Śladami nazw miejskich Warszawy

Wydawnictwo: Muzeum Historyczne m. st. Warszawy
Warszawa, nazewnictwo, historia
popularnonaukowa
ellatiene

Zespół Nazewnictwa Miejskiego Warszawy, został powołany w 1990 roku przez ówczesnego prezydenta – Stanisława Wyganowskiego. Złożony z wybitnych varsavianistów, w większości związanych zawodowo z miejskim i instytucjami naukowymi, kulturalnymi i innymi, jak Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, Archiwum m.st. Warszawy, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami czy Biuro Miejskiego Systemu Informacji i Metro Warszawskie, po dwudziestu latach swojej działalności oddaje do rąk czytelników publikację, w której starał się przybliżyć mieszkańcom Warszawy nazewnictwo miejskie z różnych punktów widzenia i w możliwie jak najszerszym zakresie.

źródło opisu: muzeumwarszawy.pl

źródło okładki: muzeumwarszawy.pl