Pętla

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: Peter Decker i Rina Lazarus (tom 19)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Hangman
karollllllla

Dom na przedmieściach Los Angeles. Z krokwi zwisa nagie ciało młodej kobiety. Opuchnięta twarz, kabel mocno owinięty wokół szyi. Tak zaczyna się kolejna sprawa detektywa Petera Deckera. Zamordowana kobieta była cenioną pielęgniarką, nigdy nie złamała prawa. A jednak ktoś uznał, że nie powinna dłużej żyć. Śledztwo idzie jak po grudzie, policja bezskutecznie szuka świadków i motywu zbrodni. Jednak Decker się nie poddaje. Gdy starannie prześwietla przeszłość ofiary, odkrywa, że miała więcej wrogów niż przyjaciół. Wszyscy są podejrzani, a niektórzy z nich nie zawahaliby się zabić. Deckera czeka jedno z najtrudniejszych śledztw w jego policyjnej karierze.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Henioo | 2017-05-28
Przeczytana: 12 maja 2017

Dość przeciętna ta książka, przewidywalna, i trochę naiwna.
A zakończenie ani zaskakujące, ani przewidywalne, właściwie nie wiadomo jakie.
Ale to łatwo tak krytykować...

Aneta-Wiola | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Pierwsza powieść Faye Kellerman, którą przeczytałam. Wcześniej miałam styczność jedynie z jej dziełem na spółkę napisanym z mężem.

Powieść można podzielić na dwie części:
- Pierwsza opowiada o znajomej z dawnych czasów detektywa Deckera. Kobieta na początku powieści angażuje go do pomocy przy jej brutalnym mężu, kiedy ten niedawno ją pobił. Terry pragnie uwolnić siebie i ich wspólnego syna spod władzy głowy rodziny - Chrisa Donattiego z zawodu płatnego zabójcy.
- Druga to sprawa morderstwa młodej kobiety, która zostaje powieszona na budowie. Jak się później okaże, będą to zwłoki pielęgniarki zatrudnionej na oddziale położniczym. Sprawa nie będzie łatwa do wyjaśnienia, zważywszy na bujne życie towarzyskie ofiary.

Powieść pomimo, iż zawiera wiele sympatycznych postaci (mam na myśli detektywów) to brak w niej jakiejkolwiek akcji. Książka tak się ciągła, że myślałam, że już jej nie dokończę w ciągu tygodnia. Pani Kellerman umieściła zaskakujące zakończenie, jednak niepotrzebnie...

Barbara | 2016-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Szału nie ma ...
Gdybym miała polecić znajomym, to raczej dokonałabym innego wyboru.

Iwona | 2016-04-10

Faye Kellerman nakreśliła „Pętlę” w oparciu o powszechnie znany schemat: zbrodnia motywuje śledczych do działania, którego konsekwencją jest odkrycie prawdy oraz ukaranie winnego. I na tym właściwie mogłabym zakończyć swój wywód, gdyby nie fakt, że historia tylko na pierwszy rzut oka zdaje się być taką, jakich wiele.

O tym przekona się także przydzielony do rozwiązania zagadki związanej ze śmiercią młodej denatki, Peter Decker – sześćdziesięcioletni porucznik z trzydziestoletnim stażem pracy, bowiem pewnego dnia w jego szczęśliwe życie ponownie wkracza dawna znajoma, Terry McLaughlin, prosząc, by był świadkiem rozmowy z mężem, ponieważ obawia się jego reakcji. Zważywszy na to, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, lęk jest w pełni uzasadniony. Mimo zachowania najwyższych środków ostrożności, kilka godzin później kobieta znika bez śladu, zostawiając na pastwę losu zdezorientowanego, nastoletniego syna, który w przyszłości ma szansę zostać wielkim pianistą, ale puki co, jego...

anka89100 | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Książka raczej nie ma nic wspólnego z kryminałem.
W książce brakuje tego "czegoś", co zazwyczaj można spotkać czytając typowy kryminał. Autorka przełożyła ilość na jakość. W tym przypadku im więcej stron, tym książka coraz nudniejsza. 495 stron prawie o niczym. Żadnych ciekawych akcji, zwrotów akcji, osoby dość bezbarwne. Autorka książki bardziej skupiła się na rodzinie głównego bohatera. Historia zabójstw zeszła na drugi plan - nie działo się nic ciekawego poza ciągłymi rozmowami.

Paulina | 2016-03-29

Książka wciągająca ale jak dla mnie trochę za długo się wszytko ciągnie.

joaśka | 2016-03-21
Przeczytana: 19 marca 2016

Eee.. a o czym tak w ogóle książka była? To złe skutki niedoczytania imienia. Wypozyczając byłam przekonana, że biorę książkę Jonathana Kellermana. Trafił się Faye. Nie mówię, że Jonathan to mistrzostwo świata. Nie. To po prostu sprawny rzemieślnik w pisaniu thrillerów. A tu? Przebiegło jak zawsze w tego typu przypadkach: kilkanaście pierwszych stron przeczytanych od 'a' do 'z', potem nerwowe kartkowanie i rozmyślania nad tym, jak cenny jest czas, a potem szybkie przeczytanie zakończenia.

majeczka241 | 2016-03-20

Bardzo rzadko sięgam po kryminały. Nie wszystkie spełniają moje oczekiwania, często zawodzą, nie potrafią wciągnąć w swoją fabułę. Zdarzają się nieliczne wyjątki po których jestem szczerze zadowolona z efektu jakiego dokonał dany autor. Wtedy jestem w stanie przeczytać powieść w zaledwie jeden dzień przez ciągłą akcję, liczne tajemnice, czy chociażby przez rozmaite zagadki, które trzeba rozwiązać z głównymi bohaterami. Sięgając po ,,Pętle" sądziłam, że zaliczę ją do lektur obowiązkowych, które trzeba przeczytać, jednak po zagłębianiu się w powieść zmieniłam zdanie.

Porucznik Peter Decker pomaga Terry- swojej dawnej znajomej z młodzieńczych lat- rozmówić się z jej mężem Chrisem- płatnym zabójcą. Kobieta została przez niego brutalnie pobita, a teraz oczekuje od niego zgody na separację. Zakończyło się po myśli Terry, wydawać by się mogło, że wszystko poszło jak po maśle, jednak wieczorem okazuje się, że kobieta zaginęła, nie odbiera telefonów, nie ma jej samochodu, torebki, nie...

Books_Culture | 2016-03-14
Przeczytana: 11 marca 2016

"Pętla" okazała się być przyjemną lekturą. Fabuła została dobrze przemyślana. Towarzyszymy bohaterom w ich zmaganiach, razem staramy się rozwikłać zagadkę. Począwszy od pierwszego morderstwa, a kończąc na.. no właśnie, tego wam nie zdradzę.

Akcja nie mknie w zawrotnym tempie, co jest małym minusem w powieści. Śledztwo sukcesywnie posuwa się na przód, autor stara się zainteresować i zaciekawić czytelnika podsuwając kolejne tropy. I udaje mu się to po kilkudziesięciu stronach. Wzbudza ciekawość, dlatego czytamy dalej. Jednakże akcja w moim odczuciu była za spokojna. Historia potrafi zaintrygować, ale nie trzyma czytelnika w większym napięciu. Dlatego też uważam, że pozycja ta jest idealna dla osób, które lubują się w nieco lżejszych, aczkolwiek interesujących kryminałach.

Całość recenzji: http://books-culture.blogspot.com/2016/03/petla-faye-kellerman.html

Stacja_Książka | 2016-03-12
Przeczytana: 12 marca 2016

Therry McLaughin zgłasza się do swojego dawnego znajomego – porucznika Petera Deckera. Jest pobita przez męża Donattiego. Kobieta chce mu oświadczyć, że żąda separacji, ale boi się, że jej małżonek ponownie wpadnie w szał. To bardzo niebezpieczny typ bo na co dzień para się prowadzeniem domów publicznych i zabójstwami na zlecenie. Mężczyzna przychodzi na spotkanie z bronią, ale po rozbrojeniu przez Deckera dochodzi do negocjacji między nim a Therry. Donattie wydaje się wyjątkowo spokojny i przyjmuje do wiadomości żądania swojej żony. Wydaje się skruszony i twierdzi, że zrobi wszystko by udobruchać ją i ich syna Gabe’a. Po zakończonym spotkaniu porucznik wraca do domu, ale nie czekają go dobre wieści. Wieczorem telefonuje do niego Gabe i informuje, że jego matka zniknęła. Czy Donattie maczał w tym palce? Następnego dnia na budowie jeden z elektryków odnajduje zwłoki nagiej kobiety, która została powieszona, ale szybko okazuje się, że to nie Therry. Peter Decker ma teraz do...