Pustkowia żałoby

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Cykl: John Cardinal (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
By the time you read this
powieść,

"Nim skończysz czytać, zdążę zranić Cię tak, że nie zdołasz mi wybaczyć. Brak mi słów, by wyrazić swój żal. Pamiętaj, że kochałam Cię zawsze, nigdy bardziej niż w tej chwili, i gdyby było jakieś inne wyjście…". Żona detektywa Cardinala przegrała w końcu walkę z depresją. Odebrała sobie życie... Ale nie ona jedna. Algonquin Bay wstrząsa cała seria zagadkowych samobójstw. Zrozpaczony Cardinal...

Żona detektywa Cardinala przegrała w końcu walkę z depresją. Odebrała sobie życie... Ale nie ona jedna. Algonquin Bay wstrząsa cała seria zagadkowych samobójstw. Zrozpaczony Cardinal nie wierzy jednak w tak dziwne zbiegi okoliczności. Pożegnalny list żony, szokujące zdjęcia, pełne nienawiści anonimy kierują go na zupełnie nieoczekiwany trop.

Giles Blunt, kanadyjski pisarz i scenarzysta, stał się sławny dzięki książce "Czterdzieści słów rozpaczy", przetłumaczonej na 9 języków i uhonorowanej w 2001 roku prestiżową brytyjską nagrodą Crime Writers’ Macallan Silver Dagger dla najlepszej powieści sensacyjnej. Kolejne powieści Blunta również zdobyły wyróżnienia; najnowsza* została nominowana do International IMPAC Dublin Literary Award 2005.

Książki Blunta wymykają się klasyfikacjom. Łączą thriller psychologiczny z literackim kryminałem, napięcie z akcją i suspensem, ale szczególnego charakteru nadaje im nastrój – atmosfera przejmującego zimna, pustki i osamotnienia, jak zimne i puste są przestrzenie północnej Kanady, miejsce akcji wszystkich powieści autora. Ich bohater, John Cardinal – "detektyw z tajemnicą" – bohater niedoskonały, a przez to ludzki i autentyczny, jest jedną z najlepszych postaci w literaturze sensacyjnej.

źródło opisu: [Amber, 2007]

Insomnia | 2012-05-20

Powieść Gilesa Blunta jest doskonałym połączeniem thrillera psychologicznego i klasycznej powieści kryminalnej. Doskonale opisuje stratę kogoś bliskiego. Zaskoczenie jest zaskakujące, na pierwszy rzut oka niepowiązane ze sobą wątki fajnie się przeplatają. Polecam książkę każdemu kto chce przeczytać coś innego niż zwykły thriller.

Ewelina | 2016-11-21

Bardzo dobra książka, czyta się ją szybko wpada w oko i zostaje w pamięci. Polecam

MsAdorable | 2013-01-23

Trochę ciężko się czyta momentami, ale i tak wspaniała ksiązka.

Julia | 2014-10-13

Tajemnice z pozoru nie do rozwiązania, emocje, zwroty akcji. Te słowa idealnie opisują "Pustkowia Żałoby".
Książkę kupiłam za 5 zł na stoisku taniej książki podczas rejsu na Mazurach dla zabicia czasu. Okazała się strzałem w dziesiątkę! Z zabijacza czasu przemieniła się w książkę godną polecenia.
Ciekawa ,i w idealnym tempie rozwijająca się, akcja jest wielkim atutem tej książki. Działa jak magnes na czytelnika, przyciąga i nie chce puścić!

aferuska | 2014-12-31

Niezła książka, dobrze się czyta

kina | 2013-04-10
Przeczytana: 06 sierpnia 2014