Rumianek i mięta

Cykl: Huczmiranki (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Rok 1919. Erwina Huczmiran, mimo że nie odnajduje się w tętniącej życiem i nowoczesnością stolicy, chce doprowadzić ród do dawnej świetności. Jednak dla Huczmiranek nadeszły złe czasy. Erwina czuje, kto jest temu winien… Rok 1966. Daria Huczmiran jest samotna. Zostawiona przez męża z dwójką dzieci, oszukana przez matkę, zbliża się do zwykłych ludzi. Znajduje ukojenie, ale na krótko, bo...

Rok 1966. Daria Huczmiran jest samotna. Zostawiona przez męża z dwójką dzieci, oszukana przez matkę, zbliża się do zwykłych ludzi. Znajduje ukojenie, ale na krótko, bo niespodziewanie dochodzi do tragedii…

Rok 2013. Nina Huczmiran zawsze kroczyła własnymi ścieżkami i trzymała się z boku. Teraz musi poznać rodzinne tajemnice, odkryć skrywane przez lata zło i skonfrontować się z rządzącą rodem babką Darią. Inaczej nigdy nie odzyska syna.

"Huczmiranki" to porywająca saga rozgrywająca się w Warszawie na przestrzeni ponad stu lat. Książka pełna magii i tajemnic.
Huczmiranki zawsze musiały radzić sobie same… Dla tych silnych i dumnych kobiet najważniejsze powinny być więzy krwi, ale co jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu?
"Huczmiranki" to pierwsza książka Agaty Mańczyk dla dorosłych.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Agata | 2019-10-09
Przeczytana: 08 października 2019

Książka, która do samego końca trzyma w napięciu. Pozostawia Czytelnika z niedosytem, a co będzie dalej, czy życie w zgodzie będzie nudne?, Czy Alma okaże się dobrym czy złym charakterem? Przeszłość rozwiązuje przed nami swoje zagadki i pokazuje jak bardzo kobiety musiały walczyć o to by ród przetrwał, a Panie sufrażystki swoją postawą doprowadziły do tego jak jest dzisiaj. Wciągająca lektura wyjaśniające wiele wątków z poprzedniej cześć. Polecam się, dobrze szybko się czyta, a świat wykreowany przez autorkę jest jak najbardziej zbliżony do realiów rodzin.

Asana | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Tom drugi mnie wymęczył. Naprawdę czekałam, aż dobrnę w końcu.. do końca. Autorka powinna mocno popracować nad konstruowaniem fabuły.

Justyna | 2018-07-10
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 lipca 2018

"Rumianek i mięta" to druga część sagi o niezłomnych kobietach, które od wieków rywalizują z rodami Bergonów i Kaczatów. Niestety druga część była dla mnie nieco mniej zrozumiała, bardziej zagmatwana i nie wiele nawiązywała do poprzedniej części.

Edi | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Świat zapachów w drugim tomie mniej wciągający niestety

magia78 | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

191/2017 (A)

Zuzanna | 2016-09-07
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 12 września 2016

Dalszy ciąg bajki dla dorosłych
..... Wciąga.....

majeczka241 | 2016-05-24

Zawsze mam problem z napisaniem recenzji. Główkuję jak ją stworzyć, od czego zacząć, jak zaciekawić czytelników tak, by sięgnęli po daną książkę, którą polecam. Pisze kilka zdań, po czym kreślę, zmieniam, poprawiam aż otrzymam oczekiwany rezultat. Rzadko jest to jednak łatwe, gdy chaotycznych myśli nie sposób okiełznać. Wariują, obijają się o głowę, przekrzykują siebie nawzajem. Dopada mnie niemoc, której nie sposób się tak szybko pozbyć. Zapisuje kilka słów, po czym usuwam je rozzłoszczona. Zacinam się, blokuję, przez co nic w ogóle mi nie wychodzi. Ale gdy przekroczę magiczną barierę, którą często ciężko przeskoczyć pojawia się natchnienie, piszę bez patrzenia na klawiaturę, bo wiem, co chce konkretnie w recenzji przekazać.

Przy ,,Huczmirankach''- pojawiła się ogromna blokada, której nie potrafiłam się pozbyć przez długi czas. Nie byłam w stanie skupić się na jednej rzeczy, wszystko mnie rozpraszało, denerwowało. Powiedziałam stop, dałam głowie, choć na chwilę odsapnąć i...

ejotek | 2016-04-03
Przeczytana: marzec 2016

Fabuła mnie wciągnęła od pierwszych stron, bowiem byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterek od chwili, gdy zakończyłam przygodę z tomem pierwszym. Ponownie dałam się porwać magii, która otacza Huczmiranki, kobiety silne i dumne, ale jakże często nieszczęśliwe. Niejedna z nich wolałaby żyć krócej, ale kochać i być kochaną. To kobiety, które ponad wszystko stawiają dobro całego rodu, niż swoje własne. Ich zadaniem jest urodzić córkę (co potem czyni życie matki całkowicie zależne od dziecka i stanowi dla nich sens, mimo intryg i tajemnic), nic więcej się nie liczy. Relacje między bohaterkami nie zawsze należy zaliczyć do pozytywnych, często muszą uciekać się do zawierania paktów z siostrą czy kuzynkami, by razem stawić czoło silniejszym i starszym przywódczyniom. Czy dzięki tym paktom mają szansę na zmiany? Czy już zawsze bycie Huczmiranką będzie oznaczało wyrzeczenia, tłumienie emocji oraz słuchanie głosu rozsądku i rodu?

Magia i uczucia. Zasady i emocje....

Anika | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 marca 2016

Duże rozczarowanie. Jak pierwsza część bardzo mi się podobała tak na drugiej mocno się zawiodłam. Taka sobie bajka nie mój styl. Umęczyłam się czytając tą część.

Martyna | 2016-03-14
Przeczytana: 06 marca 2016

Po upływie kilku miesięcy w moim życiu czytelniczym ponownie zagościł ród dumnych, silnych Huczmiranek. Niezwykłych kobiet od lat zmuszonych do samotnej walki z kapryśnym losem oraz dwoma wrogo nastawionymi rodzinami - Bergonów i Kaczatów. Wszystko w imię wzmocnienia niezwykłego daru, mającego wpływ na życie każdej z członkiń klanu. Wyjątkowej mocy zapachów, która dobrze użyta, zapewnia właścicielkom pieniądze, wpływy i nienaturalnie długi wiek. Jednak jaki jest sens długowieczność czy dóbr materialnych, gdy nie można mieć szczęścia?

"Rumianek i mięta" to bezpośrednia kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych w "Eukaliptus i werbena" - pierwszej części sagi obyczajowej traktującej o Huczmirankach. Kilku pokoleniach wyjątkowych warszawianek, powiązanych ze stolicą nie tylko chwilowym adresem zameldowania, ale przede wszystkim, niewytłumaczalną więzią, łączącą kobiety z miastem oraz umiejętnością władania zmysłem powonienia. Agata Mańczyk, ponownie decyduje się na zabieg...