Acilya

Polacy i Niemcy z okolic Kalisza Pomorskiego po II wojnie światowej. Książka, którą Państwu proponujemy, jest niekłamanym świadectwem dni, kiedy krew i łzy zraszały kaliską ziemię. Ta książka to hołd oddany ludziom, którzy tu się urodzili, bądź osiedlili się po wojennej pożodze. Publikacja jest zbiorem reportaży o ludziach, których połączyło nasze miasto pomimo tego, iż dzielił ich język,...

Polacy i Niemcy z okolic Kalisza Pomorskiego po II wojnie światowej.

Publikacja jest zbiorem reportaży o ludziach, których połączyło nasze miasto pomimo tego, iż dzielił ich język, kultura i przynależność państwowa. Ta książka porusza sprawy ważne, tj. relacje międzyludzkie, dramaty wojenne i powojenne oraz budowanie nowej Polski na ziemiach odzyskanych. Tę książkę warto przeczytać.

O wojennej pożodze i dramatach, które za sprawą Armii Czerwonej miały swe miejsce po wojnie, mieszkańcy mówią niechętnie. Pani Aleksandra Radecka dołożyła starań, by przekonać ludzi, iż warto o tym mówić. Bo to jest ważne.

źródło opisu: http://www.kalisz-pom.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!