Królestwo

Cykl: Przygody Fargo (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
The Kingdom
miqa

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygodyz bohaterami Złota Spartan i Zaginionego imperium Nowe przygody Sama i Remi Fargo, których pasja poszukiwania skarbów prowadzi do nadzwyczajnych odkryć i śmiertelnego ryzyka: od Tybetu, Nepalu, Indii i Chin po Bułgarię Sam i Remi Fargo nieraz szukali skarbów, ale nie ludzi. Teraz teksaski potentat naftowy zwraca się do nich z prośbą: zaginął jego...

Sam i Remi Fargo nieraz szukali skarbów, ale nie ludzi. Teraz teksaski potentat naftowy zwraca się do nich z prośbą: zaginął jego ojciec, a potem detektyw, który miał go odnaleźć. Sam i Remi postanawiają ich odszukać, choć od początku cała ta historia budzi ich podejrzenia...

Nie przeczuwają jednak, że zostaną uwikłani w niebezpieczny proceder, natrafią na tajemniczy kufer sprzed wieków, statek powietrzny wyprzedzający o stulecia swoją epokę i znalezisko, które może zrewolucjonizować historię ewolucji. A w końcuodkryją coś, o czym poszukiwacze skarbów nawet nie śmieliby marzyć...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1240/kr%C3%B3lestwo

źródło okładki: Amber

HalinkaT | 2019-05-11
Przeczytana: 11 maja 2019

Dla miłośników prozy autora to dobry wybór.

Książkoholiczka | 2019-02-03
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Fabuła ciekawa. Szybko się czyta mimo licznych opisów otoczenia oraz specyficznych zwrotów majacych nadać fachowy charakter wypowiedziom bohaterów. Jedyne co mi przeszkadzało a wręcz raziło to rozwiązania każdej potyczki małżeństwa Fargo. Na zbyt idealni wychodzą obronna ręką z każdego problemu, wszystko układa sie po ich myśli, a problemy wydają rozwiązywać się same. Niektóre sytuację nasuwają pytanie: czy są nieśmiertelnymi jasnowidzami czy po prostu mają szczęście?

ala | 2018-01-02
Przeczytana: 01 grudnia 2016

ciekawa, lekka pozycja do czytana w zimowe wieczory

| 2017-08-21
Przeczytana: 10 września 2017

Jak zwykła ciekawa i pełna wrażeń.

Zaintrygowana | 2017-08-17

Typowa przygodówka, idealna na wolną chwilę lub podróż. Nie wymaga od czytelnika wielkiego zaangażowania, jednakże czyta się przyjemnie i jest dość wciągająca. Główni bohaterowie są trochę denerwujący, ponieważ brakuje w nich ludzkich rysów charakteru, są zbyt idealni. Poza tym, na pewno spodoba się fanom Indiany Jones'a :)

Rafał Splisteser | 2017-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2017

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. niestety mam wrażenie,że bohaterowie są nieśmiertelni. Skaczą, strzelają, latają, pływają pod okiem wroga i nic im się nie dzieje. Sam pomysł na książkę - świetny . Całkiem nieźle choć niewątpliwie brakuje realności tych wydarzeń.

darman | 2017-01-02
Przeczytana: maj 2016

Mnóstwo lokowania ipadów i iphonów, co było irytujące.

Jacek47 | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Nowe przygody Remi i Sama Fargo. powieść przygodowa trzymająca w ścisłym zaciekawieniu od samego początku. Akcja toczy się w Nepalu, Albani i Bułgarii . NIe ma co rozpisywać się , zachęcam do przeczytania . Jestem pod wielkim wrażeniem tej przygodówki . Jak zawsze można liznąć trochę informacji autentycznych .

Ilość stron: 351
To pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Na początku treść za bardzo nie zaciekawia, ale nie jest nudna. Potem bywają mniej interesujące strony. Całość jednak bardzo dobrze się czyta.
Przygody małżeństwa Fargo są zabawne, ale też niebezpieczne. Ostatnie rozdziały zaskakują. Na pewno przeczytam coś jeszcze z cyklu Fargo.
Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:

„ - Widzisz te szczyty na południu, te wysokie, sięgające niebios?
Tak
Ależ Wasza Wysokość, to terytorium wroga!
A gdzie można lepiej wypróbować machinę wojenną?” (str 21)

Adrian Jeżak | 2016-05-08
Przeczytana: 09 maja 2016

Książkę czyta się miło, szybko i przyjemnie. Jedyny mankament jest taki, że wszystko idzie wspaniale. Bohaterowie nie mają najmniejszych problemów żeby dostać się do miejsc strzeżonych, niebezpiecznych itp. W książce brakuje elementów nagłej zmiany akcji oraz stanowczej postawy czarnych charakterów.
W skrócie mówiąc, wszystko idzie słodko i bez problemów. Na dodatek epilog zawiera całe zakończenie, na które z niecierpliwością czekaliśmy czytając całą historię.
Mimo to polecam do przeczytania.
Adrian Jeżak