Najnowsze artykuły
- ArtykułyFestiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie – listopadowe wydarzenie pełne kulturalnych atrakcjiLubimyCzytać4
- ArtykułyZmarł jeden z najważniejszych arabskich pisarzy. Mówił o sobie jako o „Palestyńczyku z wyboru”Anna Sierant2
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Cicha lokatorka” Clémence MichallonLubimyCzytać1
- ArtykułyWybrano debiut roku. Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza dla Grzegorza BogdałaKonrad Wrzesiński1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Dirk Cussler
Źródło: http://www.penguinrandomhouse.com
10
7,1/10
Pisze książki: kryminał, sensacja, thriller
Urodzony: 1961 (data przybliżona)
Syn Clive'a Cusslera. Wraz z ojcem jest autorem kliku książek z bardzo popularnej serii o Dirku Pitcie. Jest prezesem oraz członkiem rady nadzorczej NUMA.http://www.numa.net/
7,1/10średnia ocena książek autora
1 232 przeczytało książki autora
1 445 chce przeczytać książki autora
7fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Diabelskie Morze Clive Cussler
7,4
Przygody Dirka Pitta są cyklem, po który sięgałem początkowo zapoznając się z książkami autora. Każdą następną przeczytałem i zawsze chętnie czekam na następną część cyklu jaka zostanie wydana. Diabelskie morze jest najnowszą propozycją autora z Dirkiem Pittem zapowiadającą się na wciągającą przygodowo sensacyjną powieść. Dlatego sięgnąłem wiedziony ciekawością i chęcią poznania kolejnych przygód Dirka.
Książka Diabelskie morze zaczyna się ciekawie od samego początku od tajemniczego zniknięcia samolotu na pokładzie którego znajdował się przedmiot kultu związanego z Tybetem. Tajemnicze wydarzenia z przeszłości i poszukiwanie artefaktu dają nadzieje na kolejną wciągającą przygodę od autorów. Takie rozpoczęcia bardzo lubię i cenię wzbudzające moją ciekawość od pierwszych stron. Wydarzenia stanowią podstawę do późniejszych zdarzeń w jakich uczestniczą nasi bohaterowie. Przenosimy się sześćdziesiąt parę lat do przodu do czasów współczesnych, gdzie badanie w morskich głębinach jest początkiem przygód naszych bohaterów Ala Giordina i Dirka Pitta. Kolejny raz muszą uratować świat i tym razem powstrzymać Chiny przed próbą wynalezienia groźnej broni mogącej dać szansę konkurowania pod względem militarnym nad Stanami Zjednoczonymi. Dostają nie łatwe zadanie pochwycenia i odnalezienia pocisku mogący wywołać wojnę przed wysłanymi siłami specjalnymi z Chin. Oprócz tego dzieci Pitta postanawiają zająć się sprawą zaginięcia artefaktów tak ważnych dla Tybetu, których odzyskanie wiedzie przez szereg przygód i niebezpiecznych sytuacji po drodze. Autorzy zgrabnie łączą oba wątki ze sobą najpierw w mniejszym stopniu, później coraz bardziej aż do finału książki. Wyruszamy w podróż z bohaterami od Tybetu, po Chiny, Tajwan, Filipiny i Himalaje przezywając wiele przygód po drodze. Przenosząc swoją akcję w głębiny, po ośnieżone szczyty Himalajów i skrywanych tajemnic jakie czekają na rozwiązanie. Nie zabrakło w czasie czytania wielu potyczek, walk, ucieczek i tajemnic do rozszyfrowania związanych nie tylko z pociskiem, ale też z artefaktami z przeszłości. W każdym razie zostajemy rzucani w wir przygód i wydarzeń od początku aż po koniec nieraz potrafiących zaskoczyć w czasie czytania. Walka z chińskimi żołnierzami miesza się z przygodami dzieci Pitta chcącymi odnaleźć skarby jakie zaginęły. Niebezpieczeństwo czyhające na każdym kroku i starcia z przeciwnikami prowadzą do trzymania kciuków za bohaterów w trakcie przygód. Nie mogło zabraknąć szalonej akcji, humorystycznego akcentu i twistów w historii. Dlatego bawiłem się świetnie w czasie czytania śledząc losy poszczególnych bohaterów w czasie niebezpiecznych przygód.
Książka Diabelskie morze posiada ciekawych i bardzo dobrze zarysowane postacie pod względem psychologicznym. Mające swoje cechy charakteru i zachowania rzutujące na nasz odbiór bohaterów jakich spotykamy na kartach powieści. Autorzy zręcznie nakreślili ich sylwetki od początku powodując, ze posiadali głębię. Dlatego nie dostałem jednowymiarowych bohaterów, ale ciekawych i wciągających. Główna postacią jest Dirk Pitt mający wiele szczęścia w trudnych sytuacjach, potrafiący być twardy i nieustępliwy. Próbujący zawsze wyjść obronną ręką z najbardziej krytycznych momentów i kłopotów w jakie wpada. Pomysłowy i nie poddający się tak łatwo wzbudza sympatie dając się polubić od samego początku. Drugą osobą jest Al Giordani pomagający Pittowi i wiele razy towarzyszący w przygodach. Jego postać została bardzo dobrze nakreślona i była ciekawa. Mający luźny styl, jest opanowany, dowcipnym, twardym i pomysłowym bohaterem. Sympatyczna postać jaką można od razu polubić. Razem z Pittem tworzą niezwykły i zabawny duet uzupełniający się nawzajem w czasie przygód jakie przezywają. Oprócz nich spotykamy dzieci bohatera, których przygody również potrafią być wciągające. Postacie Summer i Dirka zostały zarysowane również bardzo dobrze przez autorów. Podczas trudnych momentów jak na przykład w Himalajach kibicowałem im w czasie przygód jakie przeżywają. Sympatyczni i dający się polubić bohaterowie od razu. Oprócz nich na drugim i dalszym planie spotykamy cały szereg postaci mających mniejszy lub większy wpływ na wydarzenia. Niektóre maja do odegrania rolę w fabule przewidzianą przez autora. Dające się nieraz polubić, potrafiły być sympatyczne i ciekawe. Inne jak przeciwnicy wypadają dobrze i często nawet wzbudzali moją niechęć w czasie czytania swoimi działaniami. Najbardziej podobały mi się relacje łączące Ala z Pittem, które są pełne docinków, ironii i humoru w czasie rozmów. Nawet gdy są w niebezpieczeństwie lub w wolnym czasie potrafią zażartować. Łączące relacje Summer z młodszym Dirkiem również obfitują w humor i przekomarzania jakie pojawiają się. Takim sposobem w tym przypadku bawiłem się świetnie w czasie czytania, ale nie brakowało tutaj również poważnych momentów jak w górach. Pozostałe relacje między postaciami są dobrze przedstawione od samego początku. Dialogi napisane przez autorów były wciągające i ciekawe. Nie pozbawione ironii, humoru, poważniejszych momentów, docinków i przekomarzań w czasie rozmów.
Książka Diabelskie morze jest kolejnym moim spotkaniem z Dirkiem Pittem, jego przyjaciółmi i dorosłymi dziećmi. Przygoda miesza się tutaj z sensacją i zwrotami akcji jakie dostajemy w czasie czytania. Fabuła jest ciekawa, lekko napisana i wciągająca od pierwszych stron. Przygody bohaterów w różnych częściach świata nie pozbawione szalonej akcji i twistów potrafiących zaskoczyć spodobała mi się. Od samego początku zostałem wciągnięty w wir wydarzeń i potyczek bohaterów z przeciwnikiem. Prowadzenie dwutorowo wątków jakie dostajemy w przypadku pocisku i skarbów z przeszłości ładnie zostały połączone z czasem w całość. Autorzy potrafili stworzyć ciekawa fabułę obfitującą w zwroty akcji i zagrożenia czyhającego na bohaterów ze strony wroga. Jednocześnie cały czas coś dzieje się i nie sposób nudzić się w czasie czytania. Postępujące po sobie zdarzenia , przerzucanie z jednego miejsca na drugie bohaterów, ukazanie działań przeciwników w osobnych rozdziałach i walk pomiędzy nimi zostały przedstawione w sposób ciekawy. Szybka akcja gnająca do przodu bez opamiętania i nie zwalniająca ani na chwilę sprawia, ze szybko czyta się książkę. Odkrywanie tajemnic Tybetu i skarbów związanych z nimi ubarwia historie. Poszukiwania są najeżone trudnościami i zagrożeniem z jakimi muszą sobie poradzić dzieci Pitta. Z drugiej strony odnalezienie pocisku i przechwycenie go przez naszych bohaterów. Rozpoczyna się wyścig z czasem i mierzenie się z przeciwnikiem gotowym na wszystko. Wydarzenia jakie dostałem były nie tylko wciągające, ale także szybko poprowadzone do przodu. Jednak jakieś drobne niuanse znalazły się w postaci zbiegów okolicznościowych w przypadku Pitta i Alla wychodzących cało z opresji mimo beznadziejnej sytuacji. Jakby byli niezniszczalni i nic nie mogło im stać się w czasie wydarzeń w jakich biorą udział. Trochę również zwróciło moją uwagę działania młodego Dirka i Summer, gdzie też takie czasami drobne momenty spotkałem. Oprócz tego fabuła porwała mnie od razu i wciągnęła trzymając w napięciu przez cały czas. Finał książki bardzo dobry, ale można przewidzieć kto wygra, a kto zostanie pokonany. Nie będzie żadna tajemnicą już od samego początku czytania. Jednak zakończenie nie za szybko potraktowane, ładnie wypadło i ciekawie.
Książka Diabelskie morze jest powieścią przygodowo sensacyjną o kolejnych przygodach Dirka Pitta i spółki ratujących świat przed zagrożeniem. Napisana przystępnie, z lekkością, przyjemnym stylem, z pewną dozą humoru i niesamowitej akcji jaka wciąga od pierwszych stron. Autorzy poradzili sobie znakomicie tworząc powieść od której ciężko oderwać się i bawiłem się w czasie czytania świetnie dostając wszystko na co liczyłem. Nie zawiodłem się i mimo drobnych niuansów książka okazała się dobra. Przygody bohaterów były ciekawe, nie pozbawione nieraz lekkości i zwrotów akcji w czasie czytania. Odkrywanie tajemnic z przeszłości zawsze podoba mi się i tak było tym razem. Wciągnęła mnie zagadka zaginionych skarbów i przygód dzieci Pitta zajmujących się sprawą. Fajnie wypadł wątek dotyczący pocisku i jego poszukiwaniach w jakich uczestniczyli All z Dirkiem. Wciągnięci w wir niebezpiecznych przygód dawali radę sobie jak umieli z zagrożeniem. Zabawne relacje pomiędzy nimi i dziećmi dopełniały całości prowadząc do zabawnych momentów w czasie czytania. Diabelskie morze okazało się ciekawe i wciągające od pierwszej stron proponując jazdę bez trzymanki. Akcja po prostu jest błyskawiczna i zmieniające się dynamicznie wydarzenia powodują brak odczucia nudy. Kolejna powieść z cyklu, która okazała się niezwykle udana i wciągająca od pierwszych stron do końca. Spędziłem z książka miło czas i po przeczytaniu pozostawiła po sobie przyjemne wrażenie. Diabelskie morze ma wszystko co powinna mieć dobra powieść przygodowa. Sensacyjną fabułę z szybką akcją lecącą do przodu, ciekawych bohaterów głównych i wciągającą fabułę. Dlatego lubię czytać książki autora i na pewno jeszcze nie raz sięgnę po jego powieści w przyszłości.
Burza nad Hawaną Clive Cussler
7,1
Aż by się chciało wskoczyć do wody i popływać. To jedyny znany mi Autor, który tak świetnie opisuje wodny i podwodny świat. Konstrukcja każdej jego książki jest mniej więcej taka sama, ale dla samych wodnych opisów lubię co jakiś czas po jakąś sięgać. Plusik za mały ułamek historii Kuby, realistyczne postacie i jak zwykle ciekawy spisek.