Korsarz

Corsair
nurkowanie, statek
przygodowa
Kamil

Szalona akcja, zagadka sprzed wieków i śmiałe wyczyny załogi "Oregona" w nowym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody Rok 1803. Amerykańska flota atakuje kryjówkę berberyjskich piratów w Zatoce Trypolisu. Podczas zaciekłej walki na morzu pewien Amerykanin i pewien Arab przepadają w bitewnym zgiełku bez wieści... Czasy współczesne. Samolot amerykańskiej sekretarz stanu rozbija się nad Libią....

Rok 1803. Amerykańska flota atakuje kryjówkę berberyjskich piratów w Zatoce Trypolisu. Podczas zaciekłej walki na morzu pewien Amerykanin i pewien Arab przepadają w bitewnym zgiełku bez wieści... Czasy współczesne. Samolot amerykańskiej sekretarz stanu rozbija się nad Libią. Na zlecenie CIA załoga "Oregona" odnajduje maszynę - pustą. Za to obok wraku pojawiają się tajemniczy żołnierze i... zacierają ślady katastrofy. Poszukiwania prowadzą kapitana Cabrillo daleko w przeszłość i w wir kolejnej zaciekłej bitwy morskiej, od wyniku której zależy los narodów.

źródło okładki: Amber

wiejskifilozof | 2013-02-16

Ale akcja zasuwa w tej książce ,że hej .Aż miło się czyta . I co z tego,że Pitta nie ma . Juan godnie go zastępuję .

Ilość stron: 351
To druga książka z serii jaką próbowałam przeczytać. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce i to, że podobała mi się pierwsza pt „Królestwo”.
„Korsarz” niestety okazał się nudnym dziełem. Doczytałam do połowy, a potem przeczytałam epilog. Najbardziej podobał mi się wątek Fiony Katamory.
Nie polecam tej książki, ale każdy sam zadecyduje.
Jak będę coś czytać z tej serii to o przygodach małżeństwa z poprzedniej części.

Karolina | 2014-11-02
Na półkach: Sensacja, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2014

Wprawdzie oceniam "Kosarza" jedynie na 5 gwiazdek, ale nie oznacza to, że książki nie polecam. Czytanie książek Clive Cusslera jest jak oglądanie filmów akcji z lat 80/90. To właściwie te filmy zmienione w książkę! I być może są obecnie nieprawdopodobne, nawet trochę śmieszne, ale za to wciąż dobrze się je ogląda, wciągają i co najważniejsze mają nieskazitelnie dobrych bohaterów, których przecież każdy wspiera. Jeśli ma się ochotę na przygodę to przygody Dirka Pitta, załogi NUMA albo Oregona to trafiony wybór.

Tym razem Juan Cabrillo, prezes Korporacji i kapitan Oregona, dostaje zlecenie odnalezienia Fiony Katamory, amerykańskiej Sekretarz Stanu, która ma lada dzień stanąć na czele pokojowej konferencji po raz pierwszy zrzeszającej głowy państw bliskowschodnich. Kilka dni przed tym wdarzeniem samolot pani Sekretarz ulega katastrofie, ale wszystko wskazuje na to, że był to dobrze zaplanowany atak terrorystyczny, a sama Sekretarz żyje. Przynajmniej na razie. Na czasie, prawda? Tak...

Bociek | 2016-01-09
Przeczytana: 2014 rok

Clive Cussler jest autorem powieści sesnacyjno-przygodowych i cieszy się z tego powodu dość dużą popularnością. Szczere mówiąc zupełnie tego nie rozumiem. Możliwe, że nie jestem po prostu dedykowanym odbiorą książek Cusslera, ale traktuję twórczość autora jako tzw. zapychadła, kiedy chwilowo nie mam nic dobrego do czytania. "Korsarz" nie odbiega w żaden sposób od pozostałych powieści autora. Tradycyjnie mamy niezłomnego Juana Cabrillo - kapitana statku badawczego/najemnego okrętu prywatnej armii, który niczym James Bond cało wychodzi w każdej, nawet najpoważniejszej opresji, w czym zupełnie nie przeszkadza mu brak nogi. Jego super-hiper-nowoczesna proteza jest zarazem produktem medycznym, jak i nowoczesną bronią. Juan wraz z ekipą potrafią rozprawić się z każdym przeciwnikiem, którym w przypadku "Korsarza" są arabscy terroryści. Nikt z załogi Oregonu - wspomnianego "statku badawczego" nie odnosi przy tym poważniejszych obrażeń, a na koniec wszyscy żyją długo i...

Miras | 2015-04-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Przeczytałem przez przypadek. Nie mogłem wcześniej przekonać się do twórczości tego autora. Cóż dla mnie trochę bajka o super bohaterze. Ale można przeczytać i chyba sięgnę po inne pozycje CC.
11/52/2015

Łukasz92 | 2015-11-26
Przeczytana: 21 listopada 2015

Książka jak to zwykle bywa u Cesslera jest pełna akcji, a korporacja znów ratuje świat przed terrorystami i globalnym konfliktem. Tym razem akcja dzieje się na bliskim wschodzie. a Terroryści pragną przeszkodzić konferencji pokojowej mającej uspokoić sytuacje w tym regionie. Jest tu również element mistyczny. Gorąco polecam fanom serii.

Przemek | 2014-01-06

Polecam, wg mnie jedna z lepszych książek Cusslera.

kaito31 | 2013-11-05
Przeczytana: 10 września 2013

Jedna z słabszych książek Cusslera.

Endorfina | 2013-07-15

Świetna. Z gatunku tych, które się czyta jednym tchem, podobnie zresztą jak większość książek tego autora. Polecam.

osman | 2012-04-01
Przeczytana: 01 czerwca 2012

Książka wciąga. mimo iż akcja rozwija się momentami ślamazarnie, zaraz dostaje kopa. Cussler pisze bardzo łatwo przyswajalnym językiem.

polecam lubiącym przygodę.