Wektory władzy

Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Okładka książki Wektory władzy
Graham BrownClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 19) kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 19)
Dark Vector
Amber
2023-10-17
2023-10-17

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Rwący lód Graham Brown, Clive Cussler
Rwący lód Graham Brown, Clive...

Okładka książki Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk Cussler
Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Podwodni łowcy 2 Clive Cussler, Craig Dirgo
Podwodni łowcy 2 Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Plan Colossus Clive Cussler, Boyd Morrison
Plan Colossus Clive Cussler, Boyd...

Książka wspaniała, ale ja nie o tym :) Drzewniej bywało, że wydawca drukował erratę - wykaz błędów w tekście - miało się wtedy pewność, że pomimo "errare humanum est" ktoś jednak dokłada starań, by wydanie przejrzeć i błędy wyłapać, od wielu już lat Amber tego nie robi (niestety) i do literówek, powtórzeń itd. itp. musiałam się przyzwyczaić. Do sedna - daruję więc już sobie odejmowanie gwiazdek. Ale za to wydawca ma [u mnie] wielki minus:(

Ostatnia jak na razie wydana w Polsce część cyklu z Archiwum NUMA . Trochę lepsza od poprzedniej części , ale i tak odbiegajaca poziomem od pozostałych części cyklu . Tym razem bój toczy się o skradzione superkomputery , które mogą wstrząsnąć rynkiem informacji . W dobie wysokiej technologii , informacja zaczyna być najdroższą walutą.
Dużym minusem jest niestety tłumaczenie i brak chyba korekty przed jej drukiem . Książka posiada wiele literówek , błędów gramatycznych , co według mnie jest niedopuszczalne .

Dużym minusem jest niestety...

Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytałem jakiś poprzedni tom cyklu z Kurtem Austinem (NUMA),ale okazało się, że najnowsza powieść niezapomnianego mistrza przygody Clive'a Cusslera i jego współautora Grahama Browna, była niezwykle ciekawa i w sumie bardzo dobra.
"Wektory władzy" to pasjonująca przygodówka w iście sensacyjnym stylu. Zaginione superkomputery i morski "szaleniec" Kurt Austin ze swoim nieodłącznym partnerem Joem Zavalą wyruszają z misją ich odzyskania. Wiele się po drodze działo, było kilka zaskakujących zwrotów akcji, kilka niespodzianek i dramatyczna sensacyjna rozgrywka na koniec.
Muszę przyznać, że bardzo wciągnęła mnie ta powieść, wartka akcja, sporo technicznych ciekawostek i nieźle przemyślana fabuła. Podane to wszystko w charakterystycznym klimacie morskiej przygody sprawia, że w mojej ocenie powieść jest bardzo dobra.
Mam jednak sporo krytycznych uwag do wydawnictwa Amber. W książce roi się od różnych błędów. Od zwykłych literówek, po wielokrotnie powtarzane wyrazy i fatalną gramatykę w kilku fragmentach. Brak też konsekwencji przy odmianach pisowni imion i literowych skrótów różnych organizacji. Fatalnie!
Jednak moja ocena obejmuje jedynie samą powieść, za te wszystkie błędy musiałbym ją sporo obniżyć, więc nie zrobię tego. Ale dla wydawnictwa "żółta kartka"!
Mimo to oczywiście polecam fanom nie tylko autora, ale wszystkim lubiącym powieści sensacyjno-przygodowe!

I jak zwykle skończyło się pozytywnie.
Kurt Austin i Joe Zavala wychodzą z takich tarapatów, że J23 czy 007 chowają się do nich.
W pewnym momencie możemy myśleć iż Kurt może mieć oskrzela. Tak długo pływa pod wodą .
Ale zabawa przednia. Czyta się rewelacyjnie. Wciągająca.
Czekamy na kolejne tomy .

I jak zwykle skończyło się pozytywnie.
Ale zabawa przednia. Czyta się rewelacyjnie. Wciągająca.
Czekamy na kolejne tomy .

W zasadzie kopia wszystkich książek z Cusslerowskiej serii, zaginiony artefakt, zły charakter planujący przejęcie władzy nad światem i ekipa z NUMA ratująca świat i przy okazji odnajdująca skarb.
Teraz w akcji duet Austin - Zavala, mój drugi ulubiony spośród wszystkich serii, najlepsi oczywiście to Dirk Pitt i Al Giordino.
Do szybkiego przeczytania w weekend, jak dla mnie trochę za dużo nowoczesnej technologii czy wręcz abstrakcyjnych broni, pojazdów itd., wolę starsze książki gdzie technika nie odgrywa takiej roli, no może poza komputerem Hirama :)

Do szybkiego przeczytania w weekend, jak dla mnie...

• Mam - papier
  • BM Starogard Gdański
  • Szukam
  • Przemyślane
  • Do kupienia
  • Kryminał/sensacja/thriller/przygoda

Dodaj cytat z książki Wektory władzy