed kilku laty. On był w niej wtedy szaleńczo zakochany i pomimo swojego niższego statusu społecznego zaryzykował oświadczyny. Ona, córka księcia, wyśmiała jego uczucie i odtrąciła go, sprawiając, że od tego momentu żywił do niej urazę i wrogość. Teraz, starsi bardziej doświadczeni życiowo znowu się spotykają. Ktoś zagraża jej życiu a jedynym zdolnym zapewnić jej bezpieczeństwo jest on, zdolny choć cyniczny detektyw. Gdy do intrygi wmiesza się jeszcze ojciec Lili, który wyczuł możliwość wydania za mąż dwudziestopięcioletniej starej panny możemy być pewni, że nic nie przebiegnie tak jak powinno. Lila i Brook zmuszeni do przebywania razem i cóż.. okażą się kolejną parą, która potwierdzi stare porzekadło, że od nienawiści do miłości jest tylko jeden krok.

Chociaż opis sugeruje romans historyczny z wątkiem przygodowym to ten wątek zagrożenia i przygody ledwie jest nakreślony i dosyć szybko zostaje przytłoczony romantyczną opowieścią o dwójce totalnie różnych osób, które za sobą zbytnio nie przepadają a przez zewnętrzne intrygi zmuszone zostają do dzielenia egzystencji. Jak można się spodziewać jest wybuchowo, emocjonująco a dodatkowo jest to potraktowane z lekkim przymrużeniem oka. Początkowo obserwujemy dosyć emocjonujące starcia słowne, utarczki emocjonalne, które w którymś momencie naturalnie przechodzą w uniesienia natury fizycznej.

,,Pocałunek miłości" to dosyć typowy romans historyczny. Lekki, przyjemny, zapewniający relaks po ciężkim tygodniu. Idealny by schować się pod kołdrą z kubkiem herbaty i przenieść się w mało skomplikowany świat, gdzie oczywiście dobro i miłość zawsze zwyciężają i pokonują wszelkie przeciwności losu.

naprawdę świetna...

naprawdę świetna...

Lekko pompatyczny język, papierowi bohaterowie , i brak iskrzenia pomiędzy nimi , to podstawowe minusy. Dochodzi bezsensowna fabuła . Szkoda czasu.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Pocałunek miłości