Gdzie ja miałam oczy?

Okładka książki Gdzie ja miałam oczy? Maja Kotarska
Okładka książki Gdzie ja miałam oczy?
Maja Kotarska Wydawnictwo: Estymator literatura obyczajowa, romans
Estymator
2021-03-20
2008-01-01
9788366719392

Co powinna zrobić kobieta zdradzona przez męża? Gdy upora się z lawiną myśli: Dlaczego ja?! Dlaczego spotkało to właśnie mnie?! Co ludzie powiedzą?! Gdzie ja miałam oczy?! Zraniona kobieta może robić wszystko! Los dał jej właśnie kolejną szansę! Na początek najlepiej zmienić otoczenie. Tak też czyni Marta główna bohaterka powieści. Swoim nagłym przyjazdem burzy senny spokój prowincjonalnego miasteczka i chociaż stara się trzymać na uboczu, jakimś dziwnym trafem wciąż znajduje się w centrum wydarzeń. Kochająca matka i troskliwi przyjaciele robią wszystko, by ponownie wydać ją za mąż. A ona sama powolutku zaczyna marzyć, powolutku zaczyna wierzyć, że: Jutro będzie lepiej! Inne mają gorzej! Dam sobie radę! Gdzie ja miałam oczy?! Niedługo będzie wiosna!

Powieść napisana jest lekko, z dawką humoru..opowiada o kobiecie zdradzonej przez męża o jej rozterkach i przemyśleniach takich jak : Dlaczego ja?, Dlaczego mnie to spotkało ? Mam jednak wrażenie że autorka nie miała pomysłu na rozkręcenie akcji bo zaczęło się nawet fajnie i tylko tyle. . Nie jest żle ale trochę się rozczarowałam.

Od zawsze sceptycznie podchodziłam do polskich autorów. Być może było to spowodowane trendem antypolskim panującym wśród młodzieży moich czasów. Po ciężkich kryminałach stwierdziłam, że przyszedł czas na coś lekkiego. Poszukując odpowiedniej książki na półkach trafiłam na tę pozycję. Początkowo zamierzałam odłożyć ją z powrotem, ale kuszona opisem z tyłu okładki, przeczytałam ją. Nie żałuję. Mogę polecić tę pozycję każdemu, kto poszukuje lekkiego humoru w książce.
Uważam, że jest ona świetna dla kobiet po rozstaniu lub zdradzie męża, które potrzebują tzw. "kopa" do działania. Zabawna główna bohaterka, Marta, pokazuje, jak można zmienić swoje życie na o wiele lepsze odkryciu niewierności męża. Dzięki decyzji o rozstaniu z partnerem zyskała nie tylko wolność, ale również dostrzegła, kto darzy ją prawdziwym uczuciem.
Gorąco polecam!

Niestety słabiutko.. tytuł adekwatny tylko do połowy treści (rozwodowe perypetie za bardzo rozwleczone),potem robi się jakiś galimatias. Zbyt szczegółowe opisy tego kto gdzie szedł, co robił i dlaczego. Tak ogólnie wyszło jakoś - o niczym. Nawet scena wyznania miłości.. w opłakanym stanie ;) Ogólnie - rozczarowanie.

Ksiazka w stylu K.Grocholi, Nigdy w życiu.Pozostawiona zdradzona przez meza,zadaje sobie pytanie co ja w nim widziałam,dlaczego zmarnowałam sobie tyle lat skro zasluguje na kogos lepszego, kto mnei szanuje?z drugiej strony lepiej byc sama niz z kims kto nas traktuje po macoszemu i bezczelnie klamie w żywe oczy.Bohaterka poradzila sobie z utratą straconego czasu,odżalowala swoje by znow moc zaznać szczescia,ktore jej sie należy.

Która z nas choć raz nie zadała sobie pytania tak jak Marta: gdzie ja miałam oczy? Czy Marcie uda się ułożyć życie na nowo? I czy mężczyzna, który czekał na nią całe życie, wreszcie się jej doczeka? Tego nie zdradzę...
Książka jest nietuzinkowa, przezabawna. Bardzo często podczas czytania zdarzyło mi zaśmiać się w głos!

Historia zaczyna się ciekawie i tylko tyle . Dalsze losy bohaterki są mało interesujące . Wszystko wrzucone do jednego worka wymieszane i niedokończone .

o.k.

o.k.

Książka o niczym. Czyta się szybko i to tyle z pozytywów. Zmarnowany czas autorki na pisanie. Zmarnowany drukarni na wydrukowanie. Moje 4 godziny... No dobra nie będę płakać

Bardzo dobrze mi się czytało. Nawet się nie spodziewałam takiej lekkiej lektury ;) trochę przewidywalna treść ale jakoś nie przeszkadzało mi to specjalnie i co najważniejsze na dobre zakończenie :) polecam, czyta się bardzo szybko :)

• 2010
  • 2017
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki Gdzie ja miałam oczy?