Talizman z zaświatów. Kinga

Cykl: Talizman z zaświatów (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
literatura polska
NovaeRes

Beata znudzona sukcesami zapewnionymi przez magiczny talizman wywołujący zakochanie pozostawia go w zwiedzanym kościele na wycieczce w Kolumbii. Talizman trafia w ręce młodego żołnierza mafii narkotykowej. "Usta Kingi otworzyły się mimowolnie, uszy chłonęły słowa wypowiadane w jej ojczystym języku, którego nie słyszała od co najmniej sześciu miesięcy. – Dobra, ja osobiście was nie zabiję. Ale...

– Dobra, ja osobiście was nie zabiję. Ale są tacy, którzy potrafią to zrobić z palcem w bucie. Z nimi nie wygracie. Jeśli lecicie samolotem na wyspę, lepiej skoczcie od razu do morza. Jeśli siedzicie i pijecie w barku przy basenie koktajle alkoholowe, lepiej zakrztuście się wisienką, bo i tak już po was. Nadciąga ktoś, z kim nie wygracie. Ciach, ciach i miecz odcina głowy. Głowy toczą się po podłodze, Ronaldo podaje do Lewandowskiego, Lewandowski kopie i jest gooool!
Wyglądało na to, że jej sąsiad świetnie się bawi, kopiąc głowy swoich wrogów po całej łazience. Kinga postanowiła zrezygnować z kąpieli".

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/talizman_z_zaswiatow_tom_ii_kinga,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/talizman_z_zaswiatow_tom_ii_kinga,druk

Agacha | 2018-05-08
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2018
Przeczytana: 05 maja 2018

Na początku trochę nudnawo i momentami nie łapałam o co biega. Potem stanowczo się akcja rozkręciła. Zrobiło się ciekawiej, niż w części pierwszej. Tylko do teraz nie wiem, po co był ten wątek z przybyszami z zaświatów.

elka333 | 2017-02-12

Książka zdecydowanie lepsza od części I. Tylko te zaświaty:-)

ewkaBB | 2016-11-13
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki
Przeczytana: 13 listopada 2016

Znacznie ciekawsza niż pierwsza część. Przyjemnie się czytało, intryga kryminalna dodała smaku tej części plus poczucie humoru autorki

torebka | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Ten drugi tom będzie moim ulubionym☺jest tu dużo absurdalnych sytuacji z których zaśmiewałam się do łez😀 Polecam bo warto

Paulina | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Drugi tom serii o "Talizmanie z zaświatów" trzymał dość równy poziom po pierwszej części - a to zawsze jest lekka obawa. Nadal książka pozostaje bardzo przyjemną w czytaniu opowieścią, w której na pierwszy plan zdecydowanie przebija warstwa humorystyczna. Gdzieś wewnątrz kryje się niewielka refleksja nad sensem życia i tym, jak łatwo go stracić - oraz przywrócić, czasem wbrew sobie. Pozycja zdecydowanie do poczytania w ramach przerywnika między cięższymi lekturami.

zksiazkawreku | 2016-04-06
Przeczytana: 31 marca 2016

Jak tylko skończyłam pierwszy tom od razu sięgnęłam po kolejny. Poprzednia część strasznie mnie zaintrygowała i rozśmieszyła, dlatego byłam ciekawa jak wypadnie część druga. Zostałam mile zaskoczona, gdyż moim zdaniem jest ona lepsza od pierwszej ze względu na rozwinięty wątek kryminalny.

Beata - bohaterka pierwszej części, w końcu się ustatkowała i przestała używać magicznego kółeczka aby rozkochać w sobie facetów. Jest kobietą szczęśliwą, kochaną i bogatą. Ma czwórkę uroczych dzieci, wyszła za przystojnego, wysportowanego mężczyznę - Alberta. Czego chcieć więcej? W związku z powyższym postanawia przekazać komuś czarodziejską obrączkę przynoszącą sukces i fortunę. Nie potrafi jednak podjąć decyzji, czy wybrać konkretnego człowieka, czy zdać się na przypadek. Nie chciała popełniać błędu ingerując w czyjeś życie. Po pewnym czasie, niespodziewanie, mąż proponuje jej wyjazd do Kolumbii. Kobieta zgadza się i zostawia obrączkę w zwiedzanym kościele. Talizman trafia w ręce młodego...

Co ja robię ze swoim życiem… Nie mogę się po prostu ogarnąć. Z jednej strony sesja, z drugiej rosnący stos książek, a gdzieś jeszcze z tyłu masa innych obowiązków. Nie mam czasu na nic, a pogoda nie pomaga w mobilizacji sił. Do tej recenzji na przykład zasiadałam od niedzieli. Ale jak trzeba to trzeba. Jeśli nie zrobię tego dzisiaj to już chyba nigdy. Także biorę się w garść i zagłębiam w romantyczne klimaty. Chciałam wam przedstawić drugi tom serii „Talizman z zaświatów” Ewy Zienkiewicz. Ja się mocno zdziwiłam czytając.

Ewa Zienkiewicz – z wykształcenia architekt, z zamiłowania autorka powieści. Ukończyła Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Pracowała m.in. jako nauczycielka, urzędniczka i urbanistka. Od 2000 roku mieszka w Warszawie. Pracuje w Wydziale Planowania. Jej powieść Dzieciaki ze skraju miasta wyróżniona została dyplomem honorowym Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W wolnych chwilach najchętniej towarzyszy mężowi w wyprawach...