Czarny wiatr

Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 18)
Wydawnictwo: Amber
Black wind

Ostanie dni II wojny światowej. Japoński okręt podwodny zostaje zatopiony u wybrzeży Ameryki.Rok 2007. Ktoś zamierza wykorzystać spoczywający we wraku tajny ładunek i przeprowadzić szalony plan...

gwiazdka | 2016-12-31
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Po lekturze osiemnastego tomu z serii o Dirku Pitcie dochodzę do smutnego wniosku, że Cussler powinien już dać sobie spokój z tą serią. To wszystko już było. „Czarny wiatr” jest bardzo wtórny, zero świeżości. W dodatku autorowi zabrakło chyba pomysłu na zagadkę, bo tutaj są same pościgi i mordobicia, nie znalazłam nawet odrobiny jakiejś subtelniejszej akcji. Do tego masa opisów technicznych: może inni czytają te fragmenty z zapartym tchem, mnie nudzą. No i bohaterowie: ojciec i syn, identyczni, łącznie z nazwiskiem, naprawdę chwilami miałam problemy ze zorientowaniem się, o którym w tym momencie mowa. A sceny, w których występują obaj to już nie do rozplątania. Nawet odzywki mają identyczne. Summer za to mnie lekko irytowała, Cussler nie potrafi kompletnie kreować bohaterów płci żeńskiej.

I najbardziej irytująca część: coraz częściej w akcję swoich powieści Cussler wplątuje siebie, niby nic, a działa na mnie bardzo negatywnie.

Kolejna dobra powieść przygodowa Cusslera.
Odprężyłam się przy niej i bardzo mnie wciągnęła.
Podobało mi się, że w tej powieści po raz pierwszy poznałam dzieci Pitta, choć nadal nie wiem, kim była ich matka :)
Fanom tego pisarza- polecam :))

żabka | 2014-11-06
Przeczytana: 22 października 2014

Bardzo podobała mi się ta historia... Cusler jednak dobrze opisuje zagrożenia związane z terroryzmem.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2008 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać.

Andrzej Żubka | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane, Audio

Dobra szybka akcja, choć miejscami troche naiwna.

mosajssen | 2017-03-30
izaj1965 | 2017-03-29