Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn

Cykl: Klub Matek Swatek (tom 2) | Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans
Wydawnictwo: Otwarte
Livre

Kontynuacja bestsellerowego Klubu Matek Swatek. Klub Matek Swatek rusza z misją do Londynu. Ma „pomóc” Alicji, ślicznej emigrantce, związać się z Igorem. Tymczasem dziewczyna jest zakochana w Archibaldzie, czarującym i absolutnie niedostępnym arystokracie. Dla KMS nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak po maśle, same swatki wpadają w sidła miłości....

Kontynuacja bestsellerowego Klubu Matek Swatek.

Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak po maśle, same swatki wpadają w sidła miłości. Wychodzi też na jaw, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. W Londynie robi się gorąco…

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://www.otwarte.eu

eduko7 | 2017-10-31
Przeczytana: 29 października 2017

Kolejny raz przekonujemy się, że kontynuacja nie musi być powielaniem i tylko uzupełnieniem wątków z pierwszej części. Kontynuacja Klubu Matek Swatek to prawdziwa komedia pomyłek. Czytelnik nie może się nudzić przy energicznych emerytkach, które tym razem jako teren swoich akcji wybierają Londyn. Świetnie odnajdują się w nowych realiach. Nawet, jeśli podobnie jak czytelnika, zaskakują je poczatkowo sploty zdarzeń i zwroty akcji, to jak przystało na przebiegłe agentki, nie dają tego poznać po sobie. Plotą sieci. Zastawiają sidła. Same wpadają w inne. Z wdziękiem wychodzą z "miłosnych i życiowych opresji". Pojawają się nawet wątki kryminalne. Dobra lektura, tylko ciut za krótka. Ciekawe, czy swatki zdecydują się na kolejne rozszerzenie zasięgu swojej działalności i będziemy mogli spotkac się z nimi w nowym tomie powieści?!

W...

ivv | 2018-03-16

Nie, nie, nie.

Bełkot, nic więcej.

Przeczytałam 80 stron. Potem zaglądnęłam na opinie tutaj i okazuje się, że podobno akcja rozkręca się dopiero ok. 200 strony, ale że ostatnie 70 stron jest i tak do bani. Niestety nie dam już jej szansy :(

Czytałam poprzednią część i 2 inne książki autorki, przy których naprawdę można było się uśmiać. Były one w formacie kieszonkowym, można powiedzieć "biednie wydane" z jakąś słabo zachęcającą okładką. Na tamte trafiłam przypadkiem, tę już wybierałam świadomie ;)
Tutaj mamy już pełny format, okładka całkiem fajna, a w środku taki gniot.
Szkoda, bo miałam duże nadzieje z tą książką :(

Katherina87 | 2017-07-13

Kontynuacja Klubu Matek Swatek.

Klub Matek Swatek rusza z misją do Londynu. Ma "pomóc" Alicji ślicznej emigrantce, związać się z Igorem. Tymczasem dziewczyna jest zakochana w Archibaldzie, czarującym i absolutnie niedostępnym arystokracie. Dla KMS nie ma jednak rzeczy niemożliwych.
W Londynie robi się gorąco...

natkuss | 2015-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Bohaterki, które znamy z poprzedniej części, tym razem działają na obcym terenie. Londyn przygotował dla nich wiele niespodzianek. Akcja swatanie, która teoretycznie wydaje się banalnie prosta, znacznie się komplikuje. Zwłaszcza, że tym razem to nie bohaterki panują nad sytuacją, tylko ktoś inny przejął stery losu. Koniec końców, po wielu „zaplątanych sytuacjach”, paru porwaniach, jakimś tam trupem akcja kończy się powodzeniem. A nawet dwoma nadprogramowymi parami. Książka wydaje mi się trochę słabsza, być może dlatego, że tutaj aż za dużo się dzieje i ciężko nadążyć. Albo po prostu dlatego, że czytałam je „na raz”. Ale mimo wszystko polecam :)

Agacha | 2015-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Trudno mi ocenić, która część "Matek" była lepsza. Obie zaliczam do czytadeł, po które się sięga dla rozrywki i zapomina ich treść. Na wakacje może być.

Kotkad | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Porównując do pierwszej części ta jest zdecydowanie lepsza. Tak dobra że aż przekombinowana. W poprzedniej części było swatanie, zauroczenie i miłość od pierwszego wejrzenia. Jednym słowem tkliwie i mdło. Trochę kryminału co ratowało sytuacje, ale ogólnie przewidywalnie.
W tej części autorka przeszła samą siebie. Swatanie już zeswatanych, tylko KMS o tym nie wie. Wywiad szpiegowski wszelkiej narodowości, broń, intrygi, wszyscy się o wszystkich potykają a po chińskiej dzielnicy Londynu biega Chińczyk z mieczem. Porwania, szantaże....
Trochę za dużo tego, ale w porównaniu do poprzedniej części przynajmniej człowiek nie miał czasu pomyśleć o nudzie. To było jak jedna wielka komedia, nie dość że nadmiar wszystkiego to jeszcze zdania naszpikowane sarkazmem. Zdarzyło mi się parę razy głośno roześmiać z absurdu sytuacji które w książce się odgrywały.
Reasumując, całkiem niezła rozrywka, polecam jako literaturę lekką i niewymagającą.

kasandra_85 | 2011-10-01
Przeczytana: wrzesień 2011

Alaska | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Wymiana
Przeczytana: 30 listopada 2013

Niektórzy polscy autorzy potrafią mnie jeszcze zaskoczyć. Czy to w pozytywnym czy negatywnym znaczeniu tego słowa. W tej pierwszej kategorii zdecydowanie znalazła się Ewa Stec, która Klubem Matek Swatek zyskała sobie moją sympatię. Książka, mimo dziwnego zakończenia, które nie do końca przypadło mi do gustu i tak w jakiś sposób spodobała mi się. Autorka pokusiła się o coś nowego, co według mnie po za kilkoma błędami, udało się.
Obecność drugiej części na półce nie spowodowała we mnie zgorszenia, a nawet wręcz przeciwnie. Ucieszyłam się, że będę miała okazję powrócić do szalonych przygód Danuty, Beaty, Krystyny i Jadwigi. Na początkowych radościach się zaczęło i skończyło. Z każdą kolejną stroną mój zapał do książki malał, a rozczarowanie wzrastało. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno czytam odpowiednią książkę. Patrzę na okładkę, szukam bohaterów, nie no... Przecież wszystko się zgadza, a jednak ciągle trzymałam się wrażenia, że coś jest nie tak. I teraz...

zwiatremwewlosach | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Działalność Klubu Matek Swatek cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem panie dostają zlecenie dość nietypowe. Pewne swoich niezawodnych umiejętności nie zastanawiają się długo i wyruszają na misję do... Londynu.

Mają zeswatać Alicję i Igora. Teczki wypchane danymi, wszystko podane na tacy. Brakuje tylko przypadku, który trzeba zainscenizować... I tu rusza machina zdarzeń, która wymknie się KMS spod kontroli. Kto właściwie pociąga za sznurki w tym przedstawieniu? Kto podaje się za kogoś innego? Czy Alicja wybierze "przeznaczonego" jej Igora?

Książkę przeczytałam w dwa dni. Początkowo miałam takie uczucie, że dobrze by było, gdyby na Londynie zakończyły się przygody KMS. Z czasem jednak akcja mnie porwała, rozbawiła i zaskoczyła. Książka jest dobra, choć nie wiem czy kolejne przygody swatek mogłyby mnie jeszcze zachwycić. Operację Londyn jednak polecam, bo warto.

Kachusek | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsza część "Klub matek swatek" bardzo mi się podobała, druga okazała się kiepska.. pogmatwana, mało zabawna, wręcz męcząca.. szkoda bo byłam nastawiona na dobrą rozrywkę..