Bunt morza

Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Okładka książki Bunt morza
Graham BrownClive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Kurt Austin (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Kurt Austin (tom 15)
The Rising Sea
Amber
2024-01-11
2020-10-22
Maciej Pintara

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...
Okładka książki Rwący lód Graham Brown, Clive Cussler
Rwący lód Graham Brown, Clive...

Okładka książki Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd Morrison
Zemsta cesarza Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Ocean Chciwości Graham Brown, Clive Cussler
Ocean Chciwości Graham Brown, Clive...
Okładka książki Ognisty lód Clive Cussler, Paul Kemprecos
Ognisty lód Clive Cussler, Paul...
Okładka książki Gangster Clive Cussler, Justin Scott
Gangster Clive Cussler, Just...
Okładka książki Piąty kodeks Majów Clive Cussler, Thomas Perry
Piąty kodeks M... Clive Cussler, Thom...
Okładka książki Meduza Clive Cussler, Paul Kemprecos
Meduza Clive Cussler, Paul...

Ogromna porcja przygody, sensacji podana przez Clive Cusslera na tacy . Japonia i Chiny to miejsce akcji tej części przygód bohaterów z NUMA .
Kto jeszcze chce zniszczyć świat ? Kurt Austin i przyjaciele już czekają . Nie jest to literatura wybitna , ale nie tylko taka jest nam potrzebna .
Ogromna porcja zabawy , a że Cussler ma wyobraźnię i styl to zabawa przednia .

Ogromna porcja zabawy , a że Cussler ma wyobraźnię i styl to zabawa przednia .

Jak zwykle Cussler zapewnia solidną porcja przygody łącząc fantastykę z naukowymi faktami. Twardzi bohaterowie z zespołu naukowego Numa robią wszystko, by ocalić świat w iście hollywoodzkim stylu- mamy więc podnoszący się poziom mórz, pościgi, strzelaniny, jakuzę, legendarne japońskie miecze, roboty i smoki (no, warany- ale nie bądźmy drobiazgowi).
Tylko redakcja woła pomstę do nieba, wydanie wyjątkowo niechlujne.

Tylko redakcja woła...

Świetna akcja, wybitne pióro, niespodziewane odkrycie na koniec zaskoczyło mnie, duet Joe&Kurt jak zawsze niezniszczalny;p oczywiście amber jak zawsze musi porobić literówki - brak polskich znaków to już norma, ale teraz doszły jeszcze entery w środku wersów - masakra drukarsko-korektorska:(

Nie zniszczalni główni bohaterowie, dużo strzelaniny, źli ludzie, którzy coś knują a i tak wiadomo, że dobro w hollyłódzkim stylu zwycięży.

Jest tu wszystko, co powinno być w niewymagającej historii akcji: ultranowoczesne maszyny, superbogaci złole, wybuchy, spektakularne ucieczki, naginanie praw fizyki, nieśmiertelni bohaterowie, których nic nie boli, cudowne zbiegi okoliczności, koleś, który wtrąca (mało)zabawne uwagi, robienie z siebie ludzkiej tarczy antykulowej i oczywiście happy end w świetle zachodzącego słońca. Główny problem, czyli podnoszenie poziomu wód, wyjaśnione baaaardzo krótko na końcu, jakby ktoś przypomniał autorowi, że jednak wypadało by coś tam na ten temat skrobnąć.
Polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty.

PS. Ale serio? Płynąć 1,5 km z postrzeloną nogą?

Tym razem Japonia, Szanghaj i Morze Południowochińskie.
Chłopaki jak zwykle działają na korzyść świata , ocalenia i permanentnego ratowania.
Postrzegamy dobre i złe moce, które pozyskują dodatkowe posiłki i rozwiązuje się afera na skalę światową, jakby inaczej miało być . Kurt i Joe dają radę z armią , tym razem robotów,
przeszkadzających w rozwikłaniu zagadki i odzyskaniu dobra narodowego. Jakby tego było mało to zaszli za skórę jakuzy.
A na swej drodze spotykają warany, które wystraszyły się nieustraszonego Joe'go. Pokazał umiejętności skakanie o tyczce. Banalne ale prawdziwie literackie. Szok, ja tam bym narobił w galoty, no ale Joe.
Kurde, czytając, czasami zazdroszczę tych przygód. I tak budzę się z iluzorycznych oraz fantasmagorycznych myśli i wracam do swojego życia .
Ciesze się zdrowiem bez waranów i jakuzy.
Literatura to bezpieczne i piękne przeżycia , które pozostają z Tobą na lata, i zawsze można wrócić bez obaw.

Tym razem Japonia, Szanghaj i Morze Południowochińskie.
przeszkadzających w rozwikłaniu zagadki i odzyskaniu...

Taki Cussler ,to mi odpowiada.Uważam,że to jedna z lepszych książek.Świętej Pamięci Autora.
Akcja co prawda ,toczy się tylko w Chinach i Japonii.Ale jakie są tu przygody.
Nurkowanie,poszukiwanie dwóch mieczy.Japońska mafia,
Roboty.Czytelnik znajdzie tu ekscytującą przygodę ,która nie pozwoli się nudzić.

Akcja co prawda ,toczy się tylko w Chinach i Japonii.Ale jakie są tu przygody.
Nurkowanie,poszukiwanie dwóch mieczy.Japońska mafia,

• Clive Cussler
  • Cussler Clive
  • Cussler
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt

Dodaj cytat z książki Bunt morza