Wyrzuć chemię z domu

Wydawnictwo: Znak
Wyrzuć chemię z domu
poradniki
Dorota

Książka na wagę zdrowia. Przekonaj się jak niewiele trzeba, by żyć prosto, zdrowo i tanio Ewa Kozioł pokazuje, że Twój dom może być czysty, zadbany i bezpieczny bez chemicznych środków czyszczących. Podkreśla, że by wyglądać młodo i zdrowo, Twoje ciało nie potrzebuje nasyconych konserwantami drogich kosmetyków. Na zwykłe dolegliwoś ci zdrowotne Twojej rodziny poleca bezpieczne naturalne leki, które z łatwością przygotujesz sama w domowym zaciszu. W książce znajdziesz konkretne porady, wiele łatwych przepisów na kosmetyki, środki czystości i preparaty ziołowe. Dowiesz się, jakie substancje są niebezpieczne dla organizmu, czego unikać, by żyć zdrowo i chronić rodzinę przed alergiami i rakiem. Dzięki tym radom nie tylko nie zrujnujesz swojego domowego budżetu, ale zyskasz czas dla siebie i swoich najbliższych. Zobaczysz, jak niewiele trzeba, żeby z dnia na dzień zamienić chemię na zdrowie! Ewa Kozioł – szczęśliwa mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga Zielony Zagonek. Dzień po dniu udowadnia, że życie bez szkodliwej chemii jest możliwe i o wiele prostsze, niż może się wydawać.

źródło opisu: znak.com.pl

źródło okładki: znak.com.pl

kryminalnakuchnia | 2016-06-12

"Wyrzuć chemię z domu" autorstwa Ewy Kozieł, to zdecydowanie pozycja inna niż wszystkie.
Dla ludzi z wielką świadomością świata, jak i tych którzy tej świadomości jeszcze nie mają.
To książka dla tych z Was, którzy nie tylko szanują i dbają o własne środowisko, ale też zdrowie.
Książka jest podzielona na kilka działów m.in. dom, ogród , kosmetyki, dziecko,ogród.
Myślę, że każdy rozumny człowiek znajdzie w niej coś dla siebie.

biruta | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Bez niepotrzebnego trucia doskonały poradnik odtrucia naszego otoczenia. Liczne przepisy na wyroby nibytochemiczne stosowane w domu. W kuchni, łazience,pokoju. Do sprzątania i mycia. Siebie i otoczenia.

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

„Wyrzuć chemię z domu”, ale.... nie wyrzucaj książek…
.... a już z pewnością nie pozbywaj się poradnika Ewy Kozioł pod powyższym tytułem.
„Wyrzuć chemię z domu” to rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy o tym, w jaki sposób zminimalizować konieczność korzystania z wszelkiego rodzaju środków chemicznych, które nie pozostają obojętne dla zdrowia.
Z niewiedzy lub dla własnej wygody kupujemy za niemałe pieniądze kolejny super proszek do prania, nasze łazienki coraz częściej przypominają wystawy sklepów kosmetycznych, a przy najlżejszych objawach przeziębienia biegniemy do apteki po lek na wszystkie nasze dolegliwości.
Tylko po co, skoro w zasięgu ręki mamy wiele naturalnych produktów, które równie skutecznie rozwiążą większość naszych problemów porządkowych i kosmetycznych oraz pozwolą pozbyć się niewielkich dolegliwości zdrowotnych, a przy tym nie wydrenują do dna naszego portfela.
Ten napisany jasnym, przystępnym językiem podręcznik każdej Pani Domu, koncentruje się na tym co, w...

Nenthil | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Zdecydowanie tragedia.
Książkę kupiłam ze względu na to że GoogleScholar wyrzucił mi ją w propozycjach przy szukaniu artykułów naukowych na temat działania domowych środków czystości.
Spodziewałam się dostać publikację, w której będzie opisane działanie poszczególnych składników, trochę przepisów na domowe specyfiki czyszczące i może jakiś bonusik z domowymi kosmetykami. A co dostałam? Książkę, w której autorka ledwie liznęła szkodliwe substancje, dała dwa przepisy na krzyż na środki do czyszczenia (wszystkie po pięciu minutach można spokojnie znaleźć w internecie) i ANI SŁOWEM nie wspomniała o możliwych szkodliwych efektach stosowania choćby olejków eterycznych (szczególnie ważne w domach ze zwierzętami, czyli w moim). Jeśli myślicie, że to mało, to tak - macie racje. Wszystko opisane powyżej zajęło pani Ewie dosłownie jeden rozdział. Swoją drogą nie wiem jak autorko doszła do wniosku, że kupno środków czyszczących to wyprawa pół-dniowa. Ja swoje zawsze kupuję przy okazji zakupów...

Świetna książka o zdrowym sprzątaniu i życiu bez chemii. Pełno tutaj przepisów, oraz tabelek ze środkami groźnymi dla naszego zdrowia. Książka zachęca do porzucenia chemicznych sklepowych środków do sprzątania, a także kosmetyków do ciała i pielęgnacji dzieci. Uświadamia, ile rzeczy nas truje i środowisko. Zachęca do minimalistycznego podejścia, że mniej znaczy lepiej oraz do tego aby zastanowić się, czy 100% sterylność w domu jest naprawdę dobra dla naszego zdrowia. Wystarczy tak niewiele, bo ocet, soda, sok z cytryny. Książka bardzo pomocna, na pewno warto posiadać ją na stałe w swojej biblioteczce, aby często do niej wracać. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, gdyż język jakim jest napisana jest bardzo prosty w odbiorze. Po przeczytaniu jej czuję się zmotywowana do działania oraz cieszę się, że nie trzeba wydawać tyle pieniędzy na kosmetyki czy środki do sprzątania. Można inaczej i lepiej. Warto również polecić bloga autorki, który jest kopalnią przepisów i porad. Jak dla...

ArtMagda | 2016-05-17

Poradniki czyta się inaczej. Czasami czytam tylko wybrane rozdziały, innym razem pochłaniam całość jednocześnie notując ważne uwagi na kartce lub zaznaczając w książce strony, do których chcę wrócić. Czasami też utknę, coś wyda się ciekawe, chcę przetestować dany przepis i wtedy odkładam książkę, skupiam się na danej czynności, ale wrócić do dalszej lektury jest już trudniej.

Poradniki rządzą się swoimi prawami, nie każdy je lubi, nie każdy docenia. Ale też nie ma co się dziwić, napisanie dobrego, przystępnego kompendium wiedzy wymaga od autora dużego nakładu pracy. Nie znoszę książek, które przytłaczają specjalistycznym słownictwem, które zamiast odkrywać przede mną tajniki wybranej dziedziny, jeszcze bardziej utrudniają jej zrozumienie.

Poradnik Ewy Kozioł "Wyrzuć chemię z domu" jest na szczęście dokładnie taki, jaki być powinien moim zdaniem dobry poradnik: jasny, czytelny, przejrzysty, napisany zrozumiałym językiem i co ważne z mnóstwem ciekawych przepisów z prostych...

Maud | 2017-05-04
Przeczytana: 03 maja 2017

Ciekawa pozycja dla osób, które dopiero zaczynają wdrażać się w tematy eco kosmetyków i życia w duchu minimalizmu. Autorka podała kilka przepisów na proste, domowe środki czystości, kosmetyki, a także środki ochrony roślin. Czytało się miło i przyjemnie, spojrzałam z innej perspektywy na swoje dotychczasowe nawyki i wprowadziłam kilka zmian.
Na plus:
- szybki wstęp uświadamiający nieświadomym konsumentom szkodliwość idei konsumpcjonizmu
- prosty język
- tanie składniki w przepisach
- tabelki z substancjami chemicznymi szkodliwymi dla zdrowia (jakie, w czym się znajdują i dlaczego są groźne)
- rozdział o macierzyństwie
Minusy:
- zdecydowanie za mało przepisów na kosmetyki
- zbyt mała liczba podanych olejków do danych typów cery (jest ich o wiele, wiele więcej do wyboru)
- olejek rycynowy do skóry suchej? Nie polecam
- pomysł na spłukiwanie oliwy z głowy octem wygląda fajnie, a w praktyce? Klapa. Pomimo o wiele większej ilości octu jabłkowego, nie byłam w stanie pozbyć się...

lolipop13 | 2016-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

"Wyrzuć chemię z domu" to kolejny poradnik, po który sięgnęłam w związku z moim zainteresowaniem tematyką minimalizmu i pokrewną. Książka ta jest dobrą propozycją dla tych, którzy nie znają bloga autorki i zaczynają swoją przygodę z oczyszczaniem swojego otoczenia z nadmiaru chemii. Poradnik napisany jest prostym językiem, autorka zwraca uwagę na kilka problemów związanych z byciem konsumentem we współczesnym świecie, w którym przemysł używa znacznej ilości substancji o nie do końca sprawdzonych właściwościach. Kozioł zamieściła w swojej książce trochę przepisów na domowe środki do sprzątania czy kosmetyki.

Lektura tej książki może być dobrym punktem wyjścia do stopniowego wprowadzania zmian w swoich nawykach dotyczących utrzymywania domu w czystości, swojego ciała w czystości i zdrowiu.

Dla mnie najciekawszym okazał się rozdział o macierzyństwie w duchu minimalizmu, unikającym nadmiaru chemii. Nie jestem jeszcze matką, ale ten fragment książki skłonił mnie do refleksji nad...

Bonia | 2016-11-29
Przeczytana: grudzień 2016

Garść wiedzy na temat szkodliwości niektórych związków chemicznych używanych w życiu codziennym. Trochę prostych receptur na domowe środki czystości, kosmetyki i leki. Nie do końca jednak mnie ta wiedza przekonuje. Warto mieć na uwadze unikanie nadmiaru chemii w naszym życiu codziennym, ale też nie ma chyba powodu, a czasem sensu pozbywać się ich w 100%. Czasem ułatwiają nam życie, a w przypadku leków, to nie jest to sprawa tak oczywista i prosta jak pokazuje to nam autorka. Bardziej cenię sobie naukowe, poparte badaniami publikacje.

Sylwia | 2016-07-25

Odkrywcza, inspirująca pozycja. Znajdziemy tu proste receptury na domowe środki czystości, kosmetyki i leki, składające się z dosłownie kilku składników. Bardzo zaskoczył mnie rozdział o oszczędnym rodzicielstwie- autorka uważa, że można obyć się bez wózka i łóżeczka, a do tego namawia do rozpieszczania. Przyznam, że przewróciło mi to w głowie, bo choć dzieci nie mam, to wyobrażenie o rodzicielstwie owszem, i to raczej takie "jak wszyscy". Muszę te kwestie przemyśleć i dziękuję za to autorce, że mnie do tego zainspirowała.