Jedyne wyjście

Okładka książki Jedyne wyjście Helen FitzGerald
Okładka książki Jedyne wyjście
Helen FitzGerald Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
The Exit
Burda Publishing Polska
2016-09-28
2016-09-28

Catherine to dwudziestotrzyletnia fanka mediów społecznościowych i chłopaków. Zmuszona przez matkę do podjęcia pracy trafia do domu spokojnej starości mimo, że brzydzi się starych ludzi.

Na miejscu poznaje osiemdziesieciodwuletnią Rose, jedną z pensjonariuszek, która jest przekonana, że każdy, kto wejdzie do pokoju nr 7 nie wyjdzie stamtąd żywy. Rose jest przekonana, że jej również grozi niebezpieczeństwo, prosi więc Catherine o pomoc. Problem w tym, że Rose cierpi na demencję i wiele rzeczy jej się miesza.

Po opisie byłam ciekawa, co tu się wydarzy, ale niestety nie było między nami chemii. Wprost się nudziłam. Mało emocji, Catherine z bardzo złym podejściem, mam wrażenie, że nie do końca książka pokazała swój potencjał. Finał dość ciekawy, ale jednak przeszedł bez echa po wcześniejszym braku wrażeń.

Może jednak Wy znajdziecie w niej coś dla siebie ☺️

Książka za 9,99pln, kupiona w biedronce między działem mięsnym a chemią okazała się być całkiem ciekawą lekturą do przeczytania w jeden wieczór.
Jeśli lubicie tematykę Ośrodków medycznych i tajemnicę, która kryje się w jednym z pokoi będziecie zadowoleni. Uprzedzam jednak, że ciężko jest polubić główną bohaterkę, która wydaje się być niewyżytą seksualnie insta girl, mająca w głowie trociny zamiast mózgu. Z drugiej strony, jeśli fikcyjna postać potrafi wywołać takie emocje, to znaczy że postać ta jest dobrze napisana 😊

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Początek opowieści przypomina banalna młodzieżówkę, a główna bohaterka wydaje się niedojrzała jak na swój wiek, ale warto czytać dalej. Ta opowieść nabrała zupełnie innego biegu niż się spodziewałam! Zakończenie jest nieprzewidywalne i towarzyszyła mi myśl „to nie może się tak skończyć”… a jak się skończy przekonajcie się sami!

Znalazłam w tej książce wszystko. Był humor, mrok, wzruszenie i wciągająca historia. Polecam

Akcja rozkręca się powoli, ale zakończenie bardzo zaskakujące.
W sumie książka do polecenia.

Akcja rozkręca się powoli, ale zakończenie bardzo zaskakujące.
W sumie książka do polecenia.

Do przeczytania zachęcił mnie opis. Niestety, ale strasznie trudno czytało mi się tą historię. Szczerze mówiąc nie nazwałbym jej nawet thillerem psychologicznym. Dla mnie to bardziej dramat z elementem kryminalnym. Nie mniej jednak nie jest to dobra pozycja. Nie jest to mój styl, trudno mi było utożsamić się z bohaterami a główna bohaterka to już wyjątkowo irytująca postać. Łatwo pogubić się w fabule i zamiast trzymać w napięciu to z każdą kolejną kartką coraz bardziej nuży. Finał dość ciekawy, ale z pewnością nie warty przebrnięcia przez całość. Podsumowując - strata czasu.

Sięgnęłam po tę pozycję z racji tego, że jestem opiekunem medycznym i tak jakoś miałam sentyment do tej pracy. Książka jednak okazała się nudna, główna bohaterka strasznie irytująca, więc z ulgą zakończyłam czytać ostatnią stronę tej pozycji.

Z początku nie byłam przekonana co do tej pozycji, czego nie ułatwiała niewrażliwa osobowość głównej bohaterki (która na szczęście w pewien sposób ewoluuje w trakcie powieści!),jednak im bardziej zagłębiamy się w tajemnice Zielonej Przystani i jej mieszkańców, tym trudniej się oderwać. Wyjaśnienie wydarzeń jest logiczne, a zakończenie zarówno zaskakuje, jak i wprawia w niemały niepokój; więc nie polecam czytać od razu przed snem.

Przeczytałam z przyjemnością.
Pierwsza praca Catherine, która do tej pory spędzała czas głównie flirtując i publikując wpisy na Facebooku o swoim kacu, okazuje się punktem zwrotnym w jej życiu, choć ona sama dowie się o tym ostatnia.
Dziewczyna zostaje zatrudniona w Zielonej Przystani, ośrodku dla osób starszych i chorych.
Zostaje przydzielona do opieki nad chorującą na demencję pisarką Rose, której rzeczywistość miesza się z wspomnieniami, kiedy miała 10 lat.
Tutaj muszę skończyć, żeby nie zepsuć Wam przyjemności przeczytania.
Książka naprawdę wciąga i pozwala zatopić się w świecie wykreowanym przez Pisarkę, do tego stopnia, że nie pójdziecie spać, dopóki nie zamknięcie ostatniej strony.

Przeczytałam z przyjemnością.
Zostaje przydzielona do opieki nad chorującą na...

Zaskakująca .

Zaskakująca .