Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie 1939-1990

Wydawnictwo: Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa
historia
LubimyCzytać

Pod koniec grudnia 2010 roku ukazał się w Bibliotece Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w serii Materiały Historyczne pierwszy zeszyt pod tytułem " Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Na Uchodźstwie 1939-1990".Prezentuje on postaci Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego, Stanisława Ostrowskiego, Edwarda Raczyńskiego, Kazimierza Sabbata oraz tragicznie zmarłego w Katastrofie Smoleńskiej Ryszarda Kaczorowskiego.Ostatni rozdział zatytułowany „Narodziny Trzeciej Rzeczypospolitej” przybliża nam dzień 22 grudnia 1990 roku, w którym to Prezydent RP Na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski przekazał insygnia prezydenckie nowo wybranemu w pierwszych wolnych wyborach po 1945 roku, Prezydentowi RP Lechowi Wałęsie. W grudniu ubiegłego roku minęła 20 rocznica tego wydarzenia.Autorem niniejszego zeszytu jest Sekretarz Rady OPWiM dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert. Redaktorem serii „Materiały Historyczne” jest Rafał E. Stolarski.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!