Furia tajfunu

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Okładka książki Furia tajfunu
Clive CusslerBoyd Morrison Wydawnictwo: Amber Cykl: Oregon (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Oregon (tom 12)
Typhoon Fury
Amber
2024-03-20
2021-01-01
Agnieszka Kowalska, Kamil Kuraszkiewicz

Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...
Okładka książki Rwący lód Graham Brown, Clive Cussler
Rwący lód Graham Brown, Clive...

Okładka książki Oko Niebios Russell Blake, Clive Cussler
Oko Niebios Russell Blake, Cliv...
Okładka książki Pirat Robin Burcell, Clive Cussler
Pirat Robin Burcell, Cliv...

Trochę jestem już chyba przejedzony Cusslerem . Akcja ok , tempo ok , ale za bardzo schematyczna . Jeden plus to wątek japońskiej jednostki 731 , owianej tajemnicą zbrodniczej grupy . Ogólnie ok .

Jak zwykle szybka akcja, jeszcze szybsze przemieszczanie się po świecie, technologia z przyszłości i walka z niemożliwym. Oto cały Cussler.

Serię OREGON uwielbiam: wartka akcja, niespodziewane zwroty i no ten Juan:) czyta się jednym tchem i naprawdę mam nadzieję, że Raven dołączy do załogi. Jak zawsze z amberem - literówki, brak polskich znaków, niepotrzebne duże litery i przecinki zamiast kropek:(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Furia tajfunu jest najnowszą książką Clive Cusslera i Boyda Morrisona, po jaką sięgnąłem spodziewając się znów wielkiej przygody jaką miałem nadzieje dostać. Nie wiedziałem czego spodziewać się po niej, bo nie ma tutaj skarbów lub artefaktów. Bardziej stawiają autorzy na nowoczesne wykorzystanie nowinek technicznych, ale również nie brakuje nawiązań do niedalekiej przeszłości i sekretów państw jakie skrywają.

Kolejna książka z serii Oregon, po którą sięgnąłem okazuje się dobra powieścią przygodową naładowaną akcją i dziejąca się w różnych częściach świata. Od Filipin po Tajlandię i Wietnam, gdzie bohaterowie muszą stawić czoło niebezpiecznemu i bezwzględnemu przywódcy komunistycznych rebeliantów Salvadorowi Locsiny. Autorzy skupiają się nie tylko na sprawie zaginionych przed lat dzieł sztuki, ale również sięgają w przeszłość do czasów drugiej wojny światowej na Filipiny, gdzie opracowywano rewolucyjny środek dla żołnierzy. Za sprawą jego mogli stać się nie pokonani na polu walki. Nie mamy tutaj poszukiwania artefaktów lub zaginionych sprzed wieków skarbów. Stawiając na tajemnice z drugiej wojny światowej połączeniu ze sprawą zaginionych dzieł Clive Cussler tworzy niezwykłą i pełną akcji powieść. Przygody załogi Oregonu wystawionej na zagrożenie zawsze sprawiało, że kibicowałem jej w czasie wykonywania zadania. Sam statek niczym na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się, lecz po pierwszym wrażeniu okazuje się, że jednak może poradzić sobie z wszelkimi niebezpieczeństwem na jaki natrafi. Nie można odmówić wielu potyczkom, walk, ucieczek i zwrotów akcji, które sprawiają, że nie można oderwać się. Ciekawy pomysł z eksperymentalnym środkiem o nazwie Tajfun. W czasie drugiej wojny prowadzono różne eksperymenty i ten pomysł wypadł wiarygodnie jeśli chodzi o jego wprowadzenie. Kolejny wątek dotyczy zaginionych dzieł sztuki jakie zostają przez przypadek odnalezione i Oregon otrzymuje misje odbicia ich z rąk rebeliantów. Walka z przywódcą rebeliantów jest prowadzona na wszelkie sposoby i zawiera wiele akcji po drodze. Autorzy znakomicie czują się w przygodowo sensacyjnych historiach co widać tutaj. Wykorzystując najnowsze techniczne nowinki w uzbrojeniu i nie tylko Boyd Morrison dokłada własną cegiełkę do samej fabuły tworząc ciekawą oraz wciągającą historie.

Książka zawiera wiele postaci jakie przewijają się podczas czytania. Juan Cabrillo i jego załoga jest zarysowana pod względem psychologicznym świetnie przez autorów. Każdy z nich ma własne zachowania i sposób bycia z cechami charakteru. Dlatego nie można obok bohaterów przejść obojętnie i zawsze trzymałem kciuki za bezpieczeństwo, aby wyszli cało z opresji. Sympatyczne postacie od samego początku z interakcjami pomiędzy sobą, które sprawiają sporo frajdy podczas czytania. Poznajemy oprócz ludzi z Oregona Beth i Raven uczestniczące w odzyskaniu zrabowanych obrazów. Również one zostały nakreślone świetnie i wypadają sympatycznie. Przygody jakie przeżywają prowadzą do mojego trzymania kciuków za ich bezpieczeństwo w razie zagrożenia. Ostatnią postacią jest czarny charakter Salvador Locsiny, który wypadł bardzo dobrze jako bezwzględny, nieprzewidywalny, brutalny, mający swój cel i nie zatrzymujący się w dążeniu do jego realizacji. Oprócz głównych bohaterów książki spotykamy wiele innych na drugim i dalszym planie mających do odegrania rolę w fabule. Jednocześnie nie otrzymujemy jednowymiarowych postaci, które mają swoją głębie i wypadają ciekawie. Relacje pomiędzy nimi zostały przedstawione z lekkością, pewnym humorem i odzywkami. Dialogi są świetnie napisane i wnoszą wiele do samej fabuły. Pełne humoru, docinek, ironicznych odzywek i lekkości sprawiają frajdę podczas czytania.

Książka Furia Tajfuna jest powieścią przygodowo sensacyjną o przygodach załogi Oregona wplątanych znów w niebezpieczne misje. Ciekawy pomysł na fabułę, która naładowana została akcją. Podczas czytania wiele dzieje się i wydarzenia są poprowadzone dynamicznie do przodu. Sama akcja leci szybko do przodu bez zatrzymywania się ani na chwile. Dlatego tak szybko czytało mi się i nie nudziłem się w czasie lektury. Otrzymałem tutaj wszystko za co lubię autora. Wciągającą od pierwszej strony historie, zwroty akcji, sporą ilość starć i walk bohaterów, ucieczki, walki na morzu, ziemi i powietrzu, które uatrakcyjniają fabułę. Wszystko podane w przystępny, z ironią i lekkim humorem z wieloma niesamowitymi akcjami samych bohaterów. Dlatego bawiłem się świetnie podczas czytania. Może późniejszy wątek samego podwładnego Salvadora został potraktowany pobieżnie i pewne niuanse się zdarzały, ale nie przeszkadzało mi się cieszyć z czytania. Sami bohaterowie przeżywają multum przygód, zagrożeń i zaskakujących wydarzeń po drodze. Wszystko podane przystępnie, lekko, przyjemnie, nieraz obrazowo i plastycznie. Napisane zostało przyjemnym językiem przez autorów. Zakończenie takie jak spodziewać się można po częściach z tej serii. Wybuchowy i zakończony starciem dobrych ze złymi. Bardzo dobrze pasujący do końcówki historii, którego finał spodobał mi się.
Książka Furia Tajfuna jest kolejną częścią z cyklu Oregon po jaką sięgnąłem spodziewając się dobrej zabawy i wielu przygód jakie towarzyszą bohaterom. Autorzy świetnie poradzili sobie i stworzyli ciekawą powieść przygodową. Podczas czytania bawiłem się świetnie i miło spędziłem z nią czas. Jestem zadowolony z tego co otrzymałem i nie żałuje, że po nią sięgnąłem. Przyjemna, pełna akcji i przygody książka z ciekawym pomysłem sięgającym czasów drugiej wojny i zaginionych współcześnie dzieł sztuki. Furia Tajfuna była miłą rozrywkową lekturą, którą czyta się szybko i wciąga od samego początku. Dlatego na pewno nie jest to moje ostatnie spotkanie z autorem i jeszcze nie raz sięgnę po jego książki.

„Furia tajfunu” to kolejna książka mistrza literatury sensacyjno-przygodowej Cliva Cusslera. W 12. tomie cyklu ponownie spotykamy Juana Cabrillo i załogę „Oregona”. Akcja rozgrywa się w Wietnamie, Tajlandii i na Filipinach, a sięga okresu II wojny światowej i prowadzonych przez Japończyków prac w tajnym laboratorium, na jednej z filipińskich wysp. Juan Cabrillo i jego współpracownicy otrzymują zadanie odzyskania skradzionych dzieł sztuki, które znajdują się w posiadaniu Salvadora Locsina - przywódcy rebeliantów komunistycznych na Filipinach. W sprawę odzyskania bezcennych obrazów wplątuje się także Beth Anders – historyk sztuki i rzeczoznawca. Załoga „Oregona” będzie musiała stoczyć walkę z superżołnierzami, których siła i niezniszczalność ma swoje źródło w narkotyku o nazwie, nomen omen, Tajfun - stworzonym we wspomnianym tajnym laboratorium. Na tropie superpigułek jest także południowoafrykański najemnik, który ma wobec nich własne, niecne plany. Walka toczy się na lądzie i na morzu, a tempo akcji dodatkowo napędza nadciągający tajfun, który może zniweczyć cały misterny plan.
Akcja toczy się szybko – niczym w najlepszym filmie sensacyjnym, zwroty wydarzeń są zaskakujące i nieoczekiwane, trup ścieli się gęsto, technologia w zakresie uzbrojenia i inwigilacji jest niezwykle zaawansowana i …. co oczywiste….bardzo pomocna – ale w cyklu „Oregon” nie jest to niczym nowym, w końcu jednostka pływająca Juana Cabrillo to arcydzieło techniki, a załoga składa się z fachowców najwyższej klasy. Niezła lektura, którą bardzo dobrze się czyta. Szczególnie polecam pasjonatom powieści sensacyjno-przygodowo-awanturniczych.

Super lektura!!
Akcji toczy się bardzo szybko co pozwala nam na nie oderwanie się od książki. Nie ma co zdradzać fabuły.
Trzeba porostu przeczytać. Mogę zdradzić tylko, że chodzi o super narkotyk stworzony w czasach II Wojny Światowej przez naukowców amerykańskich i japońskich.
Nie można się oderwać. Bardzo wciągająca, szybka akcja na różnych wyspach filipińskich . Tylko takie lektury.Polecam

Super lektura!!

Lubię tandem Cussler/Morrison w tym cyklu. Tradycyjne ściezki utarte przez Cusslera oraz nowinki technologiczne dorzucane przez Morrisona łaczą się tutaj idealnie.

Kolejny przebój tego autora.

Kolejny przebój tego autora.

Przyznam,że to porządna literatura przygodowa. Wietnam,Tajlandia ,Filipiny.I właśnie tam najlepsza akcja była.

• Clive Cussler
  • Przygodowa
  • Przygodowe
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Furia tajfunu