LO-teria

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasa pani Czajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nowy Świat
Dark-Side

Prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. Do rąk czytelników trafia długo oczekiwana LO-teria, kontynuacja bestsellerowej "Klasy pani Czajki". Dalsze losy paczki przyjaciół wciągają równie mocno. Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. A ta od początku nie zapowiada się różowo. Już pierwszego dnia...

Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. A ta od początku nie zapowiada się różowo. Już pierwszego dnia okazuje się, że liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kręci się w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa pani Czajka jawi się jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodzą też te najważniejsze: miłość, zdrada i wielkie ambicje towarzyszące bolesnemu wejściu w dorosłość. Emocje buzują w intensywnym kotle uczuć, podnosząc temperaturę powieści.

[Wydawnictwo Nowy Świat, 2010]

Amandine | 2019-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 30 lipca 2019

Początek zapowiadał obiecującą lekturę, niestety gdzieś w połowie wszystko zaczeło się psuć. Ogólna przewidywalność, wszyscy trącają się nosami, całują palce lub łapią za przeguby :D Bohaterowie to lunatycy albo schizofrenicy, nie wiedzą czego chcą na poziomie dramatów i "Trudnych spraw".
Nie wiem, czy ja żyję w Narnii czy naprawdę na jedną klasę może spaść tyle wydarzeń i egipskich plag. :D
Zakończenie czytane z przymusem...
Obawiam się, że im dalej tym gorzej :D

Bajecznie | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Książka nawet ok, niektóre wątki bardziej ciekawe, a inne mniej. Zakończenie książki nie spodobało mi się...wątek się urwał i nie wiadomo co dalej, zwłaszcza jeśli chodzi o jedną postać.

Adam | 2018-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

"LO-teria" to kontynuacja "Klasy pani Czajki". Nowy etap, nowe znajomości, nowe problemy. Teraz już bohaterowie nie będą mieć tak beztrosko, jak w gimnazjum. Alkohol, narkotyki, samobójstwa, seks, rozwód rodziców, znienawidzona polonistka - to wszystko stanie się udziałem młodych licealistów. "LO-teria" jednakże nie jest moim zdaniem tak dobra, jak "Klasa pani Czajki", jednakże warto przeczytać, gdyż kontynuacja świetnie dopełnia pierwszą część oraz wzbogaca o nowe wątki.

ZosiaKix1000 | 2018-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2018

Trudno mi ocenić tę książkę. Losy bohaterów naprawdę mnie wciągnęły, chwilami nie mogłam się oderwać. Jednak fabuła jest dość naciągana, przerysowana - mam wrażenie, że autorka postanowiła opisać wszystkie możliwe problemy w jednym dziele. Z drugiej strony to zrozumiałe - autorka losy bohaterów opisywała w powiązanych ze sobą historyjkach ukazujących się na łamach pisma dla młodzieży, więc siłą rzeczy coś musiało dziać się w każdej części. Niektórzy bohaterowie wydawali mi się nienaturalni, chociaż innych bardzo polubiłam - na przykład Maćka i Małgosię, która niestety zaczęła mnie denerwować pod koniec. Chwilami bardzo przeszkadzał mi wulgarny język. Akcja urywa się w naprawdę beznadziejnym momencie i zupełnie nie wiadomo, co będzie dalej - w sumie może to i dobrze, bardziej skłania do refleksji. Mimo wszystko uważam, że warto poświęcić swój czas na tę książkę. Polecam!

Blurry | 2018-02-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2018
Przeczytana: 23 lutego 2018

Trochę męczy pod koniec, bochaterowie wciąż kłócą się (przez praktycznie głupoty) i znów godzą.
(spojler)
Śmierć Wojtka przechodzi jakoś bez echa, właściwie umiera chyba tylko po to, żeby Kamila i Olek mogli byc znowu razem.
Mimo to książka jest niezła, ale nie tak jak pierwsza część

Marcepan | 2018-01-20
Przeczytana: 30 maja 2010

Z sentymentu

Po bardzo dużym sukcesie tak uwielbianej przez młodzież "Klasy Pani Czajki", po sześciu długich latach w końcu przyszedł czas na kontynuację tej powieści. Oznacza to tylko jedno - na przysłowiowy warsztat trafia "LO-teria" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.

Historia, jak przystało na kontynuację zaczyna się niemal dokładnie w momencie, w którym zakończyła się "KPC". Trwają wakacje, Małgosia "baluje" w USA, inni bohaterowie również porozjeżdżali się w różne miejsca. Sielanka, ku naszemu (nie) zaskoczeniu ma się wkrótce skończyć. Bo w dbających o renomę ogólniakach nie ma miejsca na żarty i zbędne "pierniczenie",tak jak nie ma na nie miejsca w głowach niektórych bohaterów, którzy potrafią z dnia na dzień zmienić priorytety i już wkrótce stanąć przed niełatwymi wyborami, które mogą raz na zawsze zadecydować o ich przyszłości.

Jak już o słynnym "pierniczeniu", do którego tak bardzo Piekarska przyczepiła się w jednym z rozdziałów części pierwszej, można śmiało wysnuć...

Kózka28 | 2017-10-28
Przeczytana: 28 października 2017

Świetna książka, która pozostawia pewien niedosyt. Ukazuje realia młodzieży ponadgimnazjalnej. Nie oszczędza drastycznych i mniej kolorowych zdarzeń. Zmusza do myślenia i niesamowicie wciąga! Serdecznie polecam!

AnnaSikorska | 2017-08-14

„Klasa pani Czajki” jest najlepszym przykładem, że dzieci bardzo szybko dorastają i wchodzą w świat problemów dorosłych, a ich drogi troszkę się rozchodzą. Jednym z powodów są różne licea, nieporozumienia, niedomówienia, wchodzenie w nowe kręgi znajomych. Bohaterzy są doroślejsi, bogatsi w doświadczenia, odkrywają nowe emocje, nawiązują bliższe relacje, ale z drugiej strony zadziwiająco łatwo zrywają wcześniejsze znajomości i ciągle zbyt łatwo ulegają emocją. Z grupki popisujących się gimnazjalistów zmienili się w poważniejszych licealistów, których licealne życie zaczyna się już na wakacjach. Małgosia wyjechała do cioci Doroty w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu może podszlifować język, poznać rodaków mieszkających w Nowym Jorku oraz miasto, które zna z filmowych kadrów. Wakacje w nowym miejscu to także czas nawiązywania nowych znajomości.
Jej chłopak, Maciek, w tym czasie jest z kolegami na obozie wędrownym, gdzie musi nie tylko pokonać własne słabości, ale zmierzyć się z Agatą...

xmadelaine | 2017-08-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Jeśli komuś podobała się "Klasa Pani Czajki", to "LO-teria" także przypadnie mu do gustu. Napisana jest w taki sam sposób, jak pierwsza część, ale widać po bohaterach, że są już doroślejsi.
Książka lekka i przyjemna, chociaż momentami porusza cięższe tematy. Pochłonęłam w dwa dni.

Zielonooka | 2017-07-13

Ta powieść to jedna wielka katastrofa!
Nie mam na myśli walorów estetycznych książki tylko to, co się w niej dzieje. A dzieje się sporo, zobaczmy:
Małgosia contra Małgosia
No właśnie... co się z nią dzieje? Wcześniej tak czuła na punkcie zdrad, teraz... szkoda gadać...No ale trzeba przyznać że dziewczyna sporo przeżyła. Walczące w niej dwie natury pojawiły się niespodziewanie.
Skyfall Kamili
Oj, ta dziewczyna przeżywa prawdziwą katastrofę. Oskarżenia w szkole, fakty o zakochaniu jej matki w ojcu Olka, i jeszcze to z jej chłopakiem i wypadkiem... aż się dziewczyny żal robi.
Ewka i...miłość?!
O tak! I to niespodziewanie wróżbitka zdobywa dwóch adoratorów. Tego bym się w życiu nie spodziewała.
A resztę odkryjcie sami :) Szkoda tylko,że to już finał ,będzie mi chyba brakować Maćka, Małgośki, Kamili i całej reszty. No, ale jak powiedział Olek :trzeba żyć dalej...