Pod powierzchnią

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
One Mile Under
Anna Sawisz
karollllllla

Kolejna wycieczka płynie tratwą przez malownicze przełomy rzeki Kolorado. Nad ich bezpieczeństwem czuwa przewodniczka Dani Whalen. Nagle tratwa uderza w martwe ciało. Wezwana policja szybko stwierdza, że chodzi o nieszczęśliwy wypadek lub samobójstwo. Ale Dani dobrze znała ofiarę i wie, że Trey nigdy nie wskoczyłby do spienionej rzeki. Miejscowy szeryf nie tylko odmawia pomocy, ale aresztuje Dani za rzucanie bezpodstawnych oskarżeń.

Doświadczony detektyw, Ty Hauck, bezskutecznie szuka świadków, bo miejscowi milczą jak zaklęci. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał. Szybko staje się jasne, że miasteczkiem rządzi potężny koncern, a lokalne władze są skorumpowane. Gra toczy się o tak wysoką stawkę, że wszystkie chwyty są dozwolone.

źródło opisu: HarperCollins Polska, 2015

źródło okładki: HarperCollins Polska, 2015

Mariusz | 2019-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2019

Nie jest to może super sensacja ,ale czyta się bardzo lekko i przyjemnie .Polecam.

Marcelina | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 lutego 2018

Książka wciąga od pierwszych stron. Nie można się od niej oderwać. Polecam serdecznie :)

Marczewek | 2016-08-09
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Ty Hauck, który po emocjonujących przeżyciach żegluje sobie bez opamiętania, nie ma specjalnej ochoty powrotu do codziennego życia.
Zmienia się to, gdy dostaje rozpaczliwy telefon od swojego przyjaciela.
Okazuje się że chrześnica Ty'a została aresztowana przez swojego ojczyma, miejscowego szeryfa, za utrudnianie śledztwa i bezpodstawne oskarżenia.

Dani nie wierzy, że jej przyjaciel, instruktor paralotniarstwa, świetny kajakarz i narciarz, utopił się lub ewentualnie popełnił samobójstwo, jak utrzymuje policja. Zwłaszcza że niedługo później w wypadku balonu ginie człowiek, który informował wszystkich w barze, że "to nie był wypadek".

Gdyby ktoś pozbawił książkę okładki, zamazał nazwisko bohatera, i przebudował trochę jego losy, w ciemno bym powiedział, że czytam kolejną książkę Lee Childa. Tym razem Ty Hauck, niczym Jack Reacher pakuje się w niemiłosierne kłopoty, jakby było mu mało, tego co już przeszedł.

Szybko okazuje się, że śmierć Treya Watkinsa to część większej afery, a...

JessabelFury | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, Mam na półce
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Dostałam tę książkę zupełnie niespodziewanie w prezencie, zabrałam się za czytanie nie wiedząc o niej nic oprócz tego, że to sensacja. Autora też wcześniej nie znałam, więc nie spodziewałam się niczego specjalnego. To co dostałam było jednak całkiem miłym zaskoczeniem. Choć na początku trochę mi się dłużyła, to im dalej tym było coraz lepiej, na tyle, że od pewnego momentu nie mogłam już się oderwać i nie odłożyłam książki dopóki nie doczytałam do końca :) Zgrabnie poprowadzona fabuła, wartka akcja, lekki styl, aczkolwiek jak dla mnie "szału nie ma", ale to pewnie kwestia moich osobistych upodobań (wolę literaturę fantasy). Komuś kto lubi takie klimaty, na pewno się spodoba.

kryloc | 2016-04-10
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Jak dla mnie - słabe.

mmuaa | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Ciekawa pozycja, w której czytelnik nie ma ani chwili na nudę. Akcja wartka, nabierająca tempa z rozdziału na rozdział. Kolejno kłamstwa i intrygi wynurzające się na powierzchnię. Nie sposób się oderwać, jednocześnie dowiadując się, że w czasach, kiedy pieniądz rządzi światem, tylko nieliczni potrafią mu się przeciwstawić. Polecam

Gośka | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 lutego 2016

Główną bohaterką powieści jest Dani Whalen, przewodniczka rzeczna. Dziewczyna pracuje na rzece Kolorado i odpowiada za bezpieczeństwo uczestników spływów kajakarskich. Podczas jednej z wycieczek natrafia na ciało swojego kolegi, chłopaka, który znany był zarówno z ryzykanctwa, jak i dużych umiejętności. Policja stwierdza, iż śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, lecz Dani nie może w to uwierzyć. Znała umiejętności Treya i wiedziała, że od kiedy założył rodzinę, nie ryzykował niepotrzebnie. Dziewczyna zaczyna węszyć, wkurza miejscowego szefa policji, który przy okazji jest jej ojczymem i naraża się na niebezpieczeństwo, gdyż okazuje się, że jej podejrzenia mają podstawy. Kiedy zaczyna się robić wokół niej gorąco, jej ojciec prosi o pomoc swojego przyjaciela Ty'a Haucka, który kiedyś pracował jako detektyw. Zaczyna się robić naprawdę gorąco, gdy okazuje się, iż w sprawę zamieszana jest duża korporacja a bohaterom przyjdzie się zmierzyć z byłymi żołnierzami.

"Pod...

Skylla | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Może i nieźle napisane, ale dla mnie zbyt schematyczne. Trochę szkoda czasu...

Izabela Pycio | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

"Ci ludzie noszą garnitury i krawaty, trenują dzieci w piłce nożnej, w niedziele chodzą do kościoła...ale jakby co, dążą do celu po trupach."

Świetnie spędziłam czas przy książce. Czyta się błyskawicznie i z wielkim zainteresowaniem. Wysoki poziom czytelniczej adrenaliny utrzymany przez całą lekturę. Lekki styl, płynne przejścia między zdarzeniami, sugestywne opisy, nieustanne poczucie zagrożenia. Dlatego trudno się od niej oderwać i w zasadzie zanim się obejrzymy, już niestety koniec książki. Trzeba przyznać, że autorowi w pełni udało się wykorzystać i zrealizować ciekawy pomysł na czarnego bohatera.

Urozmaicenie i stosunkowo duża ilość dobrze wykreowanych postaci, przełożyły się na pozytywne postrzeganie sensacyjnych motywów, a tych w książce nie brakowało. Przedstawiane zdarzenia trzymały w napięciu, dostarczały mocnych wrażeń, akcja rozwijała się w bardzo dynamiczny sposób. Fabuła świetnie poprowadzona, silnie zazębiające się wątki wzbogacone elementami kryminalnymi i...

Speedi | 2015-11-24

Sprawnie napisany, przyjemny w lekturze choć niespecjalnie jako całość zaskakujący thriller. Autor umiejętnie korzysta ze schematów i modnych tematów: wielkie (i złe) koncerny; ekologia kontra milionowe interesy i wielka polityka; służby specjalne (tym razem wojskowe) kontra porządni ludzie; korupcja w policji i w administracji państwowo-samorządowej; doświadczeni życiowo bohaterowie; piękna kobieta u boku wybitnego starszego wiekiem prywatnego detektywa. Postacie są trochę zbyt przerysowane, zbyt filmowe, zbyt łatwo pogrupowane na tych dobrych i tych złych, ale powieść czyta się w sumie nieźle ze względu na wartką akcję.

Czytelnika czeka wejście w szybki nurt opowieści, który porywa od pierwszego akapitu. Szybkie, bardzo tradycyjne w formie rozeznanie, kto jest kim. Wprowadzenie ważnych postaci na scenę zawsze uzupełnione podstawową wiedzą o nich. Wchodzimy w pozornie zwykły, małomiasteczkowy świat. Widzimy życie w całej krasie, problemy, ludzkie słabości, prozaiczne radości,...