Nie trać okazji, Heleno !

Wydawnictwo: Spółka Wydawniczo-Księgarska
Nie trać okazji, Heleno !
838500498X
Magnis

Powieść kryminalno - obyczajowa.

źródło opisu: Opis autorski.

Magnis | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Książek przeczytanych p. Joanny Albrecht mam kilka na swoim koncie. Nie były to jakieś wymagające powieści, ale nieźle się czytało. Nie trać okazji, Heleno! zauważyłem i postanowiłem nabyć, aby przeczytać, bo uwielbiam stare kryminały z czasów PRL-u. Spodziewałem się przynajmniej dobrej powieści kryminalnej i po przeczytaniu czuje się rozczarowany.
Stan Borecki przyjeżdża do pewnego miasteczka B. do znajomych, gdzie oczekuje swojego brata i zostaje wplątany w sprawę zabójstwa. Sam jako były detektyw próbuje oprócz milicji dociec i zebrać informacje prowadzące do rozwiązania sprawy.
Autorka najwięcej poświęca wątkowi obyczajowemu i przedstawienia poszczególnych relacji łączących bohaterów. Praktycznie przez cały czas śledziłem losy i codzienne życie występujących tam postaci przerywane czasami jakby od niechcenia wizytami funkcjonariusza milicji. Nie tego się spodziewałem, ale nie byłoby to najgorsze gdyby był ten wątek bardziej ciekawy. Niestety dostałem sztampowe i niczym nie...

iwonag8 | 2018-01-27
ryba501 | 2017-10-27