The Sisters
Ag2S

Daj się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw. Kiedy jedna siostra umiera, druga musi dołożyć wszelkich starań, by przetrwać. Abi cały czas nie może się pozbierać po tragicznej śmierci jej siostry bliźniaczki. Od wypadku minęło półtora roku, jednak nadal bierze antydepresanty, chodzi na terapię. Ale przede wszystkim widzi Lucy wszędzie: w oknie restauracji, na przejściu dla pieszych, biegnącą do...

Daj się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw.

Kiedy jedna siostra umiera, druga musi dołożyć wszelkich starań, by przetrwać.
Abi cały czas nie może się pozbierać po tragicznej śmierci jej siostry bliźniaczki. Od wypadku minęło półtora roku, jednak nadal bierze antydepresanty, chodzi na terapię. Ale przede wszystkim widzi Lucy wszędzie: w oknie restauracji, na przejściu dla pieszych, biegnącą do autobusu… Chociaż dobrze wie, że nigdy już nie spotka siostry, nie ustaje w jej poszukiwaniach.
Ale gdy poznaje Beatrice, wszystko zmienia się na lepsze. Bea jest lustrzanym odbiciem Lucy. Takie same oczy, takie same włosy, twarz o kształcie serca i wydatne usta – dla Abi to znak. W dodatku Bea sama również jest bliźniaczką… Nic dziwnego, że Abi do niej lgnie, a znajomość rozwija się w piorunującym tempie. Wkrótce dziewczyna wprowadza się do Beatrice i jej brata bliźniaka - Bena, z którym szybko zaczyna łączyć ją namiętny romans…
Relacje w tym dziwnym trójkącie stają się coraz bardziej napięte, a w ich pięknym wspólnym domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy – wygląda na to, że ktoś pod nieobecność Abi myszkuje w jej rzeczach, giną też bezcenne listy, ktoś wysyła groźby… Abi czuje się coraz bardziej zagrożona. Ale czy to Bea chce pozbyć się rywalki? Czy może Abi pragnie zwrócić na siebie uwagę ukochanego?
W tym klimatycznym psychologicznym thrillerze nic nie jest takie, jakim z pozoru się wydaje.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/siostry.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/siostry.html

Eli1605 | 2018-05-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 maja 2018

To niesamowita książka. Pierwsza Claire Douglas, którą przeczytałam ale z pewnością nie ostatnia. Tajemnice, manipulacje, trójka socjopatów pod jednym dachem. I to ciągle narastające napięcie, czytając cały czas chciałam się oglądać za siebie, czy coś albo ktoś tam się czai. W "Siostrach" nic tak naprawdę nie jest takie jak się pozornie wydaje. Każda kolejna przeczytana strona przybliża nas do rozwiązania tajemnicy. A zakończenie jest zdumiewające. Polecam.

Anna | 2016-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Niezły thriller psychologiczny, wciągający każdą kolejną stroną, trzymający w napięciu, pełen skrywanych tajemnic i niedomówień.

Abi, w wypadku samochodowym, którego była sprawcą, traci siostrę bliźniaczkę. Mimo, że od wypadku upłynęło blisko 2 lata, wciąż nie może uporać się z traumą; bierze leki antydepresyjne, chodzi na spotkania z psychologiem. A jednak nadal wydaje jej się, że wśród przechodniów widzi swoją zmarłą siostrę Lucy.
Pewnego dnia poznaje Beę, która jest dla niej serdeczna i wkrótce staje się jej przyjaciółką. Proponuje ona Abi wspólne zamieszkanie w pięknym domu, który dzieli z bratem bliźniakiem - Benem. I od tej chwili w życiu Abi zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które mogą wskazywać a nawet wyglądać - przynajmniej w oczach postronnych obserwatorów - na paranoję, obsesję, nieracjonalne zachowanie. Między trójką młodych ludzi cały czas trwa jakieś dziwne napięcie, niedomówienia, kobiety oskarżają się wzajemnie o kradzież, baraszkowanie w prywatnych rzeczach,...

Anna | 2016-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Siostry” Claire Douglas to thriller psychologiczny dla fanów „Dziewczyny z pociągu”.
Fascynujący, klaustrofobiczny i nieprzewidywalny. Tak pisze na okładce.
Prawda, a ja się z nią zgadzam w zupełności. W „Siostrach” odnajdujemy ten sam klimat co w „Dziewczynie z pociągu”. Fabuła krańcowo inna. Bohaterowie nie z tej bajki. Jednak atmosfera napięcia, strachu, lęku, wzajemnego osaczenia bohaterów identyczna. Oczywiście w najwyższym stopniu udziela się też czytającemu. Książka przykuwa uwagę i zaskakuje ze strony na stronę. Intryga stopniowo sięga zenitu. Poznanie tajemnicy nie pozwala czytającemu odłożyć książki choć na chwilę. Bo nie ma momentu w którym wydawałoby mu się, że wie o co w tym wszystkim chodzi. Zarwałam noc, ale musiałam się dowiedzieć...
„Siostry” Claire Douglas to kolejny thriller w stylu Hitchcocka .GORĄCO POLECAM!

P.S. Jestem pewna, że spodoba się też tym, których "Dziewczyna z pociągu" nie porwała. Dzięki fabule!

Izabela Pycio | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

"Wszędzie ją widzę... Przez ten króciutki moment ona nadal żyje... Lucy jest wszędzie i nigdzie."

Świetny thriller psychologiczny, zagłębiamy się w niego z wielkim zainteresowaniem, wyzwala spore dreszcze emocji, mocno przykuwa uwagę. Rewelacyjnie skonstruowana fabuła, ciekawie rozwijające się wątki, intrygujące portrety i zachowania bohaterów. Wielokrotnie jesteśmy zaskakiwani obrotem spraw, wariantami interpretowania przeszłości, możliwościami odbierania bieżących wydarzeń, sekretami i zagadkami zdającymi się nie mieć końca. Wciąż coś nowego, nieprzewidywalnego i nieobliczalnego wyłania się na powierzchnię, niespodziewanie wkracza do akcji, wiele niejednoznaczności, wątpliwości, narastających niepewności, niemal niedostrzegalnych wskazówek, przypadkowych słów niosących ukryte przesłania, a prawda wydaje się coraz bardziej przerażająca i irracjonalna. Wyjątkowo umiejętnie rozkładane napięcie, dawkowane podwójnie w kluczowych momentach, intensyfikujące wyzwalane emocje,...

Jolka | 2018-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2018

"Siostry" to doskonały psychologiczny thriller,który spowodował,że dałam się wciągnąć w świat intryg i kłamstw na maksa.Autorka w doskonały sposób buduje napięcie,akcja może nie toczy się w zawrotnym tempie ale nawet na minutę nie zwalnia.Fabuła dobrze skonstruowana do tego stopnia,że nie byłam w stanie do samego końca wydedukować kto jest tym "Złym". Jest ono nieprzewidywalne i napisane po mistrzowsku.
Autorka w sumie miała doskonały pomysł na napisanie takiej książki,o której na pewno na długo się nie zapomni.Bohaterowie są tak dokładnie opisani,ich myśli i uczucia,że w sumie czuje się jakby byli realistyczni,jakby mieszkali tuz obok.Skrywają swe tajemnice,które razem z nimi odkrywamy strona po stronie...

Jeżynka | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Po kilku średnio udanych lekturach z kategorii "thriller psychologiczny" do książki "Siostry" Claire Dauglas podchodziłam jak pies do jeża. Ponieważ od lat jestem wierną czytelniczką pojemnej kategorii "kryminał/sensacja" rzadko która opowieść nie przypomina mi książki którą już wcześniej czytałam. Skutkuje to tym że w połowie lektury tracę nią zainteresowanie.
"Siostry" trzymały mnie w napięciu do samego końca a autorka bardzo prostymi środkami i historią która mogłaby być z "życia wzięta" stworzyła świetną opowieść o więzi między rodzeństwem, oswajaniem straty i walką z przytłaczającym poczuciem winy.

Abi straciła swoją siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym. Żyje z ogromnym bólem który potęguje fakt iż to ona prowadziła samochód. Po nieudanej próbie samobójczej stara się mimo wszystko jakoś stanąć na nogi. Pomaga jej w tym przypadkowo napotkana dziewczyna Bea która jest łudząco podobna do siostry bohaterki. Między dziewczynami szybko nawiązuje się więź sympatii która...

eunice | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebook
Przeczytana: 20 listopada 2016

Dałam się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw i nie mogłam się z niej wydostać, aż nie dotarłam do ostatniej strony. Książkę czyta się jednym tchem, praktycznie się ją pochłania. Jest niczym senny koszmar, z którego chcesz się obudzić, a nie możesz. I chcesz wiedzieć, czy to jawa, czy sen, prawda czy może umysł płata figle, a ty popadasz w coraz większy obłęd. Po prostu hipnotyzująca.

boziaczek | 2016-12-28

"Siostry" to całkiem zgrabny thriller, pełen niedomówień, tajemnic, kłamstw, niewypowiedzianych słów. Claire Douglas wymyśliła ciekawą i dość oryginalną intrygę, która zdecydowanie wciąga czytelnika.
Poznajemy główną bohaterkę Abby, która jest pogrążona w rozpaczy z powodu śmierci swojej siostry bliźniaczki. Przypadkowo poznaje Beatrice, z którą szybko zaprzyjaźnia się i przeprowadza się do jej domu. Początkowy optymizm i oczekiwanie na lepsze jutro, zostaje zakłócone przez coraz dziwniejsze wydarzenia w życiu Abby związane z jej zmarłą siostrą, a przyjaźń z Beatrice przeradza się w osaczenie..., a sama Abby zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne.
Zdecydowanym plusem tej powieści jest dość szybka i sprawna akcja, powoli czytelnik odkrywa wszystkie karty tej zagmatwanej historii. Nie wszystko tutaj jest takie jakie wydaje się na początku! Claire Douglas nie podaje niczego "na tacy".
Polecam na dobry relaks.

Angelika | 2016-09-14

Siostry bardzo mnie zmanipulowały, pochłonęłam je w dwa popołudnia. Czytałam i spodziewałam się zupełnie innej historii, ale jestem jak najbardziej na tak. Czyta się bardzo lekko, kolejne strony dosłownie rozpływały się, koniec bardzo zaskakujący. Minusiki ode mnie to kiepska czcionka,(małe literki, niewygodnie się czyta) za dużo szczegółów dotyczących otoczenia, wyglądu postaci, za to okładka przepiękna! ;)
Polecam.

Rybana | 2018-01-14

Pomysł na fabułę ujęty i wykadrowany w taki sposób, że potrafi przyciągnąć czytelnika. Autorka bardzo umiejętnie i w prosty sposób stworzyła historię pełną niedomówień, tajemnic oraz trzymającą w napięciu. Jak bardzo można być zaborczym wobec bliźniaczego rodzeństwa, jak bardzo można kochać i w jakim stopniu odczuwać stratę. Przyjaźń i oddanie czy może psychiczne oddalenie i szaleństwo, a może zwykła manipulacja. Moim zdaniem warta przeczytania. Ludzki umysł potrafi być bardzo niebezpieczny.. czasem nie można ufać własnemu osądowi.