Świat według Jo. Tom 2

Okładka książki Świat według Jo. Tom 2 Ewa Zienkiewicz
Okładka książki Świat według Jo. Tom 2
Ewa Zienkiewicz Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Świat według Jo (tom 2) fantasy, science fiction
Świat według Jo (tom 2)
Novae Res
2022-08-10
2022-08-10

Romantyczne przygody Jo w świecie, w którym rządzą kobiety

Jo wiele przeszła i ma na swoim koncie już wiele fascynujących przygód. Teraz los zabrał ją z powrotem do ojczyzny, a jej towarzyszem w podróży jest przystojny arystokrata Niru. Jo darzy go uczuciem a długa podróż zbliża ich do siebie.

W końcu udaje im się znaleźć dom, gdzie na chwilę po trudnej podróży mogą odpocząć. Ale cóż, u Jo spokój nie może trwać zbyt długo. Niru zostaje uprowadzony.

Jo jest gotowa zrobić wszystko, aby go odnaleźć. Przemierza pustynię i dżunglę, musi użyć swoich zdolności i wykazać się wielką siłą i determinacja. Czy uda jej się przetrwać i odnaleźć ukochanego?

Kolejny tom przygód Jo obfituje w zaskakujące wydarzenia.

Dużo akcji, zaskoczenia, emocji i podróży, a do tego uczuć. To wciągająca książka, którą czyta się z ciekawością.

Romantyczne przygody Jo w świecie, w którym rządzą kobiety

W końcu udaje im się znaleźć dom, gdzie na chwilę po trudnej podróży mogą...

Jo osiągnęła naprawdę dużo. Jest lekarką i to samej królowej, ma tytuł księżnej, a jej majątek pozwala jej żyć na dość wysokim poziomie. Nadal jednak pozostała sobą, osobą lubiącą przygody, ciekawską i to bardzo. Dlatego, kiedy zostaje oddelegowana w podróż, która ma się zakończyć aż na wyspie Keryda, cieszy się z tego. Ma być tłumaczką i towarzyszyć delegacji handlowej, która udaje się tam w celu zakupu materiału wybuchowego. Młoda kobieta przeszła w swoim życiu już naprawdę dużo przygód, tym razem wszystko miało odbyć się dość spokojnie. No cóż, plany planami, a życie lubi nam płatać figla. Na dodatek Jo ze swoją ciekawością i temperamentem nierzadko wpada w tarapaty. Co takiego się stanie? Jakie przygody na nią czekają?

Tom pierwszy spodobała mi się, dlatego nawet się nie zastanawiałam czy przeczytać kontynuację. Chciałam poznać dalsze losy Jo i cieszę się, że to zrobiłam. Tom drugi okazał się tak samo ciekawy i wciągający jak pierwszy, a świat wykreowany przez autorkę nadal mi się podobał.
Książka nie należy do cieniutkich, a wręcz przeciwnie, ma ponad 600 stron. Mimo to nawet nie wiem, kiedy ją przeczytałam, a to dzięki wciągającej historii oraz lekkiemu stylu pisania autorki. Podczas czytania towarzyszyły mi różnorodne emocje. Jeśli chodzi o akcję, nie jest jakoś bardzo szybka, jednak moim zdaniem sprawnie poprowadzona.

Jo pozostała bohaterką ciekawą, dającą się lubić. Co prawda trochę się zmieniła, jednak o tych zmianach nie mogę Wam nic więcej powiedzieć. Gdybym to zrobiła, zdradziłabym zbyt dużo z fabuły, odbierając Wam przyjemność z czytania.

„Świat według Jo. Tom II” to książka, która zapewniła mi kilka przyjemnych wieczorów. Mnie się podobała i ze swojej strony polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/03/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-swiat.html

"ŚWIAT WEDŁUG JO" TOM 2 EWA ZIENKIEWICZ

Zapraszam WAS po raz drugo do magicznego świata, w którym rządzą kobiety :)

Poznałam JO w części pierwszej https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4948345/swiat-wedlug-jo i byłam ciekawa jej dalszych przygód.
Już wiem, że warto było przeczytać tę intrygującą powieść fantasy.

Przypomnę, iż Jo jest młodą, bystra i bardzo odważną dziewczyną. Ciągnie ją do poznawania, doświadczania.
Jest też wścibska i uparta. Ma dobre serce i empatię.
Zgodnie z wolą swojej babci zostaje lekarką i wyrusza w podróż.
Jest księżną i ma spory majątek. Spotkał ją ogromny zaszczyt - została lekarką królowej.
Tym razem królowa oddelegowała ją do nowego zadania.
Jo jest tym faktem zachwycona, jednak nie zdaje sobie sprawy na jakie niebezpieczeństwa jest narażona.
Będzie musiała wziąć udział w morskiej podróży na wyspę Keryda.
Będzie tam w roli tłumaczki, która ma doprowadzić do zakupu materiałów wybuchowych.
Przyznać należy, iż jest to bardzo odpowiedzialne i niebezpieczne zadanie.
Co się wydarzy i jakie przygody przeżyje JO ?
Ja już wiem i zapraszam Was w tą magiczną podróż pełną przygód i niespodzianek.
Zapewniam, że będzie się dużo działo. Będą też emocje i cudowne opisy piękna przyrody.

Tak jak w części pierwszej, bez problemu wskoczyłam w wykreowany świat i razem z JO odkrywałam to co ona.
Przyszło mi wyruszyć z niebezpieczną misją pełną intryg i przyznam, że byłą to świetna przygoda.
Od pierwszego tomu polubiłam naszą bohaterkę i chciałam, aby była szczęśliwa.
Niebanalna historia, ciekawy język i styl. Bardzo wyraziści bohaterowie
Autorka wykazała się niesamowitą wyobraźnią tworząc fabułę oraz kreacją bohaterów.

POLECAM :)

"ŚWIAT WEDŁUG JO" TOM 2 EWA ZIENKIEWICZ

Zapraszam WAS po raz drugo do magicznego świata, w którym rządzą kobiety :)

Już wiem, że warto było przeczytać tę intrygującą powieść fantasy.

Przypomnę, iż Jo jest młodą, bystra i bardzo odważną dziewczyną....

Fantastyka to jeden z moich ulubionych gatunków literackich, kiedy koleżanka wspomniała mi o książce Ewy Zienkiewicz pod tytułem „Świat według Jo” i i tym, jak bardzo była zachwycona lekturą, że postanowiłam przy najbliższej okazji się za to wziąć. Nie znałam twórczości autorki, więc był to kolejny bodziec ku temu, aby wejść w świat bohaterki. Książki te może i są obszerne, ale dla mnie to dobrze, zwłaszcza, że można się wgryźć w zupełnie nowe uniwersum oczekując szczegółów, poznania zupełnie nowych, nieodkrytych czytelniczo przeze mnie krain. Przy okazji premiery drugiego tomu książki udało mi się nadrobić pierwszą część i tak oto jestem gotowa do podzielenia się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Główną bohaterką książki „Świat według Jo Tom 2” autorstwa Ewy Zienkiewicz jest Jo, młoda dziewczyna, która pochodzi z Moranu. Zgodnie z wolą babci została lekarką, a żeby nabyć potrzebną wiedzę i doświadczenie była zmuszona wyruszyć w podróż. Jest wyjątkową dziewczyną, bardzo odważną i pomocną, te cechy doprowadziły ją do miejsca, w którym znalazła się obecnie. Dziewczyna jest niezwykle ciekawska, rządna przygód i dobra Została lekarką królowej, spotkał ją niebywały zaszczyt, nosi tytuł księżnej i dysponuje sporym majątkiem. Została oddelegowana, jako tłumaczka przez swoją królową w morską podróż. Celem podróży jest Keryda, wyspa, na której ma dobić targu związanego z zakupem materiałów wybuchowych. Jakie przygody na nią będą czekały w tamtym miejscu? Mało prawdopodobnym jest fakt, że ktoś taki, jak Jo nie wpakuje się w kłopoty prawda?
„Świat według Jo Tom 2” to fascynująca opowieść zamieszczona w średniowiecznym świecie, w którym bez dwóch zdań rządza kobiety. Nikt nie uważa je za słabe, są boginiami, a kiedy chcą potrafią być wojowniczkami. W tym świecie mężczyźnie nie modlą się o to, aby urodził im się syn, a córka, bo to ona jest największym szczęściem, zupełnie odwrócone zostały normy społeczne, czy to źle? Mnie się nie wydaje, a wy powinniście zdecydować o tym sami. Ewa Zienkiewicz ma świetny styl, taki, w którym niezwykle łatwo jest przepaść, zatracić się i nie chcieć zbyt szybko opuścić ten świat. Może Wam się wydawać, że to lekka książka, jednak można się w niej doszukać wielu refleksji. „Świat według Jo Tom 2” tak samo, jak pierwszy tom bardzo mi się spodobała, był to dla mnie powiew świeżości, coś zupełnie innego niż to, co do tej pory czytałam. W książce czuć baśniowy klimat, a wszyscy dzięki autorce, która ma dar snucia opowieści niczym znakomity bajarz. Bardzo podobały mi się opisy przyrody, krajobrazów, ludzkich emocji, dylematów głównej bohaterki, którą nie sposób jest nie polubić.

Uwaga, uwaga feministki, zwolenniczki damskiej dominacji oraz czytelniczki spragione niecodziennej lektury! Ewa Zienkiewicz oraz jej słynna Jo powracają, aby w drugim tomie “Świata według Jo” pokazać nam kolejne wycinki z życia w świecie rządzonym przez kobiety! Jeśli nie znacie jeszcze autorki i stworzonej bohaterki to jak najszybciej powinniście nadrobić to niedopatrzenie i sięgnąć po tę powieść (recenzję pierwszej części znajdziecie TUTAJ).

Jo mimo młodego wieku może się już pochwalić ogromnym życiowym doświadczeniem (nabytym w pierwszym tomie),tytułem lekarki królowej. Dodatkowo została ona ogłoszona księżną, a w jej posiadaniu znalazł się pokaźny majątek, który wzniecił w jej sercu miłość do luksusu. Udając się z misją poselską na wyspę Kerydę, Jo nie ma pojęcia, że przyjdzie jej stawić czoło nowym przygodom, niebezpieczeństwom i wyzwaniom. Nie zdradzę nic więcej, ale zaznaczę, że będzie się tutaj dużo działo, a każda kolejna przygoda odbierze Wam oddech na dłuższą chwilę.

Po raz drugi autorka stworzyła alternatywną rzeczywistość, która brzmi tak prawdopodobnie, a zarazem tak fantastycznie, niemal bajecznie, że czytelnik ma ochotę zagłębić się w tym świecie i pozostać w nim jak najdłużej, rozkoszując się każdym pojedynczym szczegółem i starannie obmyślonym detalem. Przemieszanie elementów znanych z lekcji historii z fragmentami codzienności znanej nam z autopsji tworzy miks, wobec którego nie można pozostać obojętnym.

Postacie stworzone na potrzeby tej części zachwycają, intrygują i hipnotyzują, pokazując różnorodność klas społecznych wymyślonego uniwersum, a jednocześnie uwypuklając to, jak różnorodnym stworzeniem może być człowiek, jako niezależny byt. Zabrakło mi mojej ulubionej Sigony – tajnej agentki królowej, ale jej nieobecność wynagradzały mi postacie poznane przez Jo w trakcie jej kolejnych przygód.

Dodam, że stworzenie obelgi – przekleństwa „skurwacóra” jest dla mnie mistrzostwem świata i zdecydowanie słowo to wejdzie do mojego niecenzurowanego słownika!

Podsumowując: świetne fantasy, w którym świat przedstawiony w krzywym zwierciadle miesza się z tym, co prawdziwe, a czasami nawet z powodu konwenansów pomijane milczeniem. Zakończenie daje nadzieje na kontynuację tej historii i przyznam szczerze, że z chęcią (i jak najszybciej) sięgnęłabym po tę lekturę.

• Brak Legimi A
  • Nowe serie kontynuacja