Okładka książki Chemia śmierci

Chemia śmierci

Autor:
Cykl: Dr David Hunter (tom 1)
tłumaczenie
Jan Kraśko
The Chemistry of Death
wydawnictwo
AMBER
śmierć, zabójstwa
typ
papier
7.62 (6522 ocen i 751 opinii)

Opis książki

Manham. Małe spokojne miasteczko. Krajobraz pozbawiony zarówno życia, jak i konkretnych kształtów. Płaskie wrzosowiska i upstrzone kępami drzew mokradła. To tu doktor David Hunter szuka schronienia przed okrutną przeszłością. Sądzi, że przeżył już wszystko to, co najgorszego może przeżyć człowiek, sądzi, że wie o śmierci wszystko. Ale śmierć, ów proces alchemii na wspak, w którym złoto życia ulega rozbiciu na cuchnące składniki wyjściowe, wdziera się do Manham. I to w niewyobrażalnie wynaturzonych formach. Jeszcze nie wiemy, dlaczego Hunter - wybitny antropolog sądowy - zaszył się tu jako zwykły lekarz. Dlaczego odmawia pomocy policji, skoro potrafi określić czas i sposób dokonania każdej zbrodni. Wiemy tylko, że się boimy. Razem z mieszkańcami Manham czujemy odór wszechobecnej śmierci. Giną młode kobiety, dzieci znajdują makabrycznie okaleczone zwłoki, ktoś podrzuca pod drzwi martwe zwierzęta, ktoś zastawia sidła na ludzi.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Bożena | 2013-07-04
Przeczytana: lipiec 2013

"Już po trzydziestu sekundach przechodzi cię dreszcz. Po minucie masz serce w gardła. A kiedy kończysz czytać, dziękujesz Bogu, że to tylko powieść"
Tak, potwierdzam Simon Beckett napisał świetny thriller, który już od pierwszych stron przyprawił mnie o "gęsią skórkę", pobudził moją ciekawość a wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach do samego końca. Zaskakujące zakończenie jest zarazem zachętą do sięgnięcia po następną powieść Becketta.
Bardzo polecam!!! "Chemia śmierci" to obowiązkowa pozycja dla czytelników o silnych nerwach i żądnych mocnych wrażeń.

Ewa-Książkówka | 2010-10-11
Przeczytana: 11 października 2010

Z dużą dozą ciekawości zabierałam się za "Chemię śmierci" autorstwa Beckett'a (ponoć wielkiego talentu pisarskiego).
Jednym z pierwszych odczuć jakie mnie dopadło podczas lektury to zgryźliwe porównanie do serialu "Ojciec Mateusz" ;). Maleńkie miasteczko a morderstw jak w Nowym Jorku ;). Tylko zamiast księdza w roli głównego bohatera poznajemy lekarza. Ta uszczypliwa uwaga wcale jednak nie oznacza, że książka jest zła. Przeciwnie...!

Szybko przekonałam się, że Beckett nie ma tego talentu "ponoć"...On ma go w 100% i świetnie potrafi się nim posługiwać !
Świetnie skonstruował fabułę nadając jej odpowiedni tok akcji poprzez mocne wejście, kontynuując lekko spuściwszy z tonu by na koniec wprawiać czytelnika w zawrót głowy, ciarki na plecach i przyśpieszone tętno.
Już dawno nie czytałam niczego co przyniosło by na końcu taki zwrot akcji ! Nawet ostatnia strona epilogu była dla mnie dużym zaskoczeniem.

I cóż mi zostaje na koniec ? Tylko przyłączyć się do fanów tego świeżego talentu i oczek...

ChicaDeAyer | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

Zdecydowałam się po nią sięgnąć po gorących rekomendacjach mojego przyjaciela, który został wielkim fanem Becketta. I tak sobie myślę, że jeśli jego kolejne książki prezentują podobny poziom, to i ja niebawem dołączę do tego grona.

Jest grupa ludzi, która by by się zrelaksować i dostarczyć sobie rozrywki, zaczytuje się w określonym gatunku książek. I ja do nich należę, gdyż najchętniej sięgam w takich chwilach po thrillery, kryminały, horrory oraz ich pochodne. I choć zdaję sobie sprawę, że często nie są to lektury z tej najwyższej półki, nie przeszkadza mi to w zabawie w domowego detektywa. I w tym przypadku wielką frajdę sprawiało mi rozwiązywanie zagadki wraz z głównym bohaterem. Mam na swoim czytelniczym koncie wiele podobnych pozycji, więc połowicznie udało mi się zdemaskować winowajcę (ale oczywiście podejrzewałam każdego, do czego wydatnie przyczynił się wspaniały sposób kreowania bohaterów przez Becketta), mimo to nie czuję się rozczarowana, a przez ten fakt nie ubyło mi uciec...

eMMali | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

No, nie spodziewałam się aż tak dobrego thrillera. Rewelacyjnie napisana książka, ciągle trzyma w napięciu. Autor do syta karmi nas wiedzą z antropologii zwłok- niesamowite fakty. Bardzo dobre zakończenie.

macias | 2014-02-04
Na półkach: E-booki, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2014

Rewelacyjna książka! Długo się przymierzałem do twórczości Becketa, słyszałem dużo bardzo pochlebnych opinii i nie chciałem się zawieść. Kiedy się wreszcie zdecydowałem stwierdzam że zdecydowanie warto było poczekać, nabrać ochoty i potraktować tą książkę jako swego rodzaju wisienkę na torcie :) Świetnie nakreślony główny bohater i akcja trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Już wkrótce sięgnę po kolejne powieści tego pisarza i mam nadzieję że będą równie porywające. BARDZO POLECAM!

Degamisz | 2014-04-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Genialna. Czyta się jednym tchem, wciągająca, bardzo ciekawa, autor genialnie buduje napięcie. Nieprzewidywalna praktycznie do końca. Mógłbym się rozpisywać ale to bezcelowe - po prostu uważam że ta książka jest genialna. Gorąco polecam

magda | 2013-06-10

Simon Beckett - brytyjski dziennikarz i pisarz, autor kilku powieści i nowel kryminalnych, największy rozgłos przyniosła mu Chemia śmierci, powieść z gatunku thrillerów medycznych, wydana w 2006 roku.

Któregoś dnia David Hunter, wybitny antropolog sądowy, porzuca swoje dotychczasowe życie i przenosi się do Manham. W tym małym, sennym miasteczku przyjmuje posadę lekarza w miejscowej przychodni. Ma też cichą nadzieję, że w ten sposób uda mu się w końcu uciec od bolesnych wspomnień z przeszłości i odnaleźć względny spokój. Manham wydaje się do tego idealnym miejscem. Nikt nawet nie podejrzewa, że miasteczko skrywa niejedną tajemnicę…

Wszystko zaczyna się w dniu, kiedy dwóch chłopców przypadkowo znajduje zwłoki kobiety. Do akcji od razu przystępuje miejscowa policja, ale nie trafia na żaden ślad prowadzący do sprawcy tej makabrycznej zbrodni. Mieszkańcy oczywiście snują swoje wersje wydarzeń, jednak w momencie, kiedy zostaje znaleziona kolejna ofiara, dociera do nich okrutna prawda: mord...

alicjuszka | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Wow ...
Właśnie skończyłam czytać. Choć nie planowałam skończyć jej dziś (były inne plany) ciekawość przezwyciężyła. Jeszcze wczoraj będąc w pierwszej połowie książki powiedziałabym, że jest ona przeciętna, ale gdy dziś przy śniadaniu brnęłam dalej wiedziałam, że nie mogę jej nie skończyć.
Historia, jak przystało na thrillery, banalna - znaleziono ciało młodej kobiety, już rozkładające się zresztą, gdzieś jakby w przelocie mamy następna porwaną kobietę i jej znalezione ciało. W międzyczasie jest jeszcze jedno ciało, które przeleżało w ziemi kilka lat. No i jeszcze zabijane zwierzęta i podrzucane wcześniej ofiarom.

Jednak to, w jaki sposób historia ta jest przedstawiona, a szczególnie jej zakończenie powoduje, że nie można oderwać wzroku od stronic książki. Zakończenie, które nie jest zawarte na dwóch czy trzech stronach, ale na kilkunastu i te kilkanaście stronic trzyma cały czas w napięciu.

Czy podejrzewałam, kto jest zabójcą? I tak, i nie. Dość szybko wprawdzie wytypowałam osobnika...

Madi | 2013-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2013

Jest to moje pierwsze spotkanie z Simonem Beckettem i mogę śmiało stwierdzić ,że bardzo udane.Jest to dobrze napisany thriller ,trzymający w napięciu, trochę trupów,krwi i gnijącego ciała z robalami,a do tego wszystkiego zaskakujące zakończenie-nietypowany morderca.
Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku Manham,gdzie znaleziono ciało zamordowanej mieszkanki miasteczka Sally,niedługo po tym znika kolejna mieszkanka Lyn.W policyjnym śledztwie pomaga młody lekarz-były patolog -David,który uciekł z Londynu po śmierci żony i córeczki i osiadł w Manham na posadzie domowego lekarza.
Gdy zostaje uprowadzona jego bliska znajoma Jenny,David sam próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych morderst i wtedy to zaczyna się wyścig z czasem,bo morderca trzyma kobiety 3dni,a potem zabija.
Jedno wie na pewno-mordercą jest mieszkaniec Manham.
Jest to na prawdę dobry kryminał,a dokładne opisy rozkładającego się ciała z żyjącymi w nim "robaczkami" oraz sekcja zwłok dodała tej powieści trochę pikanter...

Ag2S | 2011-12-06
Przeczytana: 2006 rok

Od długiego już czasu intryguje mnie śmierć, proces umierania, rozkład, krew, cierpienie.
Od krótszego czasu interesuje mnie chemia.
Podążałam jej drogę w czasie studiów i marzę o tym by znów do niej wrócić.
Sami więc rozumiecie, że książkę „Chemia śmierci” po prostu musiałam kupić:)
Sięgnęłam po nią właśnie ze względu na tytuł i opis na okładce.
I nie zawiodłam się, mimo iż nie było aż tak strasznie jak się zapowiadało.
Książka jest super, a dbałość o szczegóły wprost zachwycająca.
Polecam, polecam, polecam!!!

Załóż konto za darmo!