Wilki Fenrydera

Les Loups de Fenryder
978-83-7359-646-7
tajemnicza organizacja, USA
Pistacia

Stanley Holden jest wziętym autorem powieści grozy. W pracy kieruje się prostą zasadą – zrobić wszystko, by przerazić czytelnika. Ale rzeczywistość okazuje się znacznie bardziej przerażająca od fikcji – jedyna córka Stanleya zostaje okrutnie zamordowana na jego oczach. Wobec całkowitej bezradności policji, zrozpaczony pisarz postanawia sam rozwiązać zagadkę śmierci dziecka. Ściągnięty przesłanymi mu przez nieznaną osobę szokującymi zdjęciami, przyjeżdża do miasteczka Tusitala w Luizjanie. Miejsca, które niedawno stało się sceną niewytłumaczalnej, budzącej przerażenie masakry dzieci. Mieszkała tu nieżyjąca babka Stanleya, Rose. Przed kilkudziesięcioma laty była ona mimowolnym świadkiem straszliwej śmierci stu osób w pożarze domu i jako jedyna znała tożsamość podpalacza. Co łączy tę odległą historię ze współczesnym koszmarem? Czy za wszystkimi wydarzeniami kryje się tajemnicze bractwo o nazwie Wilki Fenrydera, o rodowodzie sięgającym wojny secesyjnej?

[opis wydawcy]

netha | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Wartka akcja, trzymająca w napięciu fabuła ... brakuje tylko godnego opisu histori spotkania Fenrydera z ciemnymi mocami ... polecam ...

Heisenberg | 2016-04-05

Zakupiłem "Wilki Fenrydera" pod wpływem porównania jakie gdzie zobaczyłem, "że to coś w stylu Kinga". Po lekturze oceniam ją na dwóch płaszczyznach: pierwsza to taka, że - nie patrząc na powyższe porównanie! - to jest to średnia książka do przeczytania i zapomnienia; druga płaszczyzna: porównanie tego do Kinga zakrawa na kpinę i kiepski żart!

Ola | 2014-09-09

Styl pisania autora mi się podobał, niestety zakończenie jest rozczarowujące. Zostało wprowadzonych zbyt wiele wątków na raz i mam wrażenie, że autor pogubił się próbując jakoś logicznie je powiązać.

tom5210 | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Książkę kupiłem na wyprzedaży w hipermarkecie za mniej niż 7 pln. Cóż można oczekiwać po książce w takiej cenie? Raczej niewiele i z tego powodu nie chciałem jej brać ale zaciekawiło mnie streszczenie na końcu i spróbowałem "przetestować" tą pozycję. Ogólnie nie zawiodłem się na niej. Czyta się ją bardzo szybko bo autor pisze w jasny i przejrzysty sposób. Akcja powoduje, że na pewno czytelnik się nie nudzi podczas lektury. Ale im dalej tym pojawia się coraz więcej fantastyki, a samo zakończenie jest już bardzo przewidywalne i raczej słabe. Mimo wszystko warto przeczytać, szczególnie jak ktoś nie oczekuje od książki jakiegoś głębszego przesłania.

online | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Wykonałem dwa podejścia i w końcu udało mi się przeczytać.
Najbardziej podobały mi się fragmenty, które kojarzą się z twórczością S. Kinga.

AKasiaCzyta | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Raczej nie czytuję ani horrorów, ani fantastyki,
ale książkę dostałam w prezencie i wstyd było nie przeczytać. Lektura dosyć mocna, raczej nie na samotną noc ( może dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do tego typu książek).Generalnie jestem zadowolona, że przeczytałam, momentami ciarki przechodziły po plecach, wciągnęło mnie do cna. Stwierdzam jednak, że czułam niedosyt, gdy poznałam zakończenie. Chyba było za mało "straszne".

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Kłopot z „Wilkami Fenrydera” polega na tym, że... i się zacięłam. To może inaczej – Covin pisze pod Kinga: łączy thriller z horrorem, próbuje mocno zarysować psychologiczne cechy swych bohaterów, pisze ciekawie i dobrze. A jednak...
„Wilki...” są powieścią o strachu. Nie przed duchami, zombie czy innymi dziwnymi istotami. Nie. Chodzi o strach głęboko zakorzeniony w ludzkiej psychice. Ktoś boi się szczurów, ktoś inny – rekina i dalej w ten deseń. Nic w sumie nowego. „Wilki...” są również powieścią o tajemnicy i radzeniu sobie z trzymaniem języka za zębami przez lat kilkadziesiąt. Oczywiście ktoś musi się wygadać i tym samym zapoczątkować lawinę wydarzeń. Mamy więc strach, tajemnicę, plus tajne stowarzyszenie, a wszystko to dzieje się gdzieś w zapomnianym przez Boga miasteczku Luizjany. Ale diabeł tkwi w szczegółach i na takowych Covin się wykłada. Dodaje agentów FBI, tajemniczego gangstera, dziwaczny atrybut „Wilków” i całość robi się zagmatwana i pokręcona. W sumie na koniec...

Zaczytanie | 2013-06-13

Horror to gatunek literacki, z którym rozstałam się dobre kilka lat temu, być może ze względu na to, że na rynku nie pojawiały się żadne ciekawe pozycje, a mi znudziły się już opowieści o duchach i demonach. Jednak powieść Aleca Covina to coś więcej niż tylko horror. To thriller z elementami fantastyki i grozy, w którym dostrzec można także trochę psychologii. Już po przeczytaniu pierwszej strony odniosłam wrażenie, że styl tego autora jest mi jakoś zadziwiająco znany. W miarę czytania zaczęłam dostrzegać coraz więcej podobieństw i z czystym sumieniem mogę porównać styl literacki tego autora ze stylem Deana Koontza.

Cała opinia na:

Pestilentia | 2013-06-08

Przyzwoity thriller, trzyma w napięciu.

blackladybird6 | 2013-05-13

Fascynująca... pochłania czytelnika w całości. Autor na długo wyrył w mojej pamięci drukowanymi literami fabułę. Jest to jedna z perełek, która zabłyszczy w niejednej bibliotece.