Zaręczyny w Pink House

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
kryminał
Scarlet

Zapanowała pełna napięcia cisza. Światło zgasło i w ciemności dały się słyszeć lekkie kroki zbliżające się od strony ogrodu. Coś trzasnęło. - Czy to ty, Mary? - zapytała lady Evelyn Chester. - Chcę rozmawiać z Francisem - odpowiedział stłumiony głos. Lady Chester zaintonowała jakąś pieśń o skomplikowanej melodii i wszyscy przyłączyli się do jej śpiewu. Trwało to kilka minut. Nagle ciemności...

- Czy to ty, Mary? - zapytała lady Evelyn Chester.
- Chcę rozmawiać z Francisem - odpowiedział stłumiony głos.
Lady Chester zaintonowała jakąś pieśń o skomplikowanej melodii i wszyscy przyłączyli się do jej śpiewu. Trwało to kilka minut. Nagle ciemności rozdarł niespodziewany błysk. Coś huknęło i Stan poczuł zapach spalenizny.
- Jest tu ktoś niegodny! Zlikwidować go! - rozkazał ten sam głos.
Stan cofnął się w głąb niszy okiennej. Niebieskawa poświata zaczęła znowu wypełniać salon. Jeden z mężczyzn, rudowłosy brodacz, wyciągnął rewolwer. Jego ruchy były powolne i jakby automatyczne. Wstał i zaczął zbliżać się do otwartych drzwi salonu. Wykorzystując to, że okno było uchylone, Stan szybkim ruchem przełożył nogi przez parapet i zeskoczył do ogrodu. Rozległy się dwa strzały, kule świsnęły zupełnie blisko niego. Nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń Stan pobiegł aleją w kierunku bramy, która na szczęście była otwarta. Ruszył raźnym krokiem w stronę szosy, tam gdzie zostawił samochód.

Okładkę zaprojektował Marek Czasnojć.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=80322

źródło okładki: http://www.kryminaly.com.pl/seria-kaw/607-albert-wojt-kuzyneczki.html

ryba501 | 2017-10-27
niedxwiedzica | 2017-08-07