Przez zwierciadło

Wydawnictwo: Fundacja Evviva L'arte
Duna Way

Wstrząsający manifest chrześcijańskiego nihilizmu. Książka, którą każdy wierzący i niewierzący musi przeczytać. Pytania ostateczne dotyczą każdego. „Czy wierzysz, że za pięć minut Bóg może (jeśli zechce) powiedzieć jedno słowo i wtedy wszystko, co cię otacza i co widzisz, zostanie zdmuchnięte: za pięć minut nie będzie tego stołu i tego komputera, tych drzew i dachów za oknem oraz tego...

Wstrząsający manifest chrześcijańskiego nihilizmu.

Książka, którą każdy wierzący i niewierzący musi przeczytać.

Pytania ostateczne dotyczą każdego.

„Czy wierzysz, że za pięć minut Bóg może (jeśli zechce) powiedzieć jedno słowo i wtedy wszystko, co cię otacza i co widzisz, zostanie zdmuchnięte: za pięć minut nie będzie tego stołu i tego komputera, tych drzew i dachów za oknem oraz tego okna, a ty zostaniesz uniesiony w obłoki, których też nie będzie. To i tylko to jest, może być sprawdzianem naszej wiary.”

Przez zwierciadło to wznowienie książki napisanej w roku 2003. Rymkiewicz czyta Nowy Testament, komentarz, jaki do tej lektury proponuje dla wielu okaże się zaskakujący, a nawet wstrząsający. Z pewnością żadnego czytelnika nie pozostawi obojętnym.

Jak widzimy Boga? Przez zwierciadło czy w zwierciadle?

Czy Objawienie to coś, co możemy widzieć i słyszeć czy tylko o nim myśleć?

A może Bóg mógłby wycofać Objawienie?

źródło opisu: http://evvivalarte.org/

źródło okładki: http://evvivalarte.org/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!