Klub Matek Swatek. Operacja: Londyn

Cykl: Klub Matek Swatek (tom 2) | Seria: Otwarte dla Ciebie. Romans
Wydawnictwo: Otwarte
Livre

Kontynuacja bestsellerowego Klubu Matek Swatek. Klub Matek Swatek rusza z misją do Londynu. Ma „pomóc” Alicji, ślicznej emigrantce, związać się z Igorem. Tymczasem dziewczyna jest zakochana w Archibaldzie, czarującym i absolutnie niedostępnym arystokracie. Dla KMS nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak po maśle, same swatki wpadają w sidła miłości....

Kontynuacja bestsellerowego Klubu Matek Swatek.

Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak po maśle, same swatki wpadają w sidła miłości. Wychodzi też na jaw, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. W Londynie robi się gorąco…

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://www.otwarte.eu

natkuss | 2015-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Bohaterki, które znamy z poprzedniej części, tym razem działają na obcym terenie. Londyn przygotował dla nich wiele niespodzianek. Akcja swatanie, która teoretycznie wydaje się banalnie prosta, znacznie się komplikuje. Zwłaszcza, że tym razem to nie bohaterki panują nad sytuacją, tylko ktoś inny przejął stery losu. Koniec końców, po wielu „zaplątanych sytuacjach”, paru porwaniach, jakimś tam trupem akcja kończy się powodzeniem. A nawet dwoma nadprogramowymi parami. Książka wydaje mi się trochę słabsza, być może dlatego, że tutaj aż za dużo się dzieje i ciężko nadążyć. Albo po prostu dlatego, że czytałam je „na raz”. Ale mimo wszystko polecam :)

kasandra_85 | 2011-10-01
Przeczytana: wrzesień 2011

Alaska | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Wymiana
Przeczytana: 30 listopada 2013

Niektórzy polscy autorzy potrafią mnie jeszcze zaskoczyć. Czy to w pozytywnym czy negatywnym znaczeniu tego słowa. W tej pierwszej kategorii zdecydowanie znalazła się Ewa Stec, która Klubem Matek Swatek zyskała sobie moją sympatię. Książka, mimo dziwnego zakończenia, które nie do końca przypadło mi do gustu i tak w jakiś sposób spodobała mi się. Autorka pokusiła się o coś nowego, co według mnie po za kilkoma błędami, udało się.
Obecność drugiej części na półce nie spowodowała we mnie zgorszenia, a nawet wręcz przeciwnie. Ucieszyłam się, że będę miała okazję powrócić do szalonych przygód Danuty, Beaty, Krystyny i Jadwigi. Na początkowych radościach się zaczęło i skończyło. Z każdą kolejną stroną mój zapał do książki malał, a rozczarowanie wzrastało. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno czytam odpowiednią książkę. Patrzę na okładkę, szukam bohaterów, nie no... Przecież wszystko się zgadza, a jednak ciągle trzymałam się wrażenia, że coś jest nie tak. I teraz...

Kotkad | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Porównując do pierwszej części ta jest zdecydowanie lepsza. Tak dobra że aż przekombinowana. W poprzedniej części było swatanie, zauroczenie i miłość od pierwszego wejrzenia. Jednym słowem tkliwie i mdło. Trochę kryminału co ratowało sytuacje, ale ogólnie przewidywalnie.
W tej części autorka przeszła samą siebie. Swatanie już zeswatanych, tylko KMS o tym nie wie. Wywiad szpiegowski wszelkiej narodowości, broń, intrygi, wszyscy się o wszystkich potykają a po chińskiej dzielnicy Londynu biega Chińczyk z mieczem. Porwania, szantaże....
Trochę za dużo tego, ale w porównaniu do poprzedniej części przynajmniej człowiek nie miał czasu pomyśleć o nudzie. To było jak jedna wielka komedia, nie dość że nadmiar wszystkiego to jeszcze zdania naszpikowane sarkazmem. Zdarzyło mi się parę razy głośno roześmiać z absurdu sytuacji które w książce się odgrywały.
Reasumując, całkiem niezła rozrywka, polecam jako literaturę lekką i niewymagającą.

Agacha | 2015-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Trudno mi ocenić, która część "Matek" była lepsza. Obie zaliczam do czytadeł, po które się sięga dla rozrywki i zapomina ich treść. Na wakacje może być.

zwiatremwewlosach | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Działalność Klubu Matek Swatek cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem panie dostają zlecenie dość nietypowe. Pewne swoich niezawodnych umiejętności nie zastanawiają się długo i wyruszają na misję do... Londynu.

Mają zeswatać Alicję i Igora. Teczki wypchane danymi, wszystko podane na tacy. Brakuje tylko przypadku, który trzeba zainscenizować... I tu rusza machina zdarzeń, która wymknie się KMS spod kontroli. Kto właściwie pociąga za sznurki w tym przedstawieniu? Kto podaje się za kogoś innego? Czy Alicja wybierze "przeznaczonego" jej Igora?

Książkę przeczytałam w dwa dni. Początkowo miałam takie uczucie, że dobrze by było, gdyby na Londynie zakończyły się przygody KMS. Z czasem jednak akcja mnie porwała, rozbawiła i zaskoczyła. Książka jest dobra, choć nie wiem czy kolejne przygody swatek mogłyby mnie jeszcze zachwycić. Operację Londyn jednak polecam, bo warto.

Irena | 2012-08-15
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

„ – Miłość niemożliwa zwykle działa (…) – Zawsze to, co wydaje nam się niemożliwe, jest dla nas atrakcyjniejsze.”*

Osoba zakochana chce mieć tą świadomość, że jej druga połówka jest jej wyborem, ewentualnie zrządzeniem losu. Chce wierzyć, że to tylko i wyłącznie jej wybór, dokonany z własnej woli, a nie pod wpływem manipulacji czy też złudnych wrażeń. I zazwyczaj tak jest, ale są osoby, które uważają, ze co niektórzy potrzebują pomocy w znalezieniu tego jedynego.

Agentki Klubu Matek Swatek, które są w wieku emerytalnym tym razem poszerzają obszar swoich działań i ruszają aż do Londynu. Ich zadaniem jest aby Alicja i Igor padli sobie w ramiona i już tam pozostali. Kobiety nie zdawały sobie nawet sprawy w co się pakują godząc się na te zadanie. Nie dość, że tych dwoje sami dają rade z zacieśnianiem więzi to jeszcze narażają się bossowi mafii. Same też wpadają w skrzydła miłości i ulegają manipulacji. W trakcie trwania pobytu agentek w tym mieście okazuje się, że co niektórzy...

Gulka | 2014-09-02
Przeczytana: sierpień 2014

Pierwszy tom absolutnie mnie zachwycił, dlatego musiałam przeczytać drugą część. Nie rozczarowałam się.
Świetnie napisana opowieść kryminalna z niejednoznacznymi bohaterami i przemyślaną fabułą. Czytałam z zapartym tchem, a z każdą kartką moja ciekawość rosła.
Jeżeli jak ja, będziecie spędzać czas w nieciekawym miejscu, gdzie nic nie sprzyja (ani pogoda, ani atrakcje, ani ludzie), sięgnijcie po tę książkę. Gwarantuję Wam świetną zabawę przy próbach rozwiązania zagadki i miłe zaskoczenia wartką akcją.

Menekse | 2014-09-01

Ta książka miała szczęście, sądząc po opiniach czytelników, że przeczytałam ją przed pierwszą częścią, inaczej ocena spadłaby jeszcze niżej.
Czyta się szybko, ale czy dobrze? Miałam wrażenie, że autorka na siłę stara się być zabawna. Niestety, rzadko to jej wychodzi.

Ostatnie siedemdziesiąt stron jest dużym nieporozumieniem. Przegadane i przedłużone. Przekartkowałam tę część. Po prostu już nie mogłam dalej tego czytać.

SPOILER!!!

Powód, dla którego swatki lądują w Londynie jest baaardzo nieprzekonywujący. Naprawdę? Taka super, hiper i w ogóle agentka jak Alicja nie jest w stanie wymyślić sposobu by dostać się do Archibalda? Naprawdę potrzeba zaangażować swatki do swatania z - nie, nie z Archibaldem, to byłoby za proste -z Igorem? Przypominam, że jedna ze swatek angielskim nie włada. Cała akcja była dla mnie grubymi nićmi szyta, także Jadwiga i jej szpiegostwo.

Te wieczne wstawki o menopauzie, zmarszczkach i starości stały się najpierw nużące, potem niesamowicie denerwujące.

No...

Karolina | 2011-09-16
Przeczytana: 16 września 2011

Ewa Stec to znana, polska autorka, która zadebiutowała w 2009 roku powieścią romantyczno-kryminalną "Romans z trudem w tle", spełniając równocześnie swoje najskrytsze marzenie. Na co dzień jest szczęśliwą żoną, matką dwójki nadaktywnych dzieci i właścicielką niesfornego psa. Uwielbia czerwone hiszpańskie wino, ludzi z poczuciem humoru, a także książki z happy endem. "Klub Matek Swatek. Operacja; Londyn" jest już jej czwartą powieścią polskiej autorki, stanowiącej kontynuację bestsellerowego "Klubu Matek Swatek".

Kolejna zdesperowana matka zamierza pomóc przeznaczeniu i znaleźć dla swojej ukochanej córki księcia z bajki. W tym celu zwraca się do niezawodnego Klubu Matek Swatek i nie byłoby w tym wcale nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Alicja kilka lat temu opuściła Polskę i wciąż przebywa w Londynie. Jednak dla Jadwigi, Beaty, Danuty i Krystyny nie ma rzeczy niemożliwych. Nie bacząc na odległość i barierę językową, grupa KMS wyrusza do Londynu by tam pomóc przeznaczeniu....