Wbiec na szczyt

Running to the Top
bieganie, zdrowie, sport
sport
trwsky

Biegnij na szczyt swoich możliwości! Dlaczego bieganie jest wartościowe, czyli po co w ogóle się męczyć Jak stworzyć plan treningowy, czyli przygotowania do biegów na różnych dystansach Co jeść i uzupełniać, czyli optymalna dieta i suplementy dla biegacza Kilka tysięcy lat temu każdy człowiek musiał błyskawicznie opanować umiejętność szybkiego biegania — o ile chciał przeżyć w...

Biegnij na szczyt swoich możliwości!

Dlaczego bieganie jest wartościowe, czyli po co w ogóle się męczyć
Co jeść i uzupełniać, czyli optymalna dieta i suplementy dla biegacza

Kilka tysięcy lat temu każdy człowiek musiał błyskawicznie opanować umiejętność szybkiego biegania — o ile chciał przeżyć w świecie, w którym jedzenie ucieka, a groźne drapieżniki atakują znienacka. Dziś biegamy głównie dla zdrowia i przyjemności, ale ta czynność, zakodowana w naszych genach, nadal jest jedną z podstawowych, pierwotnych potrzeb. Jeśli i Ty odkryłeś w sobie gen biegania, znasz wartość pokonywania własnych słabości i chcesz bić swoje rekordy, koniecznie przeczytaj książkę jednego z najsłynniejszych trenerów biegaczy średnioi długodystansowych.

Podczas gdy wychowankowie Arthura Lydiarda zdobywali wiele medali olimpijskich, on sam zajmował się nie tylko bieganiem wyczynowym, ale również promowaniem codziennego joggingu. Niezależnie od tego, czy chcesz zdobywać trofea, czy też bezpiecznie i bez kontuzji biegać każdego dnia, znajdziesz w tej książce coś dla siebie! Dowiesz się jak dbać o ogólną kondycję, udoskonalać technikę biegania i stworzyć plan treningów. Zrozumiesz, do czego potrzebne Ci są rozgrzewka i schłodzenie organizmu po biegu. Odkryjesz, jak wiele zależy od właściwego odżywiania się i wyboru obuwia. A jeśli jesteś trenerem albo masz trenera, na pewno zainteresują Cię kwestie relacji w takim teamie.

Co zrobić, aby zacząć biegać, i jak zadbać o technikę biegania
Droga do pełnego wykorzystania posiadanego potencjału
Podstawy pracy z młodymi sportowcami i rozwijanie sprawności fizycznej
Jak zabrać się do tworzenia planu treningowego
Kontuzje, rozgrzewka i schłodzenie
Mity i przesądy
Relacje pomiędzy sportowcem a trenerem
Odżywianie, tłuszcze, witaminy i minerały
Trening drużynowy, ocena treningu i terminologia treningowa
Obuwie i stopy
Wartość dobrego przygotowania

źródło opisu: www.septem.pl

źródło okładki: www.septem.pl

MoznaPrzeczytac | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Przyszło nam żyć w czasach kiedy biega już niemal każdy, albo przynajmniej patrząc dookoła takie można odnieść wrażenie. Choć w szkołach zwolnienia z lekcji WF-u są jeszcze na porządku dziennym, to wartość joggingu doceniamy wraz z wiekiem. Bieganie jest aktywnością dla każdego to oczywiste, różnej maści doradców i samozwańczych ekspertów w tej branży też nie brakuje, ale aby wiedzieć jak uprawiać tę dyscyplinę mądrze, zawsze warto posłuchać kogoś z większym doświadczeniem lub sięgnąć po dobrą literaturę. Jedno i drugie można znaleźć wybierając z księgarskiej półki pozycję autorstwa wybitnego nowozelandzkiego trenera Arthura Lydiarda, który wychował wielu medalistów największych lekkoatletycznych imprez o niezwykle wymownym tytule „Wbiec na szczyt”.
Czytając jego rady zawarte w tej książce, można się z nim zgadzać lub nie, ale doświadczenia podpartego sukcesami jego podopiecznych – nie można mu zarzucić. W książce znaleźć można nie tylko odpowiedź na pytanie retoryczne dlaczego...