Wszystkie kolory nieba

Wydawnictwo: Znak
Wszystkie kolory nieba
ew_cia

Opowieść, w której znajdziesz wszystkie najpiękniejsze emocje - dobro, wielką dozę optymizmu, a przede wszystkim życiową mądrość, którą możesz czerpać pełnymi garściami. Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się też, że nie do końca pasuje do...

Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się też, że nie do końca pasuje do świata, w którym się znalazła. Czuje, że to ona powinna dyktować warunki swojemu życiu…

Czy Iga i Wiktor posłuchają głosu serca i wybiorą prawdziwe uczucie? Kto pomoże im odnaleźć właściwą drogę: przyjaciele, rodzina, czy może ktoś zupełnie obcy?

Życie ich przyjaciół też pełne jest zawirowań. Janek spotyka wreszcie miłość, która wywraca mu świat do góry nogami. Amelia zaś wbrew wszystkiemu przekonuje się, że i ona ma prawo do szczęścia. A wszystko to za sprawą pewnej wyjątkowej kobiety o imieniu Ludwika…

"Ta wyjątkowa opowieść dostarczy Wam wspaniałych, dobrych emocji. Polecam!"

Magdalena Kordel

Krystyna Mirek pisze, by podnosić na duchu, dawać wytchnienie i nadzieję. Dzięki swym niezwykłym powieściom zyskała miano specjalistki od dobrych emocji. Jej książki trafiły na listy bestsellerów i na długo pozostały w sercach wiernych czytelników.

źródło opisu: matras.pl

źródło okładki: matras.pl

Wioleta Sadowska | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Łatwiej jednak złowić księcia na parę ujmujących uśmiechów, niż potem poradzić sobie w pałacu".

Czyjeś oczekiwania odnośnie naszego życia potrafią czasami narobić niezłego bałaganu, na zawsze zmieniając kierunek naszych losów. Trzeba mieć niezwykle mocny charakter, by nie ustąpić i iść tylko przez siebie, obraną ścieżką. W drugim tomie opowieści o bohaterach znanych czytelnikom z książki "Większy kawałek nieba", Krystyna Mirek nakreśla tenże problem, ale także wiele innych, z jakimi muszą borykać się na co dzień współcześni ludzie. To czyni ją tak bardzo życiową książką.

Krystyna Mirek to popularna, polska pisarka powieści obyczajowych. Mama czwórki dzieci, trzech córek i jednego syna, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka przez wiele lat pracowała w szkole, jednak obecnie pisanie stało się jej jedynym zawodem.

Iga i Wiktor starają się odnaleźć na wspólnie wybranej drodze życia. Iga czuje się nieco osaczona przez przyszłą teściową i...

Kasiek | 2016-10-19
Przeczytana: 13 października 2016

Książka jest kontynuacją historii Igi i Wiktora, których mieliśmy okazję poznać w pierwszej części tej serii. Autorka jednak nie skupia się wyłącznie na ich dalszych dziejach, a rozszerza fabułę o kolejne wątki. Więcej uwagi poświęca Jankowi, przyjacielowi głównego bohatera i jego rozterkom miłosnym. Każdy wątek rozpoczęty w poprzednim tomie znajduje ciąg dalszy, jednak nie każda sytuacja zostaje wyjaśniona do końca, a tym samym autorka pozostawia "otwartą furtkę" do stworzenia kontynuacji w postaci kolejnego tomu.
Książka jest całkiem interesująca, niemniej jednak uważam, że pierwsza część bardziej wciągała. Chyba trochę za mało uwagi zostało poświęcone Idze i Wiktorowi, którym tak kibicowałam. Ich problemy są pobieżnie przedstawione, w rezultacie czego wszystko sielsko się układa. Poboczne wątki były tym razem ciekawsze i chętnie poznałabym ich zakończenie.

eduko7 | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018

Poznajemy dalsze losy Igi i Wiktora. Intrygi jego matki i jej ojca, manipulacje Natalii, która nie może pogodzić się z porażką. Trudności współpracowników z zaakceptowaniem ich związku też dodają mu kolorytu, co niezwykle trafnie podsumowuje Wanda:
„Trudniej ludziom wykazać się empatią, niż źle doprawić sos pomidorowy, choć prawie każdy ma to ostatnie na sumieniu”.
A zatem czeka na nas historia z dużym ładunkiem emocjonalnym. Wzmacnia go również Jan – przyjaciel Wiktora, którego uczucia odrzuca Ludwika, a on sam budzi coraz większy niepokój serca u Amelii. Czy zgodnie z podejrzeniami teścia Amelii czyni to tylko aby uzyskać dobre warunki zakupu mieszkania? Jak potoczą się ich losy? Czy któryś ze związków zostanie zalegalizowany?
Jak będą układały się relacje Wiktora z synem?
W tej części poznajemy lepiej Marię i Andrzeja oraz nowe wyzwania, którym muszą sprostać zapraszając pod swój dach żonę tragicznie zmarłego syna i ich dzieci.

basik | 2016-10-06

Często się zdarza, że kolejna część cyklu jest już słabsza, bo to co najważniejsze , już zostało powiedziane.
Na szczęście w tym wypadku tak nie jest.
Bo autorka ubarwia historię Igi i Wiktora o historię Janka, przyjaciela Wiktora, którego trochę poznaliśmy w pierwszej części, jako "niebieskiego ptaka" , podrywacza i kobieciarza.
Ten zadeklarowany kawaler nagle zdaje sobie sprawę, że tym razem się wreszcie zakochał. Sęk w tym, że jego wybranka wcale nie jest zainteresowana jego zalotami.A on coraz częściej , niby przez przypadek, stara się spotykać z Amelią.
Natomiast Amelia wdowa z trójką dzieci, synowa Marysi od której Janek ma odkupić mieszkanie zdaje sobie sprawę, że ma w stosunku do niego coraz cieplejsze uczucia.
Z Igą i Wiktorem niby wszystko jest w porządku, ale jednak coś nie gra. Ona chce sama decydować o swoim życiu, chce być dalej samodzielna, pracować i mieć marzenia. Niestety ma wroga a jest nim przyszła teściowa, zazdrosna o uczucia swojego syna. Ojciec też sprawia...

Tatiasza Aleksiej | 2016-11-27

Bardzo optymistyczna :)
Obok Igi i Wiktora ciekawie wykreowani inni bohaterowie. Ich problemy, troski, radości... . Bardzo przypadła mi do gustu postać pani Marii, jej wielki optymizm i pogoda ducha. Co dalej z Jankiem i Amelią?
Czytało się bardzo przyjemnie i szybko :)

Ta powieść to pasjonująca, niesamowita pełna uroku, ciepła, dużo mądrości posiada i optymizmu.
Zaczęłam czytać książkę od drugiej części "Wszystkie kolory nieba" autorki Pani Krystyny Mirek, ponieważ nie było pierwszej części w bibliotece skusiłam się na tę książkę pozytywnie mnie zachwyciła, jestem pod wielkim wrażeniem.
Przyjemna historia miłości Igi i Wiktora tocząca się w pięknym Krakowie.Gdzie cała ta akcja rozgrywa się w restauracji Wiktora. Jak to może bywać, miłość nie zawsze jest cudowna, kolorowa, różowa.Bardzo złą niechęć jej przyszła teściowa czuje do dziewczyny,jest też rozszczeniowy,ojciec, który cierpi na chorobę alkoholową jest nałogowym alkoholikiem.
Dlatego główna bohaterka Iga mimo głębokiego uczucia do Wiktora nie jest za bardzo pewne siebie do niego, czy on jest tym właściwym mężczyzną dla niej.
Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się tego też, że nie do końca pasuje do świata, w którym ona się znalazła.Bardzo czuje, że to ona powinna...

Gosia | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 20 października 2016

Dalsze losy zagmatwanej miłości Igi i Wiktora. W książce dowiadujemy się również sporo o przyjacielu Wiktora - Janku, kawalerze i kobieciarzu. Fajnie i szybko się czytało tą książkę.

książek: 1952

„[…] los pisze scenariusze na oślep. Nie zawsze kieruje się sprawiedliwością”.

Czy ludzie wywodzący się dwóch odmiennych światów mają szansę znaleźć wspólny język? Stworzyć szczęśliwy, stabilny i pełen zrozumienia związek? Jestem przekonana, że tak. Jednak wiele zależy od oczekiwań, indywidualnych cech charakteru, głęboko zakorzenionych przyzwyczajeń, kwestii związanych z umiejętnością poddania się pewnym kompromisom słowem, składa się na to wiele subiektywnych czynników. Jednakże najważniejsza jest siła i dojrzałość rodzącego się uczucia.

Krystyna Mirek w swojej najnowszej książce Wszystkie kolory nieba, która stanowi kontynuację losów bohaterów Większego kawałka nieba, postanowiła zgłębić dylematy ludzi, którzy wychowali się w zupełnie różnych rodzinach. Zderzyć ze sobą dwa odrębne środowiska — świat ludzi zamożnych, kierujących się odmiennymi priorytetami, ze światem zwyczajnych, niewyróżniających się obywateli, uwikłanych w egzystencjalne problemy — często naznaczonych...

Karolina Hajdysz | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, Bibliotekowo, 2017

Z uśmiechem na buzi i niecierpliwością czekałam na drugi tom perypetii Igi i Wiktora. Choć czytało się ją bardzo lekko, chwilami było zabawnie, romantycznie itp to tak naprawdę zawiodłam się trochę. W pewnym momencie wątek głównych bohaterów stał się tylko dodatkiem w całej tej historii. Poza tym czuję silny niedosyt w wątku zakupionego przez Igę pierścionka i jego historii. Z jednej strony żal mi tej dziewczyny, bo musi stawać twarzą w twarz z matką Wiktora (gęsia skórka przeszła mi po rękach, nie chciałabym mieć do czynienia z taką kobietą) i martwić o swojego ojca alkoholika, który świetnie gra na uczuciach i sumieniu córki a z drugiej strony jest szalenie irytująca. Szczerze mówiąc cieszę się, że chociaż Wiktor ma dobrze poukładane w głowie, bo naprawdę ciężko byłoby znieść jej dalsze zachowanie i niepewność. Oliwier zaś po przeżyciach z pierwszego tomu stał się nad wyraz dojrzałym i inteligentnym młodym chłopcem. Cieszę się, że postać Natalii zniknęła w tym wszystkim tak nagle...

Monika | 2018-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

To pierwsza książka pani Krystyny Mirek, którą miałam okazję przeczytać. Niestety nie wiedziałam, że to druga część opisująca historię Igi i Wiktora.

Czytało mi się tę książkę dobrze, chociaż mam wrażenie, że akcja toczyła się szybko, a wątki były jakby urywane. Czuję troszkę niedosyt, myślę, że można było rozwinąć bardziej tę opowieść. Mam tu na myśli nie tylko głównych bohaterów, ale także wątek relacji łączących Amelię i Janka, czy postać Ludwiki.

Na pewno sięgnę po "Większy kawałek nieba", bo tam opisana jest historia spotkania Igi z Wiktorem i jestem tego ciekawa.