Ryzykowny pomysł

Wydawnictwo: Red Horse

Orlica | 2013-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Rzadko sięgam po polskie książki, a tę wzięłam z biblioteki właściwie przypadkiem. Opisana jest jako kryminał, a okazuje się, że to bardzo przyjemna lekka lektura z wielką dozą humoru. Bardzo spodobał mi się styl autora, to jak buduje fabułę i w jednym zdaniu zawiera cały zwrot akcji. Dotarłam do świetnego, zaskakującego zakończenia, a wtedy okazało się, że po nim następuje jeszcze jedno, lepsze i bardziej zaskakujące zakończenie w epilogu. Na pewno nie jest to książka, którą zapamiętam na lata, ale nie żałuję tych kilku godzin poświęconych na czytanie jej :)

Izka | 2016-08-22
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Szybko się czyta i mimo niemożliwego pomysłu jakim jest odmładzanie ludzi o 40-50 lat z zaciekawieniem czekałam na rozwiązanie tajemnicy salonu kosmetycznego. A zakończenie rewelacyjnie zaskakujące.

Ewe25 | 2011-06-11
Przeczytana: 2011 rok

Czynnikiem, który sprawił, że wybrałam do przeczytania akurat tą książkę, był rodzaj jej czcionki. Może to i głupie, ale nienawidzę, kiedy w tekście są małe litery, ponieważ wtedy trzeba się skupiać na tym, co jest napisane, a nie na tym, co treść chce nam opowiedzieć.
A ten kryminał opowiedział dość sporo.
Przyznam, że na samym początku historii nie byłam pozytywnie na nią nastawiona. Po prostu żył sobie mężczyzna, scenarzysta i reporter w jednym, który wpadł na interesujący trop. Zaczął zachowywać się jak prawdziwy detektyw – szpiegował, wynajmował ludzi do jakiegoś większego przedsięwzięcia, przeprowadzał z podejrzanymi „rozmowy”, a nawet parę razy został porwany. Czyli, jak widać, nic innowacyjnego. Oczywiście, czasami zdarzały się pewne nieoczekiwane zwroty akcji, a już szczególnie zagadka tego magicznego guamu, której akcja właściwie przewija się przez całą książkę, ale i to czasami wręcz nudziło. A im głębiej się wchodziło w powieść, tym się szerzej ziewało. Tym bardziej, że...

Ela | 2011-10-25
Przeczytana: 09 listopada 2011

Bajka

Ania | 2016-01-28

Dawno się tak nie ubawiłam podczas lektury. Skojarzenie ze "Szmirą" Bukowskiego nasuwa się samo. Mało kto potrafi sparodiować thriller/sensację/kryminał z taką klasą. Plus dla autora za poczucie humoru i błyskotliwe teksty. I jeszcze jeden pozytyw za lektora (w wersji audio). Adam Ferency spisał się na medal.

Wawianka88 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Bardzo ciekawe zakończenie... w sumie zakończenie po zakończeniu, bo epilog przynosi jeszcze ciekawsze rozwiązanie :) dobra pozycja do szybkiej i lekkiej lektury. Język zabawny, jest chyba najlepszym punktem tej książki.

Patiii | 2015-02-23

Lekka i przyjemna książka. Fabuła ciekawa, aczkolwiek nierealistyczna. Ciekawe zakończenie :)

Jagoda | 2013-09-28
Przeczytana: 27 września 2013

Jak tu wystawiać ocenę książce, którą umieszczono w kategorii kryminał/sensacja/thriller a ja ją postrzegam jako może nie bardzo dobrą, ani nawet dobrą, ale momentami naprawdę zabawną komedię. Zwłaszcza, że nie jestem pewna czy efekty komediowe były zamierzone przez autora czy tylko cudownie wydobyte przez czytającego powieść Adama Ferencego. Książka - kiepska, audiobook - kapitalny. Tylko chyba jednak zdecydowanie bardziej dzięki talentom aktora niż autora.

janet11 | 2011-11-15

szybka, ciekawa , pomysł troche mnie zaskoczył , taki nierzeczywisty , potem zrozumialam kiedy juz w momencie kulminacyjnym sie wyjasniło. Aczkolwiek epilog był dla mnie niezrozumiały.

Booka | 2010-03-20
Na półkach: 2010, Przeczytane

Lekkie i zabawne. Bez specjalnych ambicji, ale w sam raz na podróż. Łyka się szybko i bez bólu.