Zdążę cię zabić

Cykl: NYPD Red (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
NYPD Red 2
HarperCollins

RED to wyjątkowy oddział policji stworzony przez burmistrza Nowego Jorku. Wybrani detektywi prowadzą śledztwa, w które są zamieszani ludzie z pierwszych stron gazet – politycy, aktorzy i sportowcy. Elita chroni elitę. Ciało Evelyn Parker-Steele znaleziono w Central Parku. To już czwarta ofiara mordercy, który zabija bogatych i wpływowych. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald odkrywają, że...

Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald odkrywają, że każdy z zamordowanych popełnił przestępstwo, ale nigdy nie poniósł za to kary. Morderca wymierza sprawiedliwość na własną rękę i dba, by zwłoki znaleziono jak najszybciej. To wiadomość dla tych, którzy do tej pory uważali się za bezkarnych. To też groźba – uważaj, możesz być następny.
Jordanowi i MacDonald uda się znaleźć mordercę, jeżeli prawidłowo wytypują kolejną ofiarę.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2857,zdaze-cie-zabic.html

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,2857,zdaze-cie-zabic.html

Magnis | 2019-06-20
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Długo czekałem na zabranie się do kolejnej części cyklu NYPD Red i wreszcie postanowiłem przeczytać Zdążę Cię zabić będącym drugim tomem przygód Zach Jordana i Kylie MacDonald. Oczekiwałem po niej dobrego i nie zobowiązującego kryminału w sam raz na odpoczynek po czymś bardziej wymagającym. Jednak miałem nadzieje na ciekawą powieść z szybka akcją i wieloma zwrotami przynoszącymi zaskakujące momenty. Byłem bardzo ciekawy co dostanę i chciałem poznać kolejna sprawę prowadzoną przez tych detektywów.
W Central Parku zostaje odnalezione ciało kobiety, która została zamordowana. Do śledztwa zostają przydzieleni Zach Jordana i Kylie MacDonald, gdy okazuje się, ze ofiarą była Evelyn Parker-Steele. Wtedy wpadają na trop mordercy wybierający swoje ofiary spośród znanych osobistości. Nigdy nie został złapany i zawsze działa w podobny sposób zostawiając swoje ofiary, aby można było odnaleźć je szybko. Wymierzając wszystkim karę kto myślał, że jest bezkarny. Detektywi muszą podążyć tropami i...

beben1910 | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019

Szybka akcja, wciągająca fabuła- ogólnie poświecić na te książkę można 2 godziny. Aczkolwiek później akcja staje się bardzo schematyczna i czytelnik po 3/4 książki zna zakończenie:) mimo to Polecam

Justa | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

To pierwsza moja książka tego autora, a właściwie autorów, ale na pewno nie ostatnia. Początkowo byłam sceptyczna, szczególnie, gdy zobaczyłam, że wypożyczyłam drugą część serii (powiedziałam sobie, że nie przeczytam innych części), ale książka tak szybko mnie wciągnęła, że nie umiałam się oderwać i czytałam w każdej wolnej chwili!

Joanna Sikora | 2018-08-27
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Druga część opowieści o policjantach z NYPDRed . I tym razem policyjny duet natrafi na zagadke nie do rozwiązania .Jednak ta dwójka nie ma sobie równych po raz kolejny rozwiązują zawikłana sprawe morderstw popełnianych tym razem przez 'czyściciela".Zycie prywatne także nie pomaga im w całkowitym skupieniu się na pracy .Powracająca przeszłość w życiu prywatnym jak i w śledztwie daje sie we znaki doskonałym policjantom .

Paula Bry | 2018-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Nie mam zdania. Taka sobie.

Joanna | 2018-05-13
Przeczytana: 13 maja 2018

Drugi tom przygód policjantów w elitarnej jednostki NYPD RED.
Powieść utrzymana na poziomie poprzedniej części. Ciekawa fabuła, spójne zwroty akcji i dobre tempo.
Książki Pattersona mają to do siebie, że czyta się je lekko i przyjemnie, taki miły przerywnik od mocnych thrillerów psychologicznych :)

Igraszkizdiablem | 2017-11-14

Trzyma w napięciu, momentami zaskakująca. Porządna sensacja, czego można było się spodziewać. Polecam szczególnie teraz - na długie, jesienne wieczory.

Magda | 2017-06-25

Kończąc czytać Piętno Kaina wiedziałam, że sięgnę po  kolejne części cyklu NYPD Red. Ta seria opowiada o losach funkcjonariuszy elitarnej jednostki powołanej  do  życia przez burmistrza Nowego Jorku. NYPD Red wkracza do  akcji, gdy  sprawa dotyczy sławnych i bogatych. Jednostka składa się z wyselekcjonowanych detektywów, którzy zostali  oddelegowani  do  prowadzenia najtrudniejszych  i  najbardziej  medialnych spraw. W NYPD nie ma miejsca dla średniaków, tworzą ją najlepsi  funkcjonariusze nowojorskiej policji. Zdążę cię zabić to  drugi  tom nowej  serii Jamesa Pattersona napisanej  w duecie z Marshallem Karpem.

"W tym  tłumie każdy  wygląda podejrzanie. Martwa dama wirująca na karuzeli w kombinezonie ochronnym
przyciąga wszystkich świrów jak magnes. Żeby wyróżnić się z tego  tłumu morderca musiałby  nosić na piersi tabliczkę z napisem "ja to zrobiłem. (...)"

Akcja rozpoczyna się od odnalezienia w Central Parku zwłok Evelyn Parker- Steel. Kobieta jest dziedziczką fortuny,...

SickSense | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Niestety Patterson jakoś nie potrafi mnie zaskoczyć swoimi nowymi powieściami. Wszystkie wydają się puste, schematyczne i banalne. Wprawdzie szybko i lekko się je czyta, ale od dobrego thrillera oczekuję czegoś więcej. Jeden zaskakujący moment w całej powieści to za mało by móc ją uznać za udaną. Bohaterowie także wydają się bezbarwni. Może wraz z kolejnym tytułem autor wreszcie mnie nie zawiedzie.

Aneta-Wiola | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

W Nowym Jorku grasuje "Czyściciel". Jak dotąd jego ofiarami były zwykli przestępcy: diler narkotykowy, morderca, szef gangu, ale kiedy jego ostatnią ofiarą została córka bogatego wpływowego człowieka i żona miliardera do akcji śledczej włącza się zespół najlepszych policjantów w mieście.
Kylie MacDonald i Zach Jordan zaczynają śledztwo. Morderca jest doskonały, zaciera za sobą wszystkie ślady. W sieci ukazują się filmiki z ofiarami, jak przyznają się do swoich win. Detektywi działają pod presją, gdyż mają tylko tydzień na odnalezienie mordercy i ocalenie stołka burmistrza, aby wygrał kolejne wybory.

Książka jest świetna, bardzo ciekawa, wciągająca. Autorzy zamieścili w niej wszystko, począwszy od brutalnych morderstw z torturami, skończywszy na polityce i gangach w dzielnicy Chinatown. Niestety to ostatnie mniej mi się podobało.
James Patterson po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w budowaniu napięcia. Niestety brakowało mi elementu zaskoczenia i niepotrzebnie było opisane w...