Wilki Fenrydera

Les Loups de Fenryder
978-83-7359-646-7
tajemnicza organizacja, USA
Pistacia

Stanley Holden jest wziętym autorem powieści grozy. W pracy kieruje się prostą zasadą – zrobić wszystko, by przerazić czytelnika. Ale rzeczywistość okazuje się znacznie bardziej przerażająca od fikcji – jedyna córka Stanleya zostaje okrutnie zamordowana na jego oczach. Wobec całkowitej bezradności policji, zrozpaczony pisarz postanawia sam rozwiązać zagadkę śmierci dziecka. Ściągnięty przesłanymi mu przez nieznaną osobę szokującymi zdjęciami, przyjeżdża do miasteczka Tusitala w Luizjanie. Miejsca, które niedawno stało się sceną niewytłumaczalnej, budzącej przerażenie masakry dzieci. Mieszkała tu nieżyjąca babka Stanleya, Rose. Przed kilkudziesięcioma laty była ona mimowolnym świadkiem straszliwej śmierci stu osób w pożarze domu i jako jedyna znała tożsamość podpalacza. Co łączy tę odległą historię ze współczesnym koszmarem? Czy za wszystkimi wydarzeniami kryje się tajemnicze bractwo o nazwie Wilki Fenrydera, o rodowodzie sięgającym wojny secesyjnej?

[opis wydawcy]

Marduk | 2016-04-05

Zakupiłem "Wilki Fenrydera" pod wpływem porównania jakie gdzie zobaczyłem, "że to coś w stylu Kinga". Po lekturze oceniam ją na dwóch płaszczyznach: pierwsza to taka, że - nie patrząc na powyższe porównanie! - to jest to średnia książka do przeczytania i zapomnienia; druga płaszczyzna: porównanie tego do Kinga zakrawa na kpinę i kiepski żart!

online | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Wykonałem dwa podejścia i w końcu udało mi się przeczytać.
Najbardziej podobały mi się fragmenty, które kojarzą się z twórczością S. Kinga.

tom5210 | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Książkę kupiłem na wyprzedaży w hipermarkecie za mniej niż 7 pln. Cóż można oczekiwać po książce w takiej cenie? Raczej niewiele i z tego powodu nie chciałem jej brać ale zaciekawiło mnie streszczenie na końcu i spróbowałem "przetestować" tą pozycję. Ogólnie nie zawiodłem się na niej. Czyta się ją bardzo szybko bo autor pisze w jasny i przejrzysty sposób. Akcja powoduje, że na pewno czytelnik się nie nudzi podczas lektury. Ale im dalej tym pojawia się coraz więcej fantastyki, a samo zakończenie jest już bardzo przewidywalne i raczej słabe. Mimo wszystko warto przeczytać, szczególnie jak ktoś nie oczekuje od książki jakiegoś głębszego przesłania.

Zaczytanie | 2013-06-13

Horror to gatunek literacki, z którym rozstałam się dobre kilka lat temu, być może ze względu na to, że na rynku nie pojawiały się żadne ciekawe pozycje, a mi znudziły się już opowieści o duchach i demonach. Jednak powieść Aleca Covina to coś więcej niż tylko horror. To thriller z elementami fantastyki i grozy, w którym dostrzec można także trochę psychologii. Już po przeczytaniu pierwszej strony odniosłam wrażenie, że styl tego autora jest mi jakoś zadziwiająco znany. W miarę czytania zaczęłam dostrzegać coraz więcej podobieństw i z czystym sumieniem mogę porównać styl literacki tego autora ze stylem Deana Koontza.

Cała opinia na:

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Kłopot z „Wilkami Fenrydera” polega na tym, że... i się zacięłam. To może inaczej – Covin pisze pod Kinga: łączy thriller z horrorem, próbuje mocno zarysować psychologiczne cechy swych bohaterów, pisze ciekawie i dobrze. A jednak...
„Wilki...” są powieścią o strachu. Nie przed duchami, zombie czy innymi dziwnymi istotami. Nie. Chodzi o strach głęboko zakorzeniony w ludzkiej psychice. Ktoś boi się szczurów, ktoś inny – rekina i dalej w ten deseń. Nic w sumie nowego. „Wilki...” są również powieścią o tajemnicy i radzeniu sobie z trzymaniem języka za zębami przez lat kilkadziesiąt. Oczywiście ktoś musi się wygadać i tym samym zapoczątkować lawinę wydarzeń. Mamy więc strach, tajemnicę, plus tajne stowarzyszenie, a wszystko to dzieje się gdzieś w zapomnianym przez Boga miasteczku Luizjany. Ale diabeł tkwi w szczegółach i na takowych Covin się wykłada. Dodaje agentów FBI, tajemniczego gangstera, dziwaczny atrybut „Wilków” i całość robi się zagmatwana i pokręcona. W sumie na koniec...

AKasiaCzyta | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Raczej nie czytuję ani horrorów, ani fantastyki,
ale książkę dostałam w prezencie i wstyd było nie przeczytać. Lektura dosyć mocna, raczej nie na samotną noc ( może dlatego, że nie jestem przyzwyczajona do tego typu książek).Generalnie jestem zadowolona, że przeczytałam, momentami ciarki przechodziły po plecach, wciągnęło mnie do cna. Stwierdzam jednak, że czułam niedosyt, gdy poznałam zakończenie. Chyba było za mało "straszne".

Weronika | 2011-06-30
Przeczytana: czerwiec 2011

„Wilki Fenrydera” stanowią summa summarum udaną kondensację thrillera z elementami grozy i fantastyki.

Reprezentantem fantastyki jest postać Stwora – zjawiska będącego żywą projekcją najskrytszych ludzkich lęków. Mimo że preferuję lektury oparte na realizmie, tenże zabieg autora uważam za udany. Natomiast Covin w moim mniemaniu puścił (bardzo!) wodze fantazji, kreując tytułowego Fenrydera na tego, który pomógł przejąć władzę Hitlerowi w Niemczech, tego, za którego namową Fuhrer zaatakował Polskę w 1939r., tego, który przesądził o klęsce Adolfa, opuszczając go w 1941r., w końcu tego, który przewidział zamach na WTC oraz iracki kocioł. Jest to jedyny wątek powieści, w którym uśmiech ciśnie się na usta. Połączenie historii z fantastycznym stowarzyszeniem - moim zdaniem – tak słabe, że aż śmieszne.

W powieści dominuje element grozy, finał to istne apogeum strachu. Autor, niczym jego bohater Stanley, napisał pod tym względem dobry dreszczowiec, sprawiając, że deszcz (a mżawka to już...

Całkiem dobra powieść grozy, chociaż bardzo rzucało się w oczy, że autor garściami czerpie z twórczości Kinga. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza to polecam. Czyta się bardzo szybko.

Gulbaska | 2011-02-15
Przeczytana: luty 2011

Jeśli uwielbiasz teorie spisku tak jak ja, to bardzo serdecznie polecam tę książkę. I polecam nic nie jeść w trakcie czytania, bo może co nieco stanąć gardle przy opisach miejsc zbrodni. Nie raz i nie dwa przeszedł mi dreszcz po plecach podczas czytania :)

Ola | 2014-09-09

Styl pisania autora mi się podobał, niestety zakończenie jest rozczarowujące. Zostało wprowadzonych zbyt wiele wątków na raz i mam wrażenie, że autor pogubił się próbując jakoś logicznie je powiązać.