Oczy Dűrera. O melancholii romantycznej

Wydawnictwo: Sic!
Oczy Dűrera. O melancholii romantycznej
Maciek

Zbiór esejów o sztuce i literaturze "Oczy Durera" to kolejna książka Marka Bieńczyka poświęcona melancholii, o której sam autor pisze następująco: "Interesuje mnie melancholia twórcza, działająca, silna, a więc zwłaszcza to, co doprowadzając do głębokiego kryzysu egzystencjalnego i, co za tym często idzie, ideowego, rozbija proste przeciwstawienie rozpacz- nadzieja, pustka-pełnia, pragnienie-niespełnienie; więc melancholia, by tak rzec, aktywna, czy nawet drapieżna, rozszerzająca rozpoznanie istnienia, nie zamykająca się w kamiennej rozpaczy, Byłaby to melancholia odkrywcza, dynamiczna".

źródło opisu: www.Wydawnictwo-Sic.com.pl/

źródło okładki: www.Wydawnictwo-Sic.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!