Gdzie ja miałam oczy

Wydawnictwo: Bliskie

Co powinna zrobić kobieta zdradzona przez męża? Gdy upora się z lawiną myśli: Dlaczego ja?! Dlaczego spotkało to właśnie mnie?! Co ludzie powiedzą?! Gdzie ja miałam oczy?! Zraniona kobieta może robić wszystko! Los dał jej właśnie kolejną szansę! Na początek najlepiej zmienić otoczenie. Tak też czyni Marta główna bohaterka powieści. Swoim nagłym przyjazdem burzy senny spokój prowincjonalnego miasteczka i chociaż stara się trzymać na uboczu, jakimś dziwnym trafem wciąż znajduje się w centrum wydarzeń. Kochająca matka i troskliwi przyjaciele robią wszystko, by ponownie wydać ją za mąż. A ona sama powolutku zaczyna marzyć, powolutku zaczyna wierzyć, że: Jutro będzie lepiej! Inne mają gorzej! Dam sobie radę! Gdzie ja miałam oczy?! Niedługo będzie wiosna!

Marlena | 2016-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2016

Powieść napisana jest lekko, z dawką humoru..opowiada o kobiecie zdradzonej przez męża o jej rozterkach i przemyśleniach takich jak : Dlaczego ja?, Dlaczego mnie to spotkało ? Mam jednak wrażenie że autorka nie miała pomysłu na rozkręcenie akcji bo zaczęło się nawet fajnie i tylko tyle. . Nie jest żle ale trochę się rozczarowałam.

Wicca | 2011-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Świetna:) miałam złe przeczucia co do tej książki, ale zostały rozwiane wraz z każdą stroną, którą czytałam. Książkę czyta się bardzo szybko i nawet nie wiedziałam kiedy dotarłam do ostatniej strony:( Bardzo polubiłam główną bohaterkę Martę, być może dlatego, iż bardzo przypomina mi mnie samą....Najbardziej przypadł mi do gustu jej pobyt u kuzynki na prowincji, który obfitował w szereg przekomicznych wydarzeń (aż sama zapragnęłam znaleźć się tam). Michaś i Adam - rewelacyjni:) Z całą pewnością sięgnę po nią w przyszłości:) ba, nawet zakupię egzemplarz do swojej domowej biblioteczki aby móc cieszyć się nią...Pani Mai gratuluję pomysłu na książkę i zazdroszczę wyobraźni:)

izabela81 | 2014-03-03
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2014

Która z nas choć raz nie zadała sobie pytania tak jak Marta: gdzie ja miałam oczy? Czy Marcie uda się ułożyć życie na nowo? I czy mężczyzna, który czekał na nią całe życie, wreszcie się jej doczeka? Tego nie zdradzę...
Książka jest nietuzinkowa, przezabawna. Bardzo często podczas czytania zdarzyło mi zaśmiać się w głos!

Kachusek | 2015-03-26
Przeczytana: 25 marca 2015

Niestety słabiutko.. tytuł adekwatny tylko do połowy treści (rozwodowe perypetie za bardzo rozwleczone), potem robi się jakiś galimatias. Zbyt szczegółowe opisy tego kto gdzie szedł, co robił i dlaczego. Tak ogólnie wyszło jakoś - o niczym. Nawet scena wyznania miłości.. w opłakanym stanie ;) Ogólnie - rozczarowanie.

dorka | 2012-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 marca 2012

Książka lekka, czyta sie szybko i przyjemnie, z usmiecham na twarzy. Jednak przez cały czas miałam wrażenie, że gdzieś juz to czytałam. U Grocholi, Kordel ... bo temat stary jak świat. Ona zdradzona, On wredny. Ona szuka pocieszania daleko od zgiełku miasta, ma zwariowane przyjaciólki. Pojawia się także przyjaciel płci meskiej, a wszystko koćczy się happy endem. Jesli macie ochotę na powtórke z rozrywki i na bardzo lekką lekturę, polecam. Czyta się równie szybko, jak szybko się o niej zapomina.

annlynn_ | 2015-09-04
Przeczytana: 04 września 2015

Od zawsze sceptycznie podchodziłam do polskich autorów. Być może było to spowodowane trendem antypolskim panującym wśród młodzieży moich czasów. Po ciężkich kryminałach stwierdziłam, że przyszedł czas na coś lekkiego. Poszukując odpowiedniej książki na półkach trafiłam na tę pozycję. Początkowo zamierzałam odłożyć ją z powrotem, ale kuszona opisem z tyłu okładki, przeczytałam ją. Nie żałuję. Mogę polecić tę pozycję każdemu, kto poszukuje lekkiego humoru w książce.
Uważam, że jest ona świetna dla kobiet po rozstaniu lub zdradzie męża, które potrzebują tzw. "kopa" do działania. Zabawna główna bohaterka, Marta, pokazuje, jak można zmienić swoje życie na o wiele lepsze odkryciu niewierności męża. Dzięki decyzji o rozstaniu z partnerem zyskała nie tylko wolność, ale również dostrzegła, kto darzy ją prawdziwym uczuciem.
Gorąco polecam!

Sygryda | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Książka o niczym. Czyta się szybko i to tyle z pozytywów. Zmarnowany czas autorki na pisanie. Zmarnowany drukarni na wydrukowanie. Moje 4 godziny... No dobra nie będę płakać

kornelia33 | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Historia zaczyna się ciekawie i tylko tyle . Dalsze losy bohaterki są mało interesujące . Wszystko wrzucone do jednego worka wymieszane i niedokończone .

niebieska85 | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

Ksiazka w stylu K.Grocholi, Nigdy w życiu.Pozostawiona zdradzona przez meza,zadaje sobie pytanie co ja w nim widziałam,dlaczego zmarnowałam sobie tyle lat skro zasluguje na kogos lepszego, kto mnei szanuje?z drugiej strony lepiej byc sama niz z kims kto nas traktuje po macoszemu i bezczelnie klamie w żywe oczy.Bohaterka poradzila sobie z utratą straconego czasu,odżalowala swoje by znow moc zaznać szczescia,ktore jej sie należy.

Monika | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Książka z typu - można ale nie trzeba przeczytać, czytając ją miałam nadzieję, że coś się zdarzy, a tam nic nie było, zbyt przewidywalna jak dla mnie.