Apartament 12A

Arkadiusz Nakoniecznik
powieść kanadyjska

Ciekawe postaci, interesująca i wciagająca fabuła. Czyta się szybko

Ciekawe postaci, interesująca i wciagająca fabuła. Czyta się szybko

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, musialam przerzucac strony bo tych opisow bylo tyle ze nie dalo sie czytac, wiec czytalam tylko dialogi , tylko po to zeby dotrwac do konca

Ta książka jest po prostu bardzo słaba. Przede wszystkim intryga jest nieciekawa. Okładkowy opis jest jawną kpiną z czytelnika, bo żadnego skomplikowanego, a tym bardziej wielowątkowego procesu po prostu nie ma. Jest śledztwo, które autor tnie bezlitośnie w najciekawszych momentach i na dodatek niczego szybko nie wyjaśnia.
Świadek skłamał? Owszem, skłamał - w kluczowej na dodatek sprawie. Detektyw sprytnie to wykrył i poznał prawdę. Detektyw, ale nie czytelnik. Jemu ta prawda zostanie ujawniona dopiero po dwustu stronach, bo pan autor tak akurat prowadzi narrację.
O znalezieniu "tajemniczych odcisków palców" czytelnik dowiaduje się ze spojlerowego opisu na okładce. I słusznie:) Wszak to podstawowa wiedza każdego, rzetelnie prowadzonego śledztwa. Jednak gdyby nie ten opis, to musiałby się przemęczyć przez ponad dwie trzecie powieści, by poznać kluczowy dowód obecności na miejscu zbrodni jeszcze, poza oskarżonym, kogoś innego.
Nie ma głównego bohatera tylko kilku równorzędnych, z rozbudowanymi opisami ich życia rodzinnego. Cóż, z żadną z tych postaci się nie zaprzyjaźniłam... Być może z powodu cięć rozdziałów i nagłych zmian tematu, które mnie doprowadzały do białej gorączki.

Ech, nie będę się dłużej pastwiła nad książką, którą miłośnikom kryminałów stanowczo odradzam.

Dobrze się stało, że po debiut Rotenberga sięgnęłam w drugiej kolejności. Inaczej nie przeczytałabym jego bardzo dobrej "Obwinionej". Mam wrażenie, że autor uważnie wysłuchał słów krytyki, bo w następnej powieści nie powtórzył już większości błędów „Apartamentu 12A”.

Świadek skłamał? Owszem, skłamał - w kluczowej na...

Autor na pewno ma talent do opisywania osób, miejsc, rzeczy. Natomiast intryga kryminalna nudna jest niespotykanie. Czytelnika, już po kilku rozdziałach, przestaje obchodzić kto zabił, dlaczego zabił i czy na pewno zabił. Za to prokuratorzy, adwokaci, policjanci, gmach sądu, rozgrywki hokejowe, charakter roznosiciela gazet i sędziego - opisane są drobiazgowo.

Kevin Brace nazwany głosem Kanady przyznaje się odrazy do zabicie swojej żony. Ze swoim adwokatem w ogóle nie rozmawia tylko porozumiewają się na piśmie. Dlaczego? Jak się odnajdzie jego adwokat ponieważ pierwszy raz ma rozprawę gdzie jego klient nie chce z nim ani z nikim rozmawiać? Co ukrywa, że się tak zachowuję?

Pierwsza przeczytana książka prawnicza z ciekawością i z takim zakończeniem. Trzymająca w napięciu, pokazuje psychologiczne oblicza zachowania ludzi. Polecam.

Pierwsza przeczytana książka prawnicza z ciekawością i z...

Trafiłem na tę książkę przez przypadek, przeczytałem i chyba zapomniałem.

Trafiłem na tę książkę przez przypadek, przeczytałem i chyba zapomniałem.

Nareszcie porządny prawniczy thriller. Wciąga i nie daje wytchnienia. Pod koniec "łykałam" strony byle tylko dowiedzieć się kto i dlaczego. Polecam, masa wyrazistych bohaterów, ciekawy język i "morderczy" klimat :)

Mam nieco mieszane uczucia. Książka godna polecenia, ale zazwyczaj rozwiązanie jest na końcu książki, zaś tu już w 3/4 książki prawda wychodzi na jaw. Ogólnie jednak warta przeczytania.

Bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu, ale i zabawna książka z nieprzewidywalnym zakończeniem

Książka ciekawa, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Trudno się od niej oderwać. Polecam serdecznie.

• 2010
  • EN-pap