Biegacz

Running man
bieganie, ultra, biografia
sport
Monika Stocka

Szczery pamiętnik światowej klasy ultramaratończyka. Charlie Engle biegał niemal we wszystkich miejscach na Ziemi. Nieobce mu są ani niedzielne maratony w Ameryce Północnej, ani rekordowe biegi przez gorące piaski Sahary. Biegacz to niezwykle zaskakująca, zabawna, a przede wszystkim inspirująca historia życia autora. Wspomina on swoje niepowodzenia oraz momenty walki; opisuje, jak poradził...

Szczery pamiętnik światowej klasy ultramaratończyka.

Biegacz to niezwykle zaskakująca, zabawna, a przede wszystkim inspirująca historia życia autora. Wspomina on swoje niepowodzenia oraz momenty walki; opisuje, jak poradził sobie z uzależnieniem i odnalazł drogę do wolności.

Wciągająca opowieść o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości.

źródło opisu: https://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: https://www.galaktyka.com.pl

Monika Stocka | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Charlie potrzebował się wyspowiadać a ja się na to nie przygotowałam. Nie miałam ochoty na czytanie o problemach z koką nieruchomościami i innymi rzeczami, chciałam przygód, trochę strategii, trochę techniki, trochę dobrych rad, a to była taka stricte amerykańska story. Nie żeby zła czy coś, Charlie szczerze dzielił się sobą i chyba nawet uniknął patosu, no zgrabnie mu to wyszło, ale oczekiwałam, że w trakcie czytania będę przebierać nogami, że nie wytrzymam i pobiegnę ... owszem pobiegnę ale dlatego, że mam to w planie no i w trakcie nie będę myśleć o trudach życia Charliego i nie on będzie mnie motywował do walki. I tego chyba mi najbardziej zabrakło.

KhalDrogo | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Historia ultramaratończyka, któremu - śmiało można to powiedzieć - bieganie uratowało życie. Zaliczył wiele przygód z alkoholem i narkotykami i to dzięki bieganiu wyszedł na prostą. Zaliczył do tego pobyt w więzieniu ale chyba może o sobie powiedzieć, że spełnił marzenia i wykorzystał szanse, które dało mu życie.
Polecam!

dobrerecenzje | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Charlie Engle o ksywie „biegacz”, którą to nadali mu koledzy z więziennej celi, gdzie spędził trzy miesiące.
Jak dobrze pasowała do niego ta ksywa, bo biegał od zawsze…
W autobiograficznej książce Charlie mówi o sobie, że biegał, bo próbował się czegoś pozbyć.
Bieganie pomogło mu zerwać z dziesięcioletnim uzależnieniem od kokainy. Bieganie od dwudziestu lat pomaga mu trwać w trzeźwości. Bieganie uratowało mu życie i nadało temu życiu sens.
Zanim trafił do więzienia przebiegł Saharę, ustanawiając rekord. Wciąż zapraszano go, aby wygłaszał przemowy motywacyjne, wystąpił także w telewizji.
Pewnego razu trafił na artykuł w gazecie o 270 kilometrowym maratonie w kalifornijskiej Dolinie Śmierci.
Trasa ma swój początek poniżej poziomu morza , a koniec na bolesnej dla płuc wysokości dwa i pół tysiąca metrów w Whitney Portal.
Asfalt na biegnącej przez pustynię szosie jest tak rozgrzany(często do temperatury ponad 90stopni Celsjusza), że potrafi stopić podeszwy butów i poparzyć stopy...

Pan_Szafa_M | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Niezwykła motywacja po przeczytaniu. Niebanalne historie, które na pewno zapadną w pamięci. Nutka humoru. Warte przeczytania dla biegaczy, dla osób potrzebujących natchnienia w życiu codziennym oraz dla osób, które nieustannie mówią, że się nie da.

borek99 | 2018-05-15
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane