Magia olewania

Wydawnictwo: MUZA S.A.
The Life-Changing Magic of Not Giving a F**k
motywacja, sukces, magia olewania,
maitiri

Magia olewania jest książką dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają. Dzięki tej książce dowiesz się:·         Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest twoim najgorszym wrogiem i jak przestać to robić. ·       Jakie są proste kryteria...

Dzięki tej książce dowiesz się:·

Jakie są proste kryteria oddzielania tego, czym powinniśmy się przejmować od tego, czym nie warto zaprzątać sobie głowy.·

Jak praktykować sztukę nieprzejmowania się nieistotnymi rzeczami i prośbami oraz nielubianymi ludźmi, nie zachowując się jednocześnie w sposób bezduszny i lekceważący.·

Jak opanować sztukę mówienia „nie” rzeczom nieważnym, co doprowadzi do zmiany twojego życia.

I o wiele więcej!

źródło opisu: https://muza.com.pl

źródło okładki: https://muza.com.pl

Sherry | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Pewnego dnia, Sarah Knight postanowiła zacząć olewać sprawy. Rzuciła pracę w wydawnictwie i rozpoczęła solową karierę, jako wolny strzelec. Przestała przejmować się tym co inni o nią pomyślą, a tym samym znalazła się w sytuacji, w której mogła zacząć przeznaczać czas, który wcześniej poświęcała na to by robić dobre wrażenie, na rzeczy, które faktycznie ją cieszyły. Ale gdzie tkwi sekret tej życiowej zmiany?

Sarah Knight uznała, że droga do szczęścia wybrukowana jest olewaniem. W swoim dziele, postanowiła nam wyjaśnić na czym polega zbawienny wpływ olewania, jak nauczyć się nie przejmować pewnymi sprawami oraz w jaki sposób uporządkować bałagan na naszej liście priorytetów. Czy przejmowanie się tym co ludzie o nas pomyślą, powinno się na niej znaleźć?

"Magia olewania" to taki ironiczno-humorystyczny poradnik, który prowokuje i może wydawać się w pewien sposób napastliwy. Autorka nie patyczkuje się, nazywając rzeczy po imieniu i bezpardonowo przedstawiając swoje zdanie na pewne...

AnnaSikorska | 2017-03-25

„Magia sprzątania” zrobiła furorę: sprzedała się w milionach egzemplarzy, odmieniła życie wielu rodzin, pozwoliła na cieszenie się z posiadanych rzeczy. Ład w otoczeniu miał sprzyjać lepszej jakości życia. Częściowo tak się stało, ale nie do końca. Ciągle czegoś jeszcze może wielu z nas brakować. Pewnie zastanawiacie się czego?
A co by było, gdybyście ze swojego życia usunęli wszystko to, co Was denerwuje/ zabiera wolny czas/ sprawia, że jesteście zmęczeni/ macie mniej pieniędzy? Na pewno wszystko, co robicie i z kim utrzymujecie kontakty jest warte zachodu? Jakbyście się czuli, gdybyście nie musieli chodzić na imprezy organizowane przez wkurzających Was współpracowników/ gdybyście nie musieli czuć się winni, że nie wsparliście cudzego projektu, nie pomogliście potrzebującym, którzy mają mniej niż Wy, a Wy pozwoliliście sobie na egoizm i macie z tego powodu wyrzuty sumienia, bo martwicie się, co inni pomyślą o Waszej szczodrości? A co z wszystkimi rodzinnymi imprezami, kiedy wypada...

EratoCzyta | 2017-04-08
Przeczytana: marzec 2017

„Magia olewania" to kolejny poradnik, który ma ułatwić nam życie i jak sama autorka twierdzi pozwoli zyskać czas, energię oraz pieniądze.
Więc jeśli należysz do osób, które nie potrafią mówić "NIE", które tracą swój cenny czas na rzeczy niesprawiające przyjemności, jeśli spędzasz czas z ludźmi, których nie lubisz lub przy których nudzisz się, a pieniądze tracisz na rzeczy, które tak naprawdę są Ci zbędne to ta książka jest dla Ciebie.

Sarah Knight napisała ten poradnik dopiero gdy przekonała się, że zasady które w nim proponuje naprawdę działają na podstawie swojego życia. Przekonuje nas, że szkoda poświęcać swój cenny czas oraz energię na rzeczy, które nie wnoszą do naszego życia niczego konkretnego i nie sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.
Zasada "Zero Żalu", którą nam proponuje zakłada, że powinniśmy wreszcie zacząć kierować się swoimi potrzebami i pragnieniami, a nie innych, jednak przy tym nie raniąc ich uczuć.
Problem ten w książce został podzielony na cztery grupy:...

Sylwia Binkowicz | 2017-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Pierwsze co, to... dlaczego przeczytałam tą książkę?
1. Była na promocji w Empiku za 15 zł, więc kupiłam.
2. Jak kupiłam to pasowało kiedyś po nią sięgnąć.
3. Czytam obecnie 'Małe życie', które waży tysiąc kilo, a jechałam na weekend, więc... była jedną z lżejszych książek na półce, więc wzięłam.
4. Wszak weekend bez książki to weekend stracony.
No i przeczytałam. I myślę, że te błahe powody usprawiedliwią to, że nie mam oporów przed tym, żeby shejtować tego gniota. Nic odkrywczego w tej książce nie ma. Nie jest śmieszna, a jedynym jej plusem jest to, że chcesz przeczytać 'Magię sprzątania', bo się zastanawiasz czy też jest takim samym gniotem.
Autorka sprzedaje 'cenne' uwagi o tym, żeby zakładać strój do pracy taki, jaki się chce, pomimo panującego dresscode, bo jej się udało i szefowa przymknęła oko, bo jest takim dobrym pracownikiem. Podobnie proponuje też żeby nie chodzić na służbowe spotkania...
...a mi się wydaje, że podprządkowanie się jakimś regułom i zasadom nie umniejsza...

Nimmo | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Skoro poradnik to w punkcikach:
1. Książka, tfu, poradnik dla kobiet (czego z okładki niestety się nie dowiadujemy)
2. Dla kobiet o pewnym statusie materialnym (po latach w korpo łatwiej podjąć pewne decyzje)
3. Ale przede wszystkim dla kobiet które stwarzają sobie wyimaginowane problemy by móc potem je ... olać
(tyle w ramach wstępu)
4. Czytając kolejny raz " "Magia olewania" ma ci pomóc " ma się ochotę ... olać dalsze czytanie
5. Większość poruszanych tematów nijak ma się do realnego życia
6. A te które jakoś go dotykają kompletnie w niczym nie pomagają
7. Finał następuje na stronie 128 (choć to dopiero 2/3 radosnej twórczości) gdzie z czystym sumieniem można sobie powiedzieć "Sarah Knight i "Magia olewania", MAM WAS GDZIEŚ! "
(podsumowując)
8. Faceci przejmują się mniej ;)
9. Zamiast tracić czas na "Magię olewania" lepiej kupić sobie magnes na lodówkę z napisem "Jeśli chcesz coś robić to to rób, jeśli nie chcesz to tego nie rób", wyjdzie na to samo a przy okazji zaoszczędzi się...

Mecha_Kulturacja | 2017-03-19

Poradniki są pozycjami, które spisałam już jakiś czas temu na straty. W dobie cyfrowej informacji, wystarczy odpalić wyszukiwarkę i wpisać trzy pierwsze litery problemu (bo zawsze ktoś szukał odpowiedzi przed nami), aby znaleźć to, na czym nam zależy. I tak oto, po wpisaniu frazy "sposoby na nieprzejmowanie się" pojawia się wpis z bloga, zapytaj.onet (standard) oraz kilka artykułów, z czego każdy krzyczy: "Przestań się przejmować". W porządku, przyjęłam. Ale JAK to zrobić?

Tutaj z pomocą spieszy nam była redaktorka nowojorskich domów wydawniczych, Sarah Knight, która zdecydowała się zmienić swoje życie, a tą wiedzą podzielić się z innymi. Autorka opracowała ciekawą metodę o nazwie Zero Żalu, której podstawą jest odpuszczanie sobie rzeczy, na które, najzwyczajniej w świecie na mamy ochoty. Lub czasu. Lub pieniędzy. Lub tego i tego. I powiedzmy sobie szczerze – kto z nas przynajmniej raz w życiu nie przeżył takiej sytuacji?

Książka, kierowana raczej do płci żeńskiej, podzielona...

Puma | 2017-05-04
Na półkach: Ebooki, Przeczytane, Kindle, (2017)
Przeczytana: 04 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam, a teraz zastanawiam się nad tym czy jestem zołzą czy osobą oświeconą.

Szanuje mój prywatny czas jak nikt inny, a ponadto nie lubię robić tego na co nie mam ochoty. Nie zamartwiam się rzeczami na które nie mam wpływu. Nie spotykam się z ludźmi, którzy są wampirami energetycznymi czy po prostu źle na mnie wpływają - jestem szczęśliwym człowiekiem.

Może gdyby ta książka była dla mnie czymś odkrywczym i mogłaby zmienić moje życie to ocena byłaby wyższa. Jednakże gdy ktoś ma problemy z tym co wyżej napisałam - może sięgnąć po nią, korzystnie jest uwolnić się od ciążących myśli, które przytłaczają każdego dnia, a nie wnoszą nic dobrego.

StillChangeable | 2017-03-15

Poradniki mają to do siebie, że czasami mogą zirytować potencjalnego czytelnika. Dlatego kiedy widzę je w tym książkowym świecie, bardzo rzadko postanawiam po jakiś sięgnąć. Jednak tym razem "Magia olewania", którą napisała Sarah Knight, zachęciła mnie krótkim opisem i tym, że pomyślałam sobie: być może powinnam się dowiedzieć, że czasami warto olać niektóre sprawy. Zaryzykowałam sięgnięcie po ten poradnik i chociaż może nie czuję, że automatycznie odmienił moje życie, czy też stanowi jakieś arcydzieło otwierające mi oczy na niektóre sprawy, to był przyjemnym kawałkiem lektury na jedno popołudnie.
Autorka któregoś dnia postanowiła zacząć olewać niektóre sprawy. Czuła się przytłoczona nadmiarem obowiązków, ale też pewnych osób, z którymi wcale nie lubiła przebywać. Przejmowała się wieloma sprawami, dlatego stwierdziła, że czas na zmiany. Wprowadziła zatem w życie metodę zwaną Zero Żalu, którą to opisuje w swoim poradniku. Chce dotrzeć do ludzi, którzy podobnie jak ona sama,...

maw_reads | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

"Magia olewania" - brzmi dość kontrowersyjnie, prawda?
Ale jej treść wcale taka nie jest. To zabawna, pełna praktycznych porad książka, której zadaniem jest podpowiedzieć czytelnikowi, jak zacząć szanować swój czas i w końcu przestać marnować go na ludzi, za którymi się nie przepada i robienie rzeczy, których tak naprawdę wcale nie ma się ochoty robić. Jak przestać przejmować się tym co pomyślą inni, i jak żyć zgodnie z samym sobą, a dzięki temu stać się szczęśliwszym.

Krotko mówiąc "Magia olewania" pomaga oddzielić rzeczy istotne od tych, które bez wyrzutów sumienia można olać. Dodatkowo to świetna lekcja asertywności. Przecież w tym całym "robieniu sobie dobrze" poprzez odmawianie - głównie innym - nie chcemy stać się zołzami i stracić wszystkich przyjaciół.

Myślę, że to przydatny tytuł, a samo olewanie z pewnością oczyszczające... Czas zacząć stosować się do porad autorki.

Lisek | 2017-03-18

Pełna recenzja na moim blogu:

Fragment:
Okładka książki do złudzenia przypomina bestsellerową Magię sprzątania Marie Kondo.
Moja ręka sięga po nią niemal bezwiednie. (Cholerny marketing.)

Magia olewania Sary Knight, to książka o asertywności i wyznaczaniu granic. Poradnik o sztuce mówienia NIE w taki sposób, by nikt nie poczuł się dotknięty, a co najważniejsze, byśmy my nie mieli wyrzutów sumienia z powodu poczynienia odmowy. Rzec można sztuka dyplomacji. W teorii.
Autorka posługuje się przez całą książkę metaforą zagraconego zbędnymi przedmiotami domu.

Sięgnęłam, bo książka przypomniała mi pewnego psychoterapeutę, który był człowiekiem wolnym od robienia tego, co wypada i czego oczekują od niego inni długo zanim to było modne. Wówczas jego zachowanie wydawało mi się bezczelne i niepojęte. Dziś – sama tak robię.

Czytamy w weekend

Wiosna w tym roku się ociąga. Za oknem zimno i wieje, i często jeszcze pada. Jeśli ktoś nie musi w weekend wychodzić z domu, to niech nie wychodzi - tylko zaszyje się pod kocem lub kołdrą, z kubkiem gorącej herbaty, kawy lub innego napoju i odda się przyjemnej lekturze!