Twój Rok 2020. 12 kroków do pełni życia

Burda Książki
2019-09-18
2019-09-18
2020 poradnik lewandowska życie psychologia

Tworzenie kalendarzy motywacyjnych przez popularne trenerki fitness stało się już trendem. Taka pozytywna propozycja wydawnicza pozwala nie tylko uporządkować swój rok, pomaga również zaplanować wdrożenie prozdrowotnych zmian. Komu jak komu, ale Annie Lewandowskiej spokojnie można zaufać w kwestii motywacji. Utalentowana sportsmenka, znana trenerka, prężnie rozwijająca się businesswomen, prywatnie szczęśliwa żona i mama postanowiła podzielić się z czytelnikami własnym przepisem na rok.

Jak łatwo można było się domyślić, kalendarz podzielony został na 12 rozdziałów, zgodnie z układem następujących po sobie miesięcy. Każdą kolejną część otwiera krótki tekst poświęcony określonej tematyce związanej z szeroko pojętym zdrowiem i motywacją. W styczniu dostajemy garść informacji o ustanawianiu celów, luty przypomni nam o istocie koncentracji, marzec bez lukru potraktuje kwestie cukru, przechodząc dalej, omawiane zostaną kwestie  wdrożenia aktywności fizycznej i systematycznej mobilizacji do wykonywania ćwiczeń fizycznych, a wszystko to okraszone zostanie szczyptą jakże potrzebnej psychologii. Poza wspomnianymi treściami otrzymujemy garść kulinarnych inspiracji i odpowiednio skomponowane zestawy ćwiczeń.

Twój Rok 2020. 12 kroków do pełni życia okazał się równie miłym, jak i pozytywnym zaskoczeniem. Poza wartościowymi w mojej ocenie treściami otrzymałam solidną dawkę motywacji, przedstawioną w bardzo przemyślanej formie. Anna Lewandowska nie działa na pokaz, tworząc swój kalendarz, skonstruowała zmyślne narzędzie, które realnie może pomóc osiągnąć założone przez nas cele. Każdy kolejny artykuł na swój sposób edukuje i motywuje i w zasadzie zaprasza do  działania. Zaproponowane zestawy ćwiczeń są proste, skomponowane dla szerokiego grona odbiorców, co również stanowi atut tej pozycji.  Zestaw zdrowych przepisów w interesujący sposób urozmaici nas jadłospis.

Książkowy kalendarz według mnie w pełni spełnia pokładane w nim nadzieję- inspiruje, motywuje i  realnie pomaga. Anna Lewandowska trafia w punkt, a jej propozycja jest świetnym wstępem, który pomoże nam wdrożyć prozdrowotne zmiany. Można by trochę pomarudzić na małą, dla niektórych zdecydowanie niewystarczającą ilość treści. Gdyby wzbogacić kalendarz o kolejne wartościowe artykuły ze zgrabnej książeczki przerodziłby się w opasłe tomisko, które trudno byłoby zmieścić w damskiej torebce.

Na plus pozycji przemawia również układ, w którym otrzymujemy całkiem sporo miejsca na notatki własne. Nie mogłabym również nie wspomnieć o krótkich cytatach, którymi okraszone zostały poszczególne dni roku, idealnie spełniające edukacyjno- motywacyjne parametry. Gabarytowo (wymiary: 165 x 215 mm) kalendarz mógłby być nieco mniejszy, w takim wydaniu nie każdej  z Pań zmieści się w torebce. Na plus pozycji przemawia waga- pomimo całkiem sporych rozmiarów książeczka jest wyjątkowo lekka. Nie mogłabym nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach i  serii  wartościowych porad, które czynią  ten kalendarz wyjątkowym.

Twój Rok 2020. 12 kroków do pełni życia sprawi, że każdy dzień w roku będzie niezwykły. Jeżeli  trudno Wam znaleźć energię  i motywację do działania propozycja Anny Lewandowskiej zdecydowanie Wam pomoże. Biorąc pod uwagę graficzną formę kalendarza ,skierowany on został głównie dla pań, ale panowie również mogą znaleźć co nieco  dla siebie. Ten niezwykły kalendarz  ułatwi Wam drogę do osiągnięcia założonych przez Was celów, a dając pozytywnego energetycznego kopa, zdecydowanie podbuduje waszą wytrwałość. Polecam!

wydaje mi się, że autorka należy do tych, co więcej ksiązek napisali niż przeczytali

• Druk
  • Psychologia
  • Z czystym sumieniem polecam :)
  • Własne

Dodaj cytat z książki Twój Rok 2020. 12 kroków do pełni życia