Duża kieszeń na kłopoty

Seria: Seria z nitką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Greta, Pola, Gutek i Nikodem – czwórka zbuntowanych nastolatków – spędzają wakacje nad polskim morzem. Oczywiście już od kilkunastu dni nieprzerwanie pada deszcz… Nuda sprawi, że wszyscy razem wplączą się w niezwykłą przygodę. Przy okazji zadrą z gangsterami, miejscowymi i kim się da, nawiążą też przyjaźnie i przeżyją pierwsze zauroczenia… Przede wszystkim jednak każde z nich lepiej pozna samego siebie i zrozumie, co tak naprawdę się w życiu liczy.
Książka, która trzyma w napięciu, zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji i nie pozostawi żadnego czytelnika obojętnym.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

fuzja | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Agata Mańczyk nie zawodzi! Już dawno tak się nie uśmiałam przy książce:) Dosłownie mnie w siebie wciągnęła! To dopiero druga książka p. Mańczyk, jaką przeczytałam, ale teraz na pewno sięgnę po więcej.

Nicole | 2017-04-29
Przeczytana: 25 lipca 2016

Idealna na wakacje.

andeś | 2017-01-16
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Przygoda, pościgi, porwania, kradzieże, cmentarze, mafia, zagadka sprzed wieków, lodowaty deszcz, majestatyczny Bałtyk i oni - czwórka nastolatków na niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie.
Każdy z nich jest inny: Greta to słaba i chorowita dziewczynka marząca o niesamowitej przygodzie, Pola - zakompleksiona półsierota o artystycznej duszy, Gustaw - ponury introwertyk myślący tylko o sobie i Nikodem - syn pijaka i sprzątaczki, który dawno już porzucił jakiekolwiek ambicje. Przypadkiem wplątani zostają w aferę, z której trudno będzie wyjść cało. Podczas gdy akurat nie gonią ich wściekli gangsterzy czy miejscowi z widłami, próbują rozwiązać nawzajem swoje problemy, chociaż w ogóle się nie znają i trudno im sobie zaufać.

Dynamiczna akcja, żywe dialogi, przystępny język oraz potężna dawka humoru sprawiają, że od książek Agaty Mańczyk po prostu nie sposób się oderwać. "Dużą kieszeń..." pochłania się w mgnieniu oka. Zakończenie pozostawiło mi duży niedosyt. Polecam :)

AnnaSikorska | 2016-08-22

Monotonne, deszczowe wakacje kilku nastolatków bardzo szybko zmieniają się w bardzo niebezpieczną przygodę. Powolna akcja dostosowana do smętnej pogody zaczyna galopować, a wszystko przez nadmierną ciekawość. Żądni przygód Greta, Pola, Gutek i Nikodem szukają okazji do urozmaicenia sobie życia. Greta szuka okazji do imprezowania, robienia wszystkiego tego, na co jej rodzice nie pozwalają, ale pogoda nie sprzyja jej planom. Lubiąca rysować Pola byłaby szczęśliwa, gdyby nie śmierć jej mamy. Jedyną osobą, z którą ma dobre relacje w rodzinie to dziadek. Gutek do szczęścia tak naprawdę potrzebuje tylko dobrej lektury, ale jego wadą jest nadmierna ciekawość i chęć przeżycia przygody tak samo wciągającej jak te książkowe. Nikodem marzy o uwolnieniu się od ojca alkoholika i możliwości wyprowadzenia się do dużego miasta. W niewielkiej miejscowości nie ma perspektyw na inne życie. Tych niepozornie niełączących nic nastolatków łączy niechęć do pogody i spędzanie czasu wolnego w czasie wakacji...

Malinka | 2016-08-09
Przeczytana: 22 lipca 2016

Przyjaźń to mocne słowo, ale też i więź łącząca dwoje obcych sobie ludzi. Cztery lata temu całkiem przypadkowo poznałam miłą dziewczynę, która dzieliła ze mną pewną pasję, na forum internetowym. Okazało się, że mieszkamy w tym samym województwie a to już coś! Im bliżej ją poznawałam tym stawała mi się bliższa, bardziej niż mogłabym to sama przed sobą przyznać. A dziś? Jest moją najlepszą i chyba jedyną przyjaciółką, jaką miałam w swoim życiu. Poprzednie przyjaźnie… usychały, a ta trwa, bo znamy się na wylot, rozmawiamy codziennie, a dzień bez rozmowy z przyjacielem jest dniem straconym. Studiuję w stolicy województwa, dzięki czemu mogę się z nią często widywać, spędzać z nią czas, lub jak ostatnio… oglądać beznadziejne horrory ;) Przyjaźń.

Zaczęłam takim wstępem, ponieważ chciałam opisać jak wygląda przyjaźń w moim przypadku. A w przypadku czwórki nastolatków, ta przyjaźń nie była na początku taka oczywista. Każde z nich pochodziło z innego świata, rodziny, miasta.. całkowicie się...

Wkp | 2016-08-01

WAKACJE JAK Z MARKIEM PIEGUSEM

Wakacyjna pora to czas dobry nie tylko na wyjazdy, spacery, szalone wojaże i nie mniej szalone zabawy, ale także na lekturę. A co lepiej nadaje się na dni z brzydką pogodą, która psuje wypoczynek, niż literatura, która traktuje o tym samym, udowadniając, że nawet w takich warunkach można przeżyć niezwykłą (i niebezpieczną) przygodę?

Czasem wystarczy chwila, by zmieniło się całe życie. Jeden moment. Wystarczy być w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, żeby przeżyć coś, o czym nawet się nie śniło i poznać ludzi, którzy w innych warunkach nie staliby się sobie bliscy. Tak było w przypadku Grety, Poli, Gutka i Nikodema. Greta chce robić wszystko to, czego zabraniają jej rodzice. Chce imprezować i dobrze się bawić, póki trwają wakacje. Uwielbiająca rysować Pola nie ma złego życia, ale śmierć mamy odcisnęła na niej piętno, szczególnie, że najlepiej układają jej się relacje jedynie z dziadkiem. Gutkowi do szczęścia wystarczy tylko nieco spokoju i...

Najgel | 2016-08-01
Przeczytana: 25 lipca 2016

Ogólnie książka ciekawa, o sposobie na nudę dla młodzieży spędzającej wakacje w Polskich realiach, czyli w deszczu nad morzem. Trochę denerwowały mnie częste powtórzenia, wiele razy zdania na tej samej stronie zaczynały się od takiego samego słowa, albo powtarzane były jakieś teksty. Przez co miałam wrażenie, że czytam to samo kilka razy.

Poppapraniec | 2016-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2016

Zakończenie historii przynosi pewien zawód, który autorka jednak szybko żegna. Niedosyt mija, czytelnik czuje błogość ogarniającą nastolatków i cieszy się, że wraz z nimi zdobył kilka życiowych wskazówek, przeżył niesamowite przygody i zanurzył się na chwilę w nadmorskiej rzeczywistości. To jest druga, lepsza odsłona odświeżonej graficznie powieści Agaty Mańczyk. Dlatego myślę, że sięgając po tę powieść, należy wyłączyć logiczne myślenie i pozwolić na prowadzenie się przez bohaterów. Wtedy brak realizmu i papierowi bohaterowie drugiego planu już tak nie rażą, a cała historia wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. „Duża kieszeń na kłopoty” nie jest pozbawiona wad, nie mniej jednak warto poświęcić jej czas. Jest to idealna lektura na wakacje!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/07/w-spodniach-najwazniejsze-sa-kieszenie.html#more

Aga | 2016-06-27
Przeczytana: 21 czerwca 2016

świetna książka o poznawaniu siebie, swoich możliwości... o dorastaniu i wszystkim co się z tym wiąże...o odpowiedzialności za drugą osobę i budowaniu więzi...przy tym wartka akcja i ciekawe przygody-chociaż 15lat skończyłam daaaaaaaaawno temu czytało mi się bardzo przyjemnie

pyciorek | 2016-03-19

Bohaterowie różnorodni, pomysł w sumie oryginalnym ale akcja nie dostarcza tylu emocji ilu można by się po niej spodziewać.