Rzeźnik. Historia kultowego biegu

Wydawnictwo: Galaktyka
sport
Piotr

Twardzi faceci i twarde kobiety o stalowych łydkach mówią na mecie: „Ale rzeźnia!”. I płaczą. Podczas kilkunastu godzin górskiego wyścigu stają się bezbronni jak dzieci. Odsłaniają się, pokazują, jakimi są ludźmi. Tym bardziej, że biegną w parach. A biegają tak od dwunastu lat. Co oni wszyscy robią w Bieszczadach? Dlaczego się tak katują, a przede wszystkim skąd pomysł na bieganie w...

Co oni wszyscy robią w Bieszczadach? Dlaczego się tak katują, a przede wszystkim skąd pomysł na bieganie w górach?

Para biegaczy ultra postanawia zmierzyć się z historią kultowego Biegu Rzeźnika. Tkają historie różnych ludzi, których łączą skrajne emocje, bieganie, cierpienie, przyjaźnie i Bieszczady.
Szukają odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, żeby z piwnego zakładu zrodziła się seria górskich biegów, w których co roku bierze udział kilka tysięcy biegaczy.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,785.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/media/repository/rzeznik_500_piks_rgb.jpg

Meehoow | 2019-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2019

Co prawda nie biegam i jeszcze do niedawna byłbym skłonny uznać startujących w tego typu ekstremalnych przedsięwzięciach w kategoriach dość sporego oszołomstwa, ale... No właśnie. Po tej lekturze na (przynajmniej część ze) startujących w Rzeźniku patrzę nieco innym, bardziej przychylnym okiem, często nie szczędząc i niekłamanego podziwu. Bo już nie tylko katowanie mięśni, żyłowanie wyniku czy udział li tylko na okoliczność zamieszczenia na wiadomych portalach fotek z trasy, ale i walka z własnymi słabościami, wsparcie dla drugiego człowieka, no i oczywiście sentyment do samego miejsca.

Jako uzupełnienie polecam telewizyjny dokument Marcina Rosłonia o identycznym tytule. Jest moc.

bananowakrowa | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 26 grudnia 2018

Już wiem, co gdzie chcę wystartować za jakiś czas! :)

basia888 | 2018-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2018

Ciekawa historia dzięki której dowiemy się kto w ogóle wpadł na pomysł wymyślenia takich zawodów i jak to wszystko rozwijało się przez lata. Historia inspirujących ludzi z pasją. Sama czytając wielokrotnie fantazjowałam ,że to ja stoję na starcie rzeźnika aż mnie coś ściskało w brzuchu. Książka pełna emocji, radości i miłości do gór. Piękne opisy przyrody dzięki którym sami zapragniemy przebiec rzeźnika, jak nie w najbliższym roku to na pewno zostanie to z nami dopóki nie spełnimy tego marzenia. Ja sama wiem, że kiedyś go przebiegnę.

ofelia | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

Przepięknie opisana historia kultowego biegu w Bieszczadach, bardzo lekkim piórem, ale rzetelnie i bez unikania nieprzyjemnych części biegu. Bo czy idzie się nie zmęczyć biegnąc prawie 80km po górach? Jet płacz, kontuzje, pot i łzy szczęścia! Doskonała dla osób które chciałyby się zmierzyć z takim dystansem i przygotować psychicznie co może czekać na nie po drodze. Uniknąć zejścia z trasy czy dyskfalifikacji biegu. Ciekawa jest historia sąkd w ogóle pomysł na taki bieg, a humorystyczny sposób relacji sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Alicja Górska | 2017-02-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Marcin Wejderski | 2016-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2016

Świetna książka, która spodoba się każdemu biegaczowi. Opisuje historię i kulisy kultowego, polskiego biegu ultra. Uważaj - jak przeczytasz to przepadłeś, nie będziesz w stanie pozbyć się z głowy myśli, że ten bieg musisz ukończyć!