Healthy sweets by Ann

Healthy sweets by Ann
Burda Książki
2020-07-01
2020-07-01
słodycze przepisy kuchnia żywienie zdrowa dieta desery

Tragedia. Dobrze, że nie kupiłam za własne pieniądze. 🤣 Długo by pisać. Zdrowe owoce są ugotowane, 8 łyżek oleju do granoli i 4 łyżki cukru również, a dania mogą być poniekąd zdrowe, jeśli składają się z samego powietrza i wody. To tylko drobny przykład. Pani Lewandowska nie powinna pisać książek, ponieważ nie ma pojęcia o tematach o których pisze. Mity, bzdury, przepisy z mnóstwem snobistycznych, nicniewnoszących składników. Moda i tyle. Niepoparte badaniami naukowymi. Trochę się orientuję w temacie, więc mogę tak surowo ocenić banialuki Pani L. Na pewno wiem więcej niż sama autorka. Pseudoekspertka. Nie ocenię czy przepisy są smaczne, ale po przeczytaniu składników, wątpię. Zniechęca mnie to do wypróbowania. Natomiast drugą książkę którą dostałam w prezencie oceniam równie surowo. Jestem w trakcie przeglądania i wypróbuję kilka przepisów, ale to wszystko. Zero. Odradzam.

Książka "Healthy sweets by Ann" czekała na swoją recenzję ponad... miesiąc, bo wciąż rozpaczliwie poszukiwałam weny, aby skorzystać z któregoś z przepisów. Właśnie w ten sposób chciałam ją Wam zaprezentować i wreszcie nadszedł dzień, kiedy zainspirowana jedną z receptur przyrządziłam śniadanie... Ale najpierw nieco o książce 🤭...

Znajdziemy w niej mnóstwo przepisów na zdrowe słodkości - odkąd bycie fit jest w modzie, kolejne osoby prześcigają się w tym, aby wymyślić zdrowe wersje znanych przysmaków. Kreatywność w kuchni jest... na wagę złota. W książce Anny Lewandowskiej nieco trudności nastręczał mi dobór składników - nie tyle niemożliwość ich zdobycia, bo już niemal w każdym sklepie dostaniemy napój roślinny czy ksylitol - ale niektóre z nich są dość kosztowne. Niemniej jednak książkę polecam - jest pięknie wydana i każdy, kto interesuje się zdrowym odżywianiem na pewno chętnie skorzysta z receptur Anny Lewandowskiej 🍰.

Uwielbiacie słodkości, ale zmagacie się z przestrzeganiem diety? Chcecie zacząć zdrowo się odżywiać, ale nie rezygnować ze słodyczy? Anna Lewandowska napisała książkę kucharską z wieloma smacznymi i prostymi propozycjami na słodkie dania, które z pewnością Was zachwycą. Ja już pierwszego dnia chciałam wypróbować wszystkie przepisy z tej książki. Nawet pisząc tę recenzję delektuję się niezwykłym smakiem ciasteczek owsianych, których przygotowanie było proste i szybkie. Przepisy z tej książki na pewno sprawią, że każdy dzień będzie słodki i zdrowy jednocześnie.

„Healthy sweets by Ann” to chyba najlepsza książka kucharska jaką posiadam w swojej biblioteczce. Pięknie wydana i oprawiona, samo oglądanie tej książki to czysta przyjemność dla zmysłów. Chyba każdy z nas lubi słodkości, ale jak wiadomo nie można z nimi przesadzać. Dzięki książce Anny Lewandowskiej możemy poznać wiele nowych, zdrowszych wersji popularnych deserów. Dla mnie to must have, bo uwielbiam piec i chcę to robić świadomie i bez późniejszych wyrzutów sumienia. Autorskie przepisy Anny Lewandowskiej sprawią, że każdego kolejnego dnia będziecie chcieli odkrywać nowe smaki i delektować się nimi bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia, bo to, co słodkie nie zawsze musi być niezdrowe. Najlepszym tego przykładem są właśnie przepisy z tej książki.

W książce znajdziecie dużo informacji dotyczących zdrowych zamienników cukru, masła, mąki i innych produktów, które na co dzień używamy w pieczeniu i gotowaniu. Przepisy są łatwe, szybkie w przygotowaniu i że składników, które większość z nas ma w swoich domach lub z łatwością można je znaleźć w popularnych supermarketach. Jest tu mnóstwo przepisów inspirowanych klasycznymi ciastami, zdrowe śniadania, desery, ciasta i torty. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś, co pokocha. Ja mam już za sobą cały rozdział z przepisami na placuszki i racuszki. Każdy z tych przepisów był jeszcze lepszy niż poprzedni. Dzięki tej książce zrozumiałam, że zdrowe odżywianie nie musi być nudne i mdłe. Pięknie wyglądające, smaczne i proste, takie są przepisy Anny Lewandowskiej.

Sam wygląd książki i zdjęć deserów, które się w niej znajdują zachwycają i sprawiają, że najchętniej zjadłoby się je wszystkie naraz. Piękne zdjęcia i ilustracje, we wszystkim widać miłość do gotowania i zdrowego stylu życia.

Jeżeli chcecie zacząć zdrowiej się odżywiać i uwielbiacie słodycze, ale myślicie, że na diecie całkowicie trzeba zrezygnować z pysznych i zachęcających słodkości, to się mylicie. Desery z tej książki są zdrowe, a jednocześnie pyszne i nie trzeba rezygnować ze swoich ulubionych smaków. Na pewno wiele osób poszukuje pomysłów na zdrowe i szybkie desery, po których dalej będzie się czuli dobrze we własnej skórze. Z całego serca polecam Wam tę książkę. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie. A ja uciekam, bo placuszki z bananem i awokado same się nie zrobią.

Pierwszy raz w historii  prowadzenia bloga mam przyjemność recenzować książkę kucharską. Nie ukrywam, że byłam bardzo podekscytowana, widząc zapowiedź nowej propozycji Anny Lewandowskiej. Popularna trenerka skupiła się na deserach, zresztą każdy lubi słodycze, a jeśli już grzeszyć, to lepiej robić to zdrowo. Słodkości kojarzą się z czymś zakazanym, pustymi kaloriami, których należy sobie odmawiać. Lewandowska obala mity i serwuje zestaw autorskich przepisów, które nie dość, to jeszcze przepyszne!

Wiele osób, zanim sięgnie po deser już liczy kalorie, włącza się nie tylko osobisty kalkulator, ale również wyrzuty sumienia, które skutecznie odciągają nas od podniebnych pokus. Niepozorna słodkość może być zdrowa, zawierać wartościowe składniki odżywcze i nie tuczyć. Anna Lewandowska z zestawem autorskich przepisów wychodzi naprzeciw potrzebom łasuchów, bo jak grzeszyć, to z głową! Znana trenerka nie próżnuje, jej pakiet pomysłów zawiera ciekawe zestawy smakowe na każdą okazję. Zaczyna od zdrowych śniadań, żeby przejść obok przepysznych racuszków, pachnących ciast i ciasteczek, babeczek, obłędnych deserów, kolorowych  tart, na orzeźwiających lodach i koktajlach kończąc. Każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od upodobań, nastroju, czy chociażby pory roku. Anna Lewandowska nie zapomina o wyjątkowych okazjach, serwując swoje autorskie przepisy na świąteczne potrawy. Jest wartościowo, kolorowo i co  najważniejsze przepysznie!

Ta książka jest genialna! Piszę to z pełną świadomością swoich słów, bo z takim zestawieniem jeszcze nigdy się nie spotkałam i takiej właśnie inspiracji od dawna poszukiwałam. Lubię desery, ciasta i ciasteczka, ale cenię sobie tylko zdrowe zestawienia smakowe, a książka Anny Lewandowskiej okazała się dla  mnie skarbnicą intrygujących kulinarnych pomysłów. Po pierwsze przepisy są proste, każdy da radę je przyrządzić bez szczególnych umiejętności, receptury są bardzo różnorodne, każdy znajdzie idealne dla siebie zestawienie smakowe. Początkowo miałam obawy, czy  aby  większość przepisów nie będzie zawierać produktów sygnowanych nazwiskiem Lewandowskiej, ale o dziwo  nie, jeżeli pojawiały się w składzie, to stanowiły tylko alternatywę, z której nie trzeba było skorzystać. Składy są proste i ogólnie dostępne, nie licząc kilku produktów, takich, jak np. masło klarowane ghee, z którym do  tej pory  nie miałam styczności. Lewandowska korzysta głównie z produktów wegańskich i bio, unika również glutenu i  laktozy, co  jest dobrym  posunięciem, szczególnie dla odbiorców z różnorakimi nietolerancjami pokarmowymi. Mnie osobiście najbardziej urzekły przepisy na ciasta i ciasteczka, na pewno wypróbuje przepis na obłędnie czekoladowe brownie, czy bananowy chlebek. W książce nie zabrakło również moich ulubionych  kulek mocy w dość niecodziennej, a do tego jakże prostej  odsłonie. Zauroczył mnie również domowy gigant "twix" oraz równie kuszący "snickers" by Ann.

Instrukcje, co  do przyrządzenia konkretnych deserów są bardzo  klarowne, co ułatwia pracę i  tylko zachęca do kulinarnych eksperymentów. Przy każdym przepisie podana jest wartość kaloryczna porcji, Lewandowska również krótko opisuje dobroczynne właściwości używanych przez siebie produktów. W książce spotkałam całe spektrum smakowych  wariacji, bez jakichkolwiek ograniczeń, tak więc każdy  znajdzie coś dla siebie. Różnorodność i  prostota to dwa główne atuty tej pozycji. Na próżno szukać w recepturach cukru rafinowanego czy niezdrowych  tłuszczy, dominuje za to  zdrowsza kokosowa słodycz w połączeniu ze wspomnianym wcześniej  masłem klarowanym ghee oraz olejem kokosowym, mnie mile zaskoczyło zastosowanie daktylów, które nadają smak i konsystencje poszczególnym potrawom. Poza ciekawymi kulinarnymi inspiracjami książka zawiera przepiękne zdjęcia, na których widok aż ślinka leci. Cena tej  pozycji do  niskich  nie należy, ale ten tytuł zdecydowanie jest jej warty, książka jest bogatym źródłem wartościowej wiedzy, przez co  Healthy sweets by Ann zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych propozycji  wydawniczych. Po pierwsze Anna Lewandowska konsekwentnie propaguje zdrowy styl życia, zarówno w swoich autorskich  programach treningowych, jak i przepisach. Ja kupuję taki pomysł i taka wersja fit słodkości do mnie trafia, z książki równie często, jak i chętnie będę korzystać.

Gratuluję Annie Lewandowskiej kreatywności i determinacji,  z jaką propaguje zdrowy styl życia. Healthy sweets by Ann to moje odkrycie roku 2020 w kategorii  kulinaria, ta książka jest po prostu fantastyczna. Lubię piec, ale nie przepadam za niezdrowymi przepisami, a tutaj nie dość, że jest zdrowo, to jeszcze kreatywnie, a co  najważniejsze przepysznie. Polecam!

Super przepisy łatwe w wykonaniu i, co najważniejsze, pyszne. Nawet mój mąż pomimo niechęci do tego, co słodkie, nie gardzi słodkościami które powstają z przepisów.

Taka sobie przeciętna książka. Nic nowego, nic odkrywczego. Powielanie tego, o czym piszą w setkach innych podobnych.

co za badziew... widzialam na półce, wzielam na chwilę do reki i zastanawiam się po co drzewa wycinać na cos takiego

• 52 książki (2021)
  • Kulinaria