Zdrowe gotowanie by Ann

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Zdrowe gotowanie by Ann
ew_cia

Jesteś tym, co jesz... Chcesz wyglądać olśniewająco? Chcesz czuć się lekko i wspaniale każdego dnia? Skorzystaj z doświadczenia osoby, która wie jak to osiągnąć. 170 autorskich przepisów Anny Lewandowskiej na pyszne i zdrowe potrawy to prosta droga do sukcesu. Znajdziesz tu zarówno propozycje na codzienne śniadania i obiady, lekkie koktajle i desery, jak i przepisy na specjalne okazje i...

Jesteś tym, co jesz...

170 autorskich przepisów Anny Lewandowskiej na pyszne i zdrowe potrawy to prosta droga do sukcesu. Znajdziesz tu zarówno propozycje na codzienne śniadania i obiady, lekkie koktajle i desery, jak i przepisy na specjalne okazje i świąteczne potrawy.

"Każdy z przepisów został wymyślony i sprawdzony w mojej kuchni. Korzystałam z bogactwa świeżych surowców, a wszystkie potrawy są zgodne z moim prywatnym regulaminem zdrowego żywienia. Niemal wszystkie są łatwe w przygotowaniu i można je zrobić bez większych nakładów czasowych i finansowych. Chciałam pokazać, że zdrowa kuchnia nie musi być skomplikowana, za to może być kolorowa, aromatyczna i smaczna.
W książce znajdziesz też piękne zdjęcia motywacyjne Marty Wojtal."

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Agi | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Super przepisy.lekkie, kolorowe. No i piekne zdjecia Ani.

moro | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Przepisy zawarte w tej książce nie są dla mnie, stąd niższa ocena. Smakowo nie przypadły do gustu ;) Jeżeli kogoś zainspirowała do gotowania i zdrowego odżywiania - to super i życzę wytrwałości w zdrowym trybie życia! :)

Jolanta Pietrasik | 2018-10-16
Przeczytana: marzec 2018

Zdjęcia są ładne, przepisy ciekawe, dużo się dowiedziałam o składnikach, o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałam lub nie wiedziałam jak ich używać. Dostałam tę książkę podpisaną na treningu z Anną Lewandowską, który był a serio super i było warto, jednak sama książka w tym wydaniu jest mocno niedopracowana. Rozumiem, że każdy koktajl był opisany tak samo bo jednak co to za filozofia zmiksować owoce, ale już przy przepisach wymagających obróbki termicznej często nie było informacji ile ma się coś gotować, w jakiej temperaturze, a czasem przy składniku nie było nic poza "dodaj". No ok, można załapać o co chodzi, ale w niektórych przepisach wszystko trzeba było robić na wyczucie i nie wychodziło jak trzeba. Jak na książkę o zdrowym odżywianiu często też same składniki były średnio opisane. Jednak samą pozycję lubię. Szału nie ma, może w tej nowszej wersji lepiej to wykonano, ale i tak po nią od czasu do czasu sięgam :)

Może zacznę od tego, że nie jestem ani hejterką, ani fanką Anny Lewandowskiej i jej męża. Są mi obojętni. Po książkę sięgnęłam z tego względu, że lubię tematykę zdrowego odżywiania, wszelkie przepisy i nowinki. W środku owszem, są ładne zdjęcia, jednak treści jest za mało. W zasadzie jakieś trzy krótkie komentarze autorki i tyle. Przepisy także zredukowane do 2-3 zdań to góra. Wiem, że posiada ona wiele fanek, jednak ja się do nich nie zaliczam. Nie do końca chyba wierzę w jej "cudowną" przemianę - która, cóż nie oszukujmy się, ale jest w DUŻYM stopniu wynikiem skalpelu, licówek, wizażystów i speców od wyglądu. W "dzisiejszych czasach" co drugi celebryta chce wydać (i robi to) swoją książkę. Najlepiej, kiedy będzie ona o zdrowym stylu życia, albo o urodzie, czy będzie to jakiś poradnik. Wtedy z pewnością wiele czytelników sięgnie po nią. Dla mnie przepisy zawarte w środku wydają się mało smaczne... I trochę za bardzo "nowoczesne". Ja rozumiem, że na topie jest jakaś...

maobmaze | 2018-01-24

"Zdrowe gotowanie by Ann" to zbiór 170 autorskich przepisów Anny Lewandowskiej na pyszne i przede wszystkim zdrowe potrawy. Przyrządziłam już kilka z nich i wiem, że ta książka będzie jedną z moich ulubionych książek kucharskich. Co prawda większość przepisów zawartych w tej książce można śmiało znaleźć na blogu Anny Lewandowskiej, jednak ja uwielbiam wszelkiego rodzaju książki kucharskie i korzystam z nich bardzo chętnie.

Przepisów w tej pozycji jest mnóstwo. Podzielone są one na rozdziały: jajka, zupy, warzywa na ciepło, kasze, ryby i owoce morza, mięsa, sałatki, desery i owoce, koktajle, ciepłe napoje, lunchbox i dwa rozdziały, które były dla mnie miłym zaskoczeniem: Wielkanoc i Boże Narodzenie. Spis treści umożliwia szybkie odnalezienie interesującego nas przepisu. Zaznaczyłam sobie ciekawe przepisy i.. prawie cała książka została oznaczona karteczkami indeksującymi :)

Wypróbowałam dosyć sporo przepisów z tej książki i wiele było dla mnie sporym zaskoczeniem, na przykład...

Danpe | 2018-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Książka znanej Anny Lewandowskiej to książka pełna wyśmienitych przepisów, których przygotowanie nie jest trudne i opiera się na produktach pełnowartościowych. Dodatkowo książka zawiera porady i cytaty motywacyjne a jej dopełnieniem jest szereg przepięknych zdjęć znanej propagatorki zdrowego stylu życia.

Dominika | 2017-11-19

Proste i fajne przepisy

zwiatremwewlosach | 2017-05-16
Przeczytana: 15 maja 2017

Anna Lewandowska jest wszechobecna. Wychodzi z ekranu telewizora, komputera, smartfonu i... lodówki. Gdy w bibliotece zobaczyłam jej książkę na półce to wypożyczyłam ją z czystej ciekawości. Nie ukrywam - nie spodziewałam się zbyt dużo. Czy słusznie?

Jak duże było moje zaskoczenie, gdy zaczęłam zaznaczać przepisy, które chętnie wypróbuję! Jest tego naprawdę sporo. I choć niektóre składniki wydają się być tajemnicze, to w trochę większych sklepach można znaleźć takie cuda jak chociażby olej kokosowy. Pierwszy przepis wypróbowałam i choć nie mam talentu do gotowania, to zupa krem wyszła przepyszna!

Ta książka to ciekawy zbiór przepisów - nie tylko na modne i zdrowe gotowanie, ale przede wszystkim smaczne. Bardzo pozytywne zaskoczenie! I choć fanką Anny Lewandowskiej nigdy nie byłam (przeciwniczką też nie - była mi obojętna), to teraz nie przejdę obojętnie obok jej książek. :)

Wstępna ocena 7/10, ale jest to tendencja rosnąca. :)

ZaczytanaOlaa | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 15 maja 2017

Ciekawe zdrowe i pyszne przepisy !!! ;)

teresai | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Ładnie wydana książka z prostymi przepisami na zdrowe jedzenie :-)