8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bieganie
sport
Wioletta

Naukowo opracowane techniki treningowe, poprawiające szybkość, wytrzymałość i odporność na kontuzje Uwielbiasz biegać? Chcesz być jeszcze lepszy, najlepszy? To ta książka musi znaleźć się na Twojej półce z bestsellerami! Bądź lepszym biegaczem to bogato ilustrowany poradnik, który poprowadzi cię krok po kroku przez zagadnienia mechaniki sportu i techniki wyczynowej. Dzięki niezwykłej...

Uwielbiasz biegać? Chcesz być jeszcze lepszy, najlepszy? To ta książka musi znaleźć się na Twojej półce z bestsellerami! Bądź lepszym biegaczem to bogato ilustrowany poradnik, który poprowadzi cię krok po kroku przez zagadnienia mechaniki sportu i techniki wyczynowej. Dzięki niezwykłej kombinacji naukowego treningu, sprawdzonych metod coachingowych i strategii biegania sportowego nauczysz się biegać szybciej, dalej i dłużej, i bez kontuzji. Popularność biegania w ostatnich latach zwiększała się w postępie geometrycznym. Nowa wiedza w nauce o bieganiu również rozwijała się bardzo szybko. Po raz pierwszy połączono liczne naukowo opracowane metody treningowe i praktyczne strategie w jeden kompletny program. Książka została napisana przez Sally Edwards, legendarna biegaczkę długodystansową i trenera osobistego, dr. Carla Fostera, uznany autorytet w dziedzinie fizjologii wysiłku i byłego prezesa American College of Sports Medicine oraz uznanego dziennikarza sportowego Roya M. Wallacka. Bądź lepszym biegaczem zagwarantuje ci, że staniesz się szybszy i silniejszy, bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoja przygodę z bieganiem na 5 km, czy jesteś starym wyjadaczem i masz za sobą występy w licznych biegach na różnych dystansach. Znajdziesz w niej najnowocześniejsze koncepcje i metody treningowe znane w zawodowym sporcie tj: czarna dziura, trening w strefach tętna, doskonała forma, bieganie boso, trening osobisty, wyścigowe abc, biegaj mniej by biegać lepiej, dobre odżywianie oraz inne zagadnienia które pozwolą Ci stać się lepszym biegaczem.

źródło opisu: http://wiedza.pl/pl/p/Badz-lepszym-biegaczem/393

źródło okładki: http://wiedza.pl/pl/p/Badz-lepszym-biegaczem/393

Wioletta | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Do tej pory posiłkowałam się informacjami ze stron internetowych o bieganiu, teraz przyszedł czas na FACHOWĄ literaturę. Dostałam praktycznie wszystko to, na co liczyłam i jeszcze więcej, wszystko poparte badaniami, danymi z doświadczenia własnego autorki oraz znanych sportowców, do tego pomocne tabele i zdjęcia.

Moje notatki:

Przekrojowy trening progresywny. Dni ciężkie, interwały na Maksa i dni lekkie, na przemian, nie biegać dzień po dniu.
Test rozmowy (ja mówię np. "Idzie niebo ciemną nocą").
Trening w strefach tętna od 1. - łatwe ćwiczenia do 5. - nie do wytrzymania, trzeba znać swoje tętno progowe.
5a czarna dziura, trzeba jej unikać,
5b interwały od 2 do 8 minut i
5c największe szybkości dla osób z doskonałą kondycją.
5b powinno stanowić 10% treningu, pozostałą część należy spędzić w strefach 1-4.
Do tego trening ogólnorozwojowy, może być rower, steper, orbitrek, znakomite narty biegowe, siłownia - ćwiczyć szybko i tak by ostatnie powtórzenie było nie do...