Skóra. Fascynująca historia

Wydawnictwo: Feeria
Haut Nah
poradniki
darkrainbow

Aksamitna, jedwabista, delikatna – każdy z nas chciałby mówić tak o swojej skórze, tymczasem bywa, że rzeczywistość odziera nas ze złudzeń. Wychodzimy ze skóry, by była piękna i miła w dotyku nie mając nawet świadomości, jak wielką krzywdę robimy jej czasami tzw. pielęgnacją. Problemy skórne to dla wielu największy problem. Największy nie bez przesady, bo to istotnie największy organ, jaki...

Problemy skórne to dla wielu największy problem. Największy nie bez przesady, bo to istotnie największy organ, jaki ma do dyspozycji człowiek.. Poznając jej tajniki, dowiesz się, jaki masz wpływ na to by, poczuć się w niej jak najlepiej.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/

Ladyflower123 | 2017-02-22
Przeczytana: 03 lutego 2017

„Skóra fascynująca historia” to poradnik dla każdej kobiety, która pragnie czuć się pięknie i zdrowo. Książka całkowicie odmieniła mój pogląd na pewne sprawy i po części spowodowała też moją chwilową nieobecność na blogu. Dlaczego? Autorka bezlitośnie obala wszelkie działania cudownych kosmetyków i uświadamia nam, że nasza cera obecnie znajduje się na poziomie epoki kamienia łupanego, gdzie ludzie korzystali jedynie z naturalnych składników. Pisarka twierdzi, że każda nasza „pielęgnacyjna rutyna” to istne tortury dla naszej skóry i bardziej sobie szkodzimy, niż pomagamy.

Przez całość poradnika utrzymany jest ton pół żartem pół serio, który zdecydowanie mi odpowiada. Pisząc o danej przypadłości lub problemie ilustruje to konkretnym przykładem raz bardziej, raz mniej dosłownym i jesteśmy w stanie szybko pojąć, co autor ma na myśli. Czasem wykład jest niemalże łopatologiczny, więc chłoniemy wiedzę zawartą w książce bez najmniejszych przeszkód. Od podstaw zostajemy uświadomieni, z...

BogusiaM | 2017-02-03
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Ciekawa lektura, napisana lekkim piórem, aż jestem w szoku, że p.dermatolog potrafi tak "prosto" i interesująco opowiadać o skórze. Dla mnie jako kosmetologa to bardziej powtórka z rozrywki, warstwy naskórka, skóra właściwa, komórki w niej zawarte i funkcje. Mimo wszystko przyjemnie się czytało i może kogoś zainteresować. Tak jak w książce pisze, to nie jest poradnik, nie ma w nim recepty co robić na dany problem, nie ma przepisów na kosmetyki czy idealną pielęgnację. Temat jest obszerny, a tutaj został przyjemnie dla laika przedstawiony.

Kinga | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

kingaczyta.blogspot.com

Skóra to zewnętrzna powłoka naszego organizmu. Pełni szereg funkcji; chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, osłania narządy, reguluje temperaturę ciała itd. Jest także naszą wizytówką i wpływa na nasz wygląd. Wymieniać można by jeszcze długo. Jedno zaś jest pewne - warto o naszej skórze dowiedzieć się czegoś więcej.

Jakiś czas temu czytałam inną książkę wydawnictwa Feeria, która w całości poświęcona została jelitom (recenzja TUTAJ). Zachwycona lekkością pióra jej autorki od razu zapragnęłam przeczytać i "Skórę", chociaż została napisana już przez kogoś innego. Nie zmienia to jednak faktu, że Dr Yael Adler, lekarz dermatolog i dietetyk, zna się na swojej pracy i potrafi w prosty i humorystyczny sposób przekazać wiedzę nawet największym laikom. Dzięki temu nie można mówić o nudzie, czy nadmiarze zbędnych informacji. Książka ta nie przypomina żadnego podręcznika dla studentów medycyny, więc spokojnie każdy się w niej odnajdzie.

Sięgając po tę...

Zaczytana777 | 2017-07-18

Jestem zachwycona tą książką, ale to pewnie dlatego, że autorka pisze w podobnym stylu do pani Giuli Enders. Kiedy zobaczyłam tą książkę na półce w sklepie chciałam bardzo ją kupić, ale zdecydowałam, że tego nie zrobię. Na szczęście na następny raz nie mogłam przejść obok tej książki obojętnie, dlatego teraz leży na mojej półce.
Ta książka bardzo uświadamia jak człowiek jest okrutny w stosunku do swojej skóry oraz kremy które używamy na co dzień, są nic nie warte i od razu możemy je wyrzucić do kosza, bo tak naprawdę nic nie zastąpi naturalnych produktów.
Przez tą książkę zrozumiałam dużo rzeczy i także bardzo miło mi się ją czytało. Mogę od razu podziękować autorce za świetny pomysł na konkurs, który zdobyłam dzięki Pani książce.
Polecam tę książkę szczególnie kobietą, bo sama czytając ją poczułam, że to czym się martwiłam przez cały czas(jeśli chodzi o moją skórę) nie było powodem do zmartwień, a nawet jeśli to jest wiele sposobów, żeby pozbyć się naszych kłopotów i zadbać o...

Sylwiapisze | 2017-02-01
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Jeżeli pomyślicie, że to poradnik nie dla was to muszę was od razu wyprowadzić z błędu. To poradnik dla wszystkich od takich laików jak ja po lekarzy dermatologów, którzy jak twierdzą znają się na swoim fachu.
Książka napisana tak prostym językiem z dodatkowo dozą żartu wyjaśni najbardziej trudne pojęcia, a przy okazji nauczy czegoś nowego. Być może wiele osób (tak jak ja) przeżyje lekki szok.
Czy wiedzieliście, że każdy z nas traci około 40 tysięcy rogowych łusek skóry na minutę? Dziennie zbiera się do 10 gramów.

Każdy dobry dotyk: głaskanie, pieszczoty, pocałunki i sam seks pozwalają utrzymać wysoki poziom oksytocyny zwany hormonem wierności.
Najbardziej jednak zaskoczył mnie rozdział o zabiegach higienicznych i kosmetykach. To co każdego dnia fundujemy naszej skórze, ociera się wręcz o (nieumyślne) okaleczanie swojego ciała.
Naskórek potrzebuje 4 tygodni aby odnowić cieniusieńką warstwę rogową.
Jednym słowem: POLECAM

Effcia | 2018-06-06
Przeczytana: marzec 2018

Książka świetna zarówno dla laików jak i profesjonalistów z branży kosmetologicznej. Czytelnik zagłębia się w fascynujące procesy zachodzące w skórze, przy czym tekst jest opisany prostym nieformalnym językiem. W książce jest podanych wiele przykładów codziennych problemów z zakresu higieny osobistej, które są scharakteryzowane w humorystyczny sposób, dlatego też czytelnik zapamiętuje ważne informacje, Całość dopełniają proste, czytelne rysunki. Polecam tę pozycję dla wszystkich zainteresowanych dermatologią,

Karminowa | 2017-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2017

"Skóra. Fascynująca historia" to książka, która odsłania przed nami wiele tajemnic związanych z budową i funkcjonowaniem tego największego narządu ludzkiego organizmu. Dzięki niej dowiemy się, czym jest choroba stewardes, jak najlepiej myć twarz. Autorka przybliża także rolę gruczołów potowych apokrynowych, które wytwarzają substancje zapachowe. Określają one naszą atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerów. Yael Adler posługuje się prostym, zrozumiałym językiem. Nie trzeba być absolwentem kierunku przyrodniczo-technicznego, aby zrozumieć przekaz książki.

Patrycja | 2017-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Książka napisana w bardzo prosty sposób, który spodoba się zarówno laikom, jak i osobom obeznanym w temacie. Jest idealnym podsumowaniem wiedzy dla kosmetologów, jak również idealna do nauki dla studentów kosmetologii czy studentów medycyny. Wszystko wytłumaczone, skąd się coś bierze, co zrobić itp. Autorka opisuje ciekawe i zarazem zabawne (czasem przerażające) przypadki z własnej praktyki autorki. Polecam książkę z czystym sumieniem. Sama zapewne sięgnę po nią jeszcze wiele razy.

odSłońKulturę | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, Blogosfera, Books
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Najnowsza książka Adler to mnóstwo intrygujących porad, opatrzonych rzeczowym komentarzem. Autorka przedstawia nasze ciało na każdym z etapów życia, po czym opisuje kluczowe elementy diety. Jeżeli macie problemy, takie jak atopowe zapalenie skóry, pokrzywkę alergiczną czy trądzik – znajdziecie cenne wskazówki i porady, które być może staną się dla Was cenną wskazówką dotyczącą żywienia. Pamiętajcie jednak, że to jeden z wielu rozdziałów tego poradnika! :)
www.odslonkulture.pl

Kerszi | 2017-09-05
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Świetna, naj i wszystko co najlepsze. Praktycznie nie ma w niej lania wody, oprócz paru ciekawostek z życia autorki, które są też ciekawe. Obowiązkowa pozycja na lato, które już niestety się skończyło. A co do lata, to dowiemy się z tej pozycji jakich kremów używać, żeby nas za bardzo słońce nie sponiewierało, jak dbać o skórę. Oprócz porad o opalaniu dowiemy się co robić kiedy ugryzie komar lub jakieś inne świństwo. Z innych rzeczy dowiemy się co jest przyczyną starzenia, skąd się biorą pryszcze, cellulit itd. Po lekturze tej książki, możliwe, że będziesz szukać u siebie różnych plam, wyprysków i innych zrogowaceń. Czasami się czułem jakbym czytał jakiś horror. Ostatni rozdział jest o tym co jeść, a nie tylko czym się smarować, co jest godne uwagi, ponieważ skóra potrzebuje substancji odżywczych. Polecam.