Magia olewania

Wydawnictwo: Muza
The Life-Changing Magic of Not Giving a F**k
motywacja, sukces, magia olewania,
maitiri

Magia olewania jest książką dla tych wszystkich, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają. Dzięki tej książce dowiesz się:·         Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest twoim najgorszym wrogiem i jak przestać to robić. ·       Jakie są proste kryteria...

Dzięki tej książce dowiesz się:·

Jakie są proste kryteria oddzielania tego, czym powinniśmy się przejmować od tego, czym nie warto zaprzątać sobie głowy.·

Jak praktykować sztukę nieprzejmowania się nieistotnymi rzeczami i prośbami oraz nielubianymi ludźmi, nie zachowując się jednocześnie w sposób bezduszny i lekceważący.·

Jak opanować sztukę mówienia „nie” rzeczom nieważnym, co doprowadzi do zmiany twojego życia.

I o wiele więcej!

źródło opisu: https://muza.com.pl

źródło okładki: https://muza.com.pl

Jarek Zawisza | 2018-10-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2018

Yyy...
WTF I just read?
Aż chciałoby się zapytać...

Cóż, wygląda na to iż zamiarem Sarah Knight było sparodiowanie tzw literatury samopomocowej, ze szczególnym uwzględnieniem pewnej książki Marie Kondo, która czas jakiś temu raczyła była zrobić ogólnoświatową karierę.
A niejako przy okazji zaszczepić (sprzedać?) czytelnikom zestaw (ale czy na pewno zestaw?) jej własnych życiowych mądrości i przemyśleń.
I... nie udało się!

Autorka podobnie jak znana japonka zajęła się bałaganem.
Ale w przeciwieństwie do swej poprzedniczki, nie tym otaczającym nas, lecz tym nam najbliższym, wewnętrznym, innymi słowy bałaganem w głowie.

I cóż to radzi nam na rozterki wszelakie, na nasze:
muszę, powinienem, wypadałoby, czy to wypada, a skąd na to brać i co sobie inni pomyślą?
Otóż niebywale odkrywczo radzi to wszystko... olać!

Po lekturze odnoszę wrażenie iż swą genialną radę zastosowała w swej pracy od razu i miast przyłożyć się do tematu, po prostu olała czytelników :)
Reasumując, wiele słów...

Miałam tę książkę w ręku na Warszawskich Targach Książki 2017 i na serio zastanawiałam się, czy kupić. I teraz wiem, że dobrze zrobiłam, odkładając 'Magię olewania' z powrotem na miejsce na wystawie.
Jedyne, co na pewno uznaję za dobre w tej pozycji, to śliczny odcień niebieskiego na okładce. A zawarte rady? Zdecydowana większość to nic odkrywczego. Wiecie, asertywność, pewność siebie, samopoznanie, samoświadomość oraz wiele innych mądrych słów z innych poradników autorka zastąpiła wyrazem 'olewać'. I w ten sposób po prostu opakowała znane rzeczy w inny papier ozdobny.
Jakie mam luźne refleksje po lekturze 'Magii olewania'? Jeśli masz wyrobioną pozycję w społeczeństwie, rodzinie, miejscu pracy oraz w swojej głowie, to możesz olewać, co zechcesz, i nikt się nie obrazi. W przeciwnym razie po zastosowaniu się do tych rad wyjdzie się na zołzę (lub chama, ale autorka pisała z myślą o kobietach). Lepiej poczytać odpowiednie artykuły psychologiczne w Internecie niż tę książkę. Nawet,...

Monika | 2017-12-13
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Nie lubię tego typu poradników, nie lubię i już.
Przydałoby mi się w życiu na pewno więcej umiejętności olewania... ale ten poradnik niczego nie wniósł w moje życie w tym temacie.

Nimmo | 2017-05-21
Przeczytana: 21 maja 2017

Skoro poradnik to w punkcikach:
1. Książka, tfu, poradnik dla kobiet (czego z okładki niestety się nie dowiadujemy)
2. Dla kobiet o pewnym statusie materialnym (po latach w korpo łatwiej podjąć pewne decyzje)
3. Ale przede wszystkim dla kobiet które stwarzają sobie wyimaginowane problemy by móc potem je ... olać
(tyle w ramach wstępu)
4. Czytając kolejny raz " "Magia olewania" ma ci pomóc " ma się ochotę ... olać dalsze czytanie
5. Większość poruszanych tematów nijak ma się do realnego życia
6. A te które jakoś go dotykają kompletnie w niczym nie pomagają
7. Finał następuje na stronie 128 (choć to dopiero 2/3 radosnej twórczości) gdzie z czystym sumieniem można sobie powiedzieć "Sarah Knight i "Magia olewania", MAM WAS GDZIEŚ! "
(podsumowując)
8. Faceci przejmują się mniej ;)
9. Zamiast tracić czas na "Magię olewania" lepiej kupić sobie magnes na lodówkę z napisem "Jeśli chcesz coś robić to to rób, jeśli nie chcesz to tego nie rób", wyjdzie na to samo a przy okazji zaoszczędzi się...

Sylwia | 2017-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Pierwsze co, to... dlaczego przeczytałam tą książkę?
1. Była na promocji w Empiku za 15 zł, więc kupiłam.
2. Jak kupiłam to pasowało kiedyś po nią sięgnąć.
3. Czytam obecnie 'Małe życie', które waży tysiąc kilo, a jechałam na weekend, więc... była jedną z lżejszych książek na półce, więc wzięłam.
4. Wszak weekend bez książki to weekend stracony.
No i przeczytałam. I myślę, że te błahe powody usprawiedliwią to, że nie mam oporów przed tym, żeby shejtować tego gniota. Nic odkrywczego w tej książce nie ma. Nie jest śmieszna, a jedynym jej plusem jest to, że chcesz przeczytać 'Magię sprzątania', bo się zastanawiasz czy też jest takim samym gniotem.
Autorka sprzedaje 'cenne' uwagi o tym, żeby zakładać strój do pracy taki, jaki się chce, pomimo panującego dresscode, bo jej się udało i szefowa przymknęła oko, bo jest takim dobrym pracownikiem. Podobnie proponuje też żeby nie chodzić na służbowe spotkania...
...a mi się wydaje, że podprządkowanie się jakimś regułom i zasadom nie umniejsza...

książek: 1946
Sherry | 2017-03-11
Przeczytana: 11 marca 2017

Pewnego dnia, Sarah Knight postanowiła zacząć olewać sprawy. Rzuciła pracę w wydawnictwie i rozpoczęła solową karierę, jako wolny strzelec. Przestała przejmować się tym co inni o nią pomyślą, a tym samym znalazła się w sytuacji, w której mogła zacząć przeznaczać czas, który wcześniej poświęcała na to by robić dobre wrażenie, na rzeczy, które faktycznie ją cieszyły. Ale gdzie tkwi sekret tej życiowej zmiany?

Sarah Knight uznała, że droga do szczęścia wybrukowana jest olewaniem. W swoim dziele, postanowiła nam wyjaśnić na czym polega zbawienny wpływ olewania, jak nauczyć się nie przejmować pewnymi sprawami oraz w jaki sposób uporządkować bałagan na naszej liście priorytetów. Czy przejmowanie się tym co ludzie o nas pomyślą, powinno się na niej znaleźć?

"Magia olewania" to taki ironiczno-humorystyczny poradnik, który prowokuje i może wydawać się w pewien sposób napastliwy. Autorka nie patyczkuje się, nazywając rzeczy po imieniu i bezpardonowo przedstawiając swoje zdanie na pewne...

książek: 1950
AnnaSikorska | 2017-03-25

„Magia sprzątania” zrobiła furorę: sprzedała się w milionach egzemplarzy, odmieniła życie wielu rodzin, pozwoliła na cieszenie się z posiadanych rzeczy. Ład w otoczeniu miał sprzyjać lepszej jakości życia. Częściowo tak się stało, ale nie do końca. Ciągle czegoś jeszcze może wielu z nas brakować. Pewnie zastanawiacie się czego?
A co by było, gdybyście ze swojego życia usunęli wszystko to, co Was denerwuje/ zabiera wolny czas/ sprawia, że jesteście zmęczeni/ macie mniej pieniędzy? Na pewno wszystko, co robicie i z kim utrzymujecie kontakty jest warte zachodu? Jakbyście się czuli, gdybyście nie musieli chodzić na imprezy organizowane przez wkurzających Was współpracowników/ gdybyście nie musieli czuć się winni, że nie wsparliście cudzego projektu, nie pomogliście potrzebującym, którzy mają mniej niż Wy, a Wy pozwoliliście sobie na egoizm i macie z tego powodu wyrzuty sumienia, bo martwicie się, co inni pomyślą o Waszej szczodrości? A co z wszystkimi rodzinnymi imprezami, kiedy wypada...

EratoCzyta | 2017-04-08
Przeczytana: marzec 2017

„Magia olewania" to kolejny poradnik, który ma ułatwić nam życie i jak sama autorka twierdzi pozwoli zyskać czas, energię oraz pieniądze.
Więc jeśli należysz do osób, które nie potrafią mówić "NIE", które tracą swój cenny czas na rzeczy niesprawiające przyjemności, jeśli spędzasz czas z ludźmi, których nie lubisz lub przy których nudzisz się, a pieniądze tracisz na rzeczy, które tak naprawdę są Ci zbędne to ta książka jest dla Ciebie.

Sarah Knight napisała ten poradnik dopiero gdy przekonała się, że zasady które w nim proponuje naprawdę działają na podstawie swojego życia. Przekonuje nas, że szkoda poświęcać swój cenny czas oraz energię na rzeczy, które nie wnoszą do naszego życia niczego konkretnego i nie sprawiają, że czujemy się szczęśliwi.
Zasada "Zero Żalu", którą nam proponuje zakłada, że powinniśmy wreszcie zacząć kierować się swoimi potrzebami i pragnieniami, a nie innych, jednak przy tym nie raniąc ich uczuć.
Problem ten w książce został podzielony na cztery grupy:...

vicky222 | 2017-06-16
Przeczytana: 09 marca 2017

Sarah Knight to nazwisko, które powinniście poznać. Kobieta ta stworzyła poradnik inny troszkę inny niż te, z którymi miałam do tej pory do czynienia.

Macie dość dążenia do ideałów w zakresie zawodowym i prywatnym?Oto książka dla Was!
Magia olewania inspiruje, aby zrobić porządek we wnętrzu samego siebie.

Na początku poznajemy motywy autorki do zmiany zachowania. W pierwszych rozdziałach dowiadujemy się, czym jest magia olewania i skąd pomysł na taki obrót sprawy. Sarah miała dość przejmowania się rzeczami, które zabierały jej całą przestrzeń, a i tak ciągle walczyła o kolejne uznanie szefa, koleżanki czy przypadkowych ludzi. Do pracy nad metodą olewania skłoniła ją książka Magia sprzątania Marie Kondo. Bo kiedy mamy już czyste podłogi i poukładane na półkach, zaczynamy zastanawiać się nad porządkiem w środku siebie.
Zapraszam nad podsumowanie książki.

Plusy:
- przyjrzenie się swoim potrzebom wewnętrznym
- zaprzestanie przejmowaniem się tym "co powiedzą inni"
-...

Siwa | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Ta pozycja na mojej liście mnie nie zachwyciła. Może i są tam cenne rady, ale w sumie nic czego byśmy wcześniej nie wiedzieli.. Przynajmniej ja. Uważam, że olewanie jest ważną czynnością w życiu. Bez niej byśmy się psychicznie zamęczyli ale książka bez polotu. Autorka na siłę moim zdaniem próbowała być olewająca i młodzieżowa a przez to wychodziło to dość sztucznie. Nie olewajmy prawie wszystkiego tak jak ona bo są w życiu rzeczy, które, mimo że nieprzyjemne to są ważne i trzeba je wykonać. Książki nie polecam.