Kradzione róże

Seria: Seria z kropką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Studentka medycyny wyjeżdża na wymarzone wakacje do Grecji. Tymczasem jej młodsza siostra jak co roku wyrusza do Częstochowy. Po raz pierwszy nie towarzyszy jej nikt z rodziny. Tej pielgrzymki nigdy nie zapomni... Co może się przytrafić wśród starożytnych ruin i zapierających dech w piersiach krajobrazów? Czy aby uchronić kogoś przed niebezpieczeństwem, wystarczy po prostu mocno kochać? Jak...

Co może się przytrafić wśród starożytnych ruin i zapierających dech w piersiach krajobrazów? Czy aby uchronić kogoś przed niebezpieczeństwem, wystarczy po prostu mocno kochać? Jak poradzi sobie rodzina wystawiona na poważną próbę?

Anna Łacina ("Czynnik miłości", "Telefony do przyjaciela", "Miłość pod Psią Gwiazdą") tym razem szuka odpowiedzi na pytanie, na czym polega odpowiedzialność i na ile można zaufać drugiej osobie.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Adrianna | 2011-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2011

Nie lubię banalnych książek dla młodzieży o trudach dojrzewania i nagłej miłości, która wszystko zmienia. Ale ta opowieść mile mnie zaskoczyła. Okazała się bardzo oryginalną, lekką oraz niesamowicie wciągająca lekturą!! Na samym początku poznajemy losy Róży, a potem, nagle znika. Wiemy o niej tyle, co jej rodzice. Myślałam, że oszaleję i chciałam jak najszybciej się dowiedzieć co z Różą. Oczywiście wątek starszej córki Celerów, Jaśminy, także mnie wciągnął, ale mniej. Nie był tak emocjonujący i nieprzewidywalny jakbym oczekiwała. A wracając do wątku Róży, bardzo zdziwił mnie koniec powieści i zachowanie dziewczyny. Nie sądziłam, że możliwe jest tak omotać sobie wokół palca taką rozsądną dziewczynę, za jaką ją uważałam.
Ogólnie książkę bardzo polubiłam oraz jej bohaterów. Uwielbiam ten typ narracji. I w dodatku z różnych punktów widzenia! Polecam! Jest o wiele lepsza od "Czynnka miłości".

Susie | 2010-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2010

Po przeczytaniu „Czynnika miłości”, z wielką chęcią sięgnęłam po kolejną książkę pani Anny Łaciny – „Kradzione róże”. Nie zawiodłam się w nawet najmniejszym stopniu. Zaryzykowałabym w tym miejscu stwierdzenie, iż ta książka jest jeszcze lepsza niż poprzednia. Niezwykle pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że można w niej poznać losy bohaterów, których imię rozbrzmiało gdzieś w tle akcji „Czynnika miłości”, a którzy tak naprawdę nie odegrali tam żadnej istotnej roli. „Kradzione róże” nie są drugą częścią; to inna historia dzięki której można dowiedzieć się kilku istotnych szczegółów, które wcześniej były odrobinę niejasne.
Zaczyna się niepozornie, otóż pewna dziewczyna – Róża po raz pierwszy wyrusza sama na pielgrzymkę, na miejscu spotyka interesującego chłopaka. Banalne? Nic bardziej mylnego. To nie będzie zwyczajna znajomość, ale nie chciałabym w tym miejscu zdradzać szczegółów, bo to jest w tej opowieści zaskakujące - to jak po kolei dowiadujemy się kim jest ten cały Ariel i o co w...

Natalia | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Taka sobie, nic szczególnego. Początek i koniec w miarę ciekawy, ale w znacznej części nudna. Mimo wszystko lekko i szybko się czyta. Często irytowali mnie bohaterowie i ich nienaturalne wypowiedzi, takie trochę przesłodzone. Po prostu za dużo rodzinnej atmosfery i dobroci jak na jedną książkę.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2011-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 stycznia 2011
kowalinka | 2013-07-12
Przeczytana: 2013 rok

Ciekawa historia, a właściwie dwie historie - biegnące równolegle. Ciekawa też koncepcja - przedstawienie jednej z sióstr jako łatwego celu, zaś druga to jej kompletne przeciwieństwo. Nie chcę zdradzać całej fabuły, ale mogę przyznać, że czytając tą książkę poczułam się czasem jak jej bohaterka. Autorka bardzo dobrze opisuje emocje związane z wydarzeniami. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam!

jasmina | 2012-01-13

Poznajemy historię dwóch sióstr Róży i Jaśminy. Jaśmina, studentka medycyny, razem z przyjaciółmi,a w tym między innymi z Romkiem wyjeżdża do Grecji.Piękna pogoda, niesamowite krajobrazy, obok wspaniali przyjaciele to gwarancja udanych wakacji. Jednocześnie jednak Jaśmina próbuje uporządkować swoje uczucia do Romka, nie wiedząc co on tak naprawdę czuje do niej.
Róża tak jak robiła to od lat wyjeżdża w wakacje na pielgrzymkę do Częstochowy. Jedzie z grupą znajomych osób jednak na miejscu oddziela się od nich. Poznaje tajemniczego młodzieńca i tu zaczynają się jej kłopoty. Ulegając jego namowom, postanawia udać się z nim w dalszą podróż. Początkowo dzwoni do rodziców i informuje co się z nią dzieje i gdzie jest ale po jakimś czasie przestaje się odzywać.W tym momencie Celerowie uświadamiają sobie, że ich córka zaginęła. Rozpoczynają poszukiwania, w które angażuje się cała rodzina, przyjaciele i sąsiedzi.Nie liczy się nic tylko odnalezienie Róży całej i zdrowej.

Książka porusza...

Miśka | 2014-02-28
Przeczytana: 22 lutego 2014

Rewelacyjna książka którą czyta się jednym tchem. Bardzo ciekawa fabuła sprawia, że trudno oderwać się od książki.
Dwie siostry wyjeżdżają w podróż jedna z nich Jaśmina wyjeżdża do Grecji, a druga - Róża decyduje się na pielgrzymkę do Częstochowy. Obie przeżywają różne przygody. Jaśmina zaręcza się z chłopakiem, podczas gdy Róża wędruje po całej Polsce razem z chłopakiem, który wmawia jej że jest śmiertelnie chory, oraz że musi uciekać. Róża ufa mu na tyle, że decyduje się chodzić z nim w różne miejsca, podczas gdy cała rodzina angażuje się w poszukiwania dziewczyny.
Piękna to książka, pełna napięcia, od której trudno się oderwać. Zdecydowanie godna polecenia!

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Historia opisana w książce wciąga niesamowicie. Czytając, nie potrafiłam skończyć, bo tylko chciałam wiedzieć co będzie dalej. No , a jak przeczytałam to żałowałam, że już koniec;)
W książce opisane są dwa wątki- tak samo ciekawe.
Rewelacyjna książka.

Oczarowana Książkami | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

Studentka medycyny Jaśmina wraz z grupą przyjaciół wyjeżdża w wakacyjną podróż do Grecji. W tym samym czasie jej młodsza siostra Róża wybiera się na pielgrzymkę do Częstochowy. Żadna z dziewczyn nie spodziewa się tego, co je czeka. Jedno jest jednak pewne – tego lata nigdy nie zapomną…

Powieść zawiera bardzo interesującą historię, do tego przedstawioną w oryginalny sposób. O ile czytelnik zwiedza Grecję wraz z Jaśminą i jej przyjaciółmi, o tyle przez dużą część powieści nie ma pojęcia, co dzieje się z jej siostrą. Jest jednak coś, dzięki czemu czeka się w napięciu na każdą wzmiankę o Róży i jest się ciekawym jej losów. Otóż na początku książki dziewczyna podczas pielgrzymki poznaje Ariela, który opowiada jej o swojej ciężkiej chorobie i przekonuje, aby mu pomogła. Róża nie wraca do domu i nie daje żadnego znaku życia, a czytelnik śledzi, jak krok po kroku rodzina stara radzić sobie z zaginięciem jednego z jej członków.

Powieść napisana jest bardzo przystępnym językiem, a jej...

Kanakuji | 2014-08-07
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nie raz na początku zastanawiałam się czy jej jednak nie odłożyć bez skończenia, ale postanowiłam, że postaram się wytrwać do końca. I na szczęście, udało mi się! Cieszę się, że dałam radę ponieważ w miarę upływu stron, książka stawała się coraz ciekawsza. Chociaż muszę przyznać, że nie jeden raz tak "lekko" wkurzali mnie przede wszystkim główni bohaterowie, a mówiąc główni bohaterowie mam na myśli Jaśminę i jej podejście do miłości swojego życia. Jednak i tak, najbardziej mnie dobiła Róża, pod koniec książki, kiedy już było po wszystkim.

(spoilerowa opinia dotycząca zachowania Róży pod koniec książki)
Ja rozumiem, że można się zakochać itp. ale ludzie! Chyba nikt nie jest AŻ TAK GŁUPI, by nie porozmawiać OSOBIŚCIE z rodzicami i chociażby (nawet przez telefon), pochwalić się, że wychodzi się za mąż, lub zapytać co tam u jej adoptowanego dziecka! (I-D-I-O-T-Y-Z-M)-bynajmniej jak dla mnie, mam nadzieję, że nie tylko ja mam takie zdanie, no ale cóż... Przyznaję, że na Róży chyba...