Zapach szczęścia

Wydawnictwo: Pascal
Zapach szczęścia
Veronique

Mia to romantyczna dwudziestoparolatka, przed którą świat i dziennikarska kariera stoją otworem. Wszystko zmienia się jednak, gdy dowiaduje się, że jest chora. William to znany angielski powieściopisarz, który nie może pogodzić się ze śmiercią ukochanej. Od dawna nie wziął pióra do ręki i coraz bardziej pogrąża się w samotności i zgorzknieniu. Ścieżki tych dwojga przetną się niespodziewanie...

Ścieżki tych dwojga przetną się niespodziewanie na pachnącej rozmarynem i cytrusami wyspie Zakynthos. Czy pośród oszałamiających greckich krajobrazów odkryją na nowo smak życia i zapach szczęścia?

"Ta opowieść pachnie winem, pomarańczami i greckim słońcem. Ale też miłością, nadzieją i wiarą, że kolejny dzień może okazać się najpiękniejszym w naszym życiu".
Natasza Socha

"Przejmująca, wzruszająca, pełna emocji i czaru. Czegóż chcieć więcej?"
Gabriela Gargaś, pisarka

"Zapach szczęścia to piękna historia o miłości, która nie miała prawa się wydarzyć, o poświęceniu mocniejszym niż przeznaczenie i o ślepym losie, który czasami przegrywa z determinacją i oddaniem. Smakowita perełka, polecam!"
Agnieszka Lingas-Łoniewska

źródło opisu: http://www.empik.com/zapach-szczescia-kopiasz-klau...(?)

źródło okładki: http://www.ravelo.pl/zapach-szczescia-kopiasz-klaudia,p100431940.html

Wioleta Sadowska | 2016-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2016

"(…) czasami miłość rani człowieka. (…) Jednak sądzę, że najbardziej rani jej brak".

Drogi naszego życia często spotykają się w najmniej niespodziewanym momencie, odmieniając na zawsze nasze losy. Nieważne, czy człowiekiem kieruje drwiąca z ludzkich planów, fortuna, przeznaczenie czy też my sami. Podejmując określone decyzje, zawsze warto poznać na nowo smak i zapach życia, które jest przecież niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Bez tego bowiem nasza egzystencja nie miałaby najmniejszego sensu.

Urodzona w 1998 r. Klaudia Kopiasz to młoda pisarka i podróżniczka. Trudno uwierzyć, że swoją przygodę z literaturą rozpoczęła już w wieku 11 lat. Jej dotychczasowy dorobek literacki to trzy bajki nagrodzone w konkursie "Chcecie Bajki...Oto Bajka", opowiadanie pt. "Toskańskie co nieco" zamieszczone w Antologii Klubu Młodych Pisarzy 2014 oraz debiutancka powieść pt. "W głąb lawendowych uliczek". Autorka uwielbia podróże, gotowanie, operę i książki. Zna trzy języki obce.

Mia jest...

Pokrecona | 2016-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Książka wspaniała!!!!
Pochłania się ją w błyskawicznym tempie, a opisy greckiej wyspy są cudowne i magiczne...jest się tam razem z bohaterami tej historii.
Spacerowałam po plażach i rozkoszowałam się zapachami oraz potrawami opisanymi przez autorkę.
Wydawałoby się, że jest to książka lekka patrząc na tytuł, ale to jak najbardziej mylące wrażenie.
Jest to powieść wielowątkowa oraz wielopłaszczyznowa. Narracja przedstawiona z dwóch perspektyw nadaje tej opowieści uroku. Poznajemy historię dwóch rozbitków życiowych. On - zrozpaczony po śmierci ukochanej, i ona - walcząca o życie z białaczką.
Spotykają się przypadkiem na greckiej wyspie. Czy coś wyniknie z tego spotkania? Czy rozbitkowie znajdą swoją bezludną wyspę?
Autorka przekazała wiele cennych rad, wlała w serce nadzieję w lepsze jutro oraz że warto gonić za marzeniami.
Polecam!!

andzia12 | 2016-08-31
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

„…sadzę jednak, że tak samo jak w związku, w życiu nie powinno być przyzwyczajenia, a miłość. Jeśli się przyzwyczaisz, przestaniesz kochać”.

William i Mia- historia miłości dwojga ludzi, która nie miała prawa się narodzić.

On walczył z bólem po śmierci ukochanej, ona chorując nie chce na poważnie związać się. Miłość, choroba, śmierć i ból- to towarzyszy dwojga bohaterom. I choć ich uczucie narodziło się podczas wakacji, to czy wygra z rozłąką. Czy William zawalczy o nią, gdy będzie w szpitalu?
Przepiękna historia o zapachu szczęścia.

„Przecież prawdziwej miłości nic nie jest w stanie pokonać. Teraz to wiem”

Polecam!!!

Anna | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

„Niektóre książki trzeba próbować, inne połykać, a jeszcze inne trzeba żuć i trawić” /Francis Bacon/

Mia to dwudziestopięcioletnia kobieta przed którą, wydawałoby się, całe życie. Ma kochających rodziców. Pracę, którą lubi. Oddane przyjaciółki z którymi spędza dużo czasu na zwierzeniach. Zauroczona romantycznymi powieściami pewnego angielskiego pisarza marzy o tym jedynym. Niespodziewanie dowiaduje się, że jest poważnie, śmiertelnie chora. Zawsze marzyła o podróży na Zakynthos. To cudowna grecka wyspa na Morzu Jońskim. Pomimo niepewności swego losu, nie poddaje się i wyrusza być może, w podróż swojego życia. Na wyspie Zakynthos spotyka Williama Garta, autora książek, które namiętnie czyta.
Światowej sławy pisarz przyjechał na grecką wyspę w poszukiwaniu weny.
Przed pięcioma laty stracił miłość swojego życia. Od tej pory żyje wyizolowany. Stroni od rodziny. Pogrążony w żałobie i smutku wciąż rozpamiętuje chwile pełne szczęścia z ukochaną Rose.
„Zapach szczęścia” to...

„Ktoś kiedyś powiedział, że szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść.”

Mia to szczęśliwa dwudziestoparolatka przed którą świat stoi otworem. Ma kochającą rodzinę, świetne przyjaciółki i dobrą pracę. Właściwie niczego jej w życiu nie brakuje. Niestety niespodziewanie los przykro ją doświadcza. Kobieta dowiaduje się, że jest poważnie chora. Pomimo tego, nie zamierza się tak łatwo poddać. Żeby zapomnieć o problemach decyduje się wyjechać w podróż na piękną grecką wyspę Zakhyntos. Tam spotyka Williama Garta, światowej sławy pisarza, którego książki namiętnie czyta. Jednak William jest dość oschły i oziębły i wcale nie zamierza nawiązywać nowych znajomości, a tym bardziej z kobietami. Pięć lat temu stracił swoją ukochaną Rose i do teraz nie jest w stanie pozbierać się po tej tragedii. Nieoczekiwanie jednak między Mią i Williamem nawiązuje się cienka nić porozumienia. Co wyniknie z tej...

O miłości i poszukiwaniu szczęścia

Mia to dwudziestoparolatka, której wydawałoby się, że niczego nie brakuje. Ma wspaniałą rodzinę, przyjaciółki i pracę, do której chodzi z uśmiechem na twarzy. Niespodziewanie dowiaduje się, że jest chora. Aby zapomnieć o chorobie i spełnić swoje marzenia, wybiera się na wyspę Zakynthos.

William to angielski pisarz, który cierpi po utracie ukochanej. Nie ma przyjaciół, a jego jedynym kompanem jest pies. Żyje w odizolowaniu, stroni od ludzi, niechętnie odwiedza rodzinę. Pewnego dnia wydawca zmusza go do napisania powieści - William za jego namową wyrusza w podróż na Zakynthos w odnalezieniu dawno zagubionej weny i być może szczęścia.

"Zapach szczęścia" to powieść wielowątkowa i wielopłaszczyznowa. Porusza trudne tematy i niejednokrotnie skłania do zastanowienia nad tym, czym jest smak życia, zapach szczęścia. Co czyni nas szczęśliwymi, a co nam to poczucie bycia szczęśliwym odbiera. Za sprawą bohaterki Mii daje nadzieję na udaną walkę z chorobą,...

Szczurek | 2016-06-14

To bardzo mądra,ciepła,pełna uroku opowieść o ludzkich uczuciach, o prawdziwej pięknej miłości zdolnej do ofiarowania drugiej osobie czegoś więcej.To opowieść o potędze uczuć i sile jaką nam daje wsparcie drugiej osoby,przyjaciół,rodziny.Akcja powieści rozgrywa się na pięknej Greckiej wyspie.Autorka za pomocą opisów przeniosła mnie w świat zapachów,pięknych krajobrazów, dzięki czemu mogłam poczuć ten niebywały klimat.

Gosia | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 11 września 2016

On - William znany powieściopisarz mieszkający w Londynie i tęskniący za swoją ukochaną Rose. Ona - Mia młoda dziewczyna, dziennikarka mieszkająca w Bostonie chorująca na raka. Oboje spotykają się na greckiej wyspie Zakynthos. Do połowy książki nie dzieje się właściwie nic, akcja zaczyna się dopiero na wyspie. Dawno nie czytałam takiego gniota.

Wspaniała książka :)
Historia dwóch osób, których połączyła nie tylko miłość, ale i cierpienie... każda z nich przeżywała swoją wewnętrzną tragedię i ból...
Przepiękne opisy greckiej wyspy sprawiły, że chociaż trochę można było poczuć się jak na wakacjach :) choć historia opisana w książce wcale wakacyjna nie jest... opisana co prawda lekkim, ciepłym językiem, ale ukazująca prawdziwe poważne problemy...
Cudowne doznania emocjonalne ;) polecam :)

boziaczek | 2016-07-23

Najnowszą książkę Klaudii Kopiasz czyta się dość szybko i natychmiast o niej zapomina. Miałam wrażenie, że to bardziej przewodnik po wspaniałej greckiej wyspie Zakynthos niż powieść, która wg opisu powinna koncentrować się na trudnych przeżyciach dwojga bohaterów i ich walce z przeciwnościami losu. Może to nie tematyka, która wymaga niezmierzonej ilości wydarzeń i akcja książki nie musi być bardzo dynamiczna, jednak losy bohaterów zdecydowanie są na drugim planie, gdzieś w tle... natomiast na pierwszym zostaną nam podane szczegółowe opisy dań oraz uroki krajobrazów. Nie twierdzę, że takie opisy nie powinny się tu znaleźć, ale gdzieś główni bohaterowie "zgubili się" pomiędzy tymi wszystkimi elementami.
Jeszcze jedną zaskakującą kwestią była sama relacja pomiędzy Mią a Wiliamem, która zostaje opisana zaledwie na kilku stronach, nie ma tu żadnej głębi czy też chemii...w ogóle nie ma nic...
Nie wiem czy może to młody wiek autorki, ale ta książka zdecydowanie potrzebuje jeszcze...