Wszyscy grzeszą

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Tajemnicza śmierć, wielkie pieniądze i piękne kobiety jak skończy się kolejne niebezpieczne śledztwo Adama Bukowskiegoa Porywający współczesny kryminał wielokrotnie nagradzanego polskiego autora!

Jacek Lipski | 2011-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

"Porywający współczesny kryminał..." - słowa jakie znalazłem na odwrocie książki dobrze oddają istotę powieści Marka Harnego. Powieść kryminalna dziennikarza z Krakowa nie należy wprawdzie do nowości (rok wydania: 2008), ale na pewno czas poświęcony na jej lekturę nie będzie czasem straconym.

Głównym bohaterem książki jest dziennikarz z Krakowa (podobnie jak sam autor). Adam Bukowski prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci Rity Koenig, żony jednego z najbogatszych Polaków. Niegdyś był w niej zakochany, teraz stara się odkryć prawdę dotyczącą jej ostatnich godzin życia. Atmosfera wokół dziennikarza szybko staje się gorąca. Sprawą zainteresowana jest policja, służby specjalne, zorganizowana przestępczość oraz elita polityczna i biznesowa kraju. Walcząc z przeciwnościami losu, uzależnieniem od alkoholu oraz chcąc uratować resztki dziennikarskiej kariery Bukowski krok za krokiem odkrywa tajemnice Rity Koenig.

Książka Marka Harnego to dobrej klasy czytadło, ale bez większych...

Katherine | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Lepsza od "Pismaka" w mojej ocenie. Troszkę za szybki koniec i lekko pogmatwany, rozczarowałam się też niektórymi wątkami, zwłaszcza błahym rozwiązaniem sprawy "Dusiciela" - liczyłam na mrożącą krew w żyłach scenę, ale niestety się nie doczekałam. Mimo to bardzo dobrze i szybko się czyta, polecam.

mmazur | 2011-05-23
Przeczytana: 22 maja 2011

Z początku książka była dla mnie jedną z tych odpychających. Dopiero od połowy zaczęło się w niej coś dziać.Jeśli ktoś już po nią sięgnął warto wytrwać w lekturze do końca.

Pestilentia | 2014-03-01

Ani ziębi, ani grzeje. Finał moim daniem naciągany, no i czy główny bohater naprawdę musi spać z każdą damą, jaka się w książkach pojawi? To już lekka przesada.

Wiki | 2015-12-20
Martyna | 2015-11-22