Chłodne spojrzenie

Nowojorski artysta maluje prześladujące go wizje morderstw, ale nikt nie chce ani oglądać, ani kupować jego obrazów. Po kolejnej klęsce przypadkowo spotkany zagadkowy mężczyzna proponuje mu pomoc. Jaką? Za jaką cenę? Nicholas tego nie wie, ale przyjmuje propozycję. Wkrótce jego płótna zdobywają ogromne powodzenie.

sosemigo | 2014-08-24

Największą zbrodnią w tej książce jest przewidywalnosc akcji. Czyta się ją szybko i sprawnie, można nawet się wciągnąć, ale nie bardziej niż w Szklaną Pułapkę z Brucem Willisem ;) Jedno zdanie na okładce odziera powieść ze wszelkiej tajemnicy: "faustowski pakt w zamian za sukces". Malarz bez sprzedanych obrazow, zagadkowy mężczyzna, pakt za "wysoką cenę" gwarantujący sławę... litości :) da się czytać, ale nie spodziewalabym się zbyt wiele; zwłaszcza jakiegoś głębokiego przesłania. Żądza sławy i bogactw to temat dość oklepany, jak również mieszanie w to dziwnych gentelmanow w czarnych pelerynach ;)

MisterOzz | 2012-02-04

Dla mnie rewelacyjna opowieść o autodestrukcji człowieka! Czytając tą książkę można zauważyć iż mimo, że nie trzyma w napięciu i momentami bywa przewidywalna jak dla mnie to potrafi całkowicie pochłonąć i wprawić w przygnębiający wręcz nastrój. Myślę, że wiele osób się ze mną zgodzi iż istnieją podobieństwa z "Harrym Angelem".
Gorąco polecam tę pozycję osobom utalentowanym plastycznie;)

Gdzie szukać natchnienia i jak je utrzymać?Ile za to trzeba zapłacić?Czy to jest rzeczywistość?Na te pytania bohater ,albo sobie odpowie ,albo niech szuka innej pracy.Może w kimś ta książka rozbudzi fascynację malarstwem z tej ciemnej strony.Jest pomysł na fabułę i myślę ,że zostaje wykorzystany.

obsesja230 | 2013-06-19

Bardzo interesująca książka. Zaciekawi każdego melancholika i z pewnością nie tylko.

Radek | 2011-02-01

Po przeczytaniu książki "Czterdzieści słów rozpaczy" tego samego autora spodziewałem się czegoś lepszego.
Niby ksiazka ta ma swój "klimat" ale mnie nie przekonała.
Tak jak zostało napisane wcześniej, jak dla mnie "za ciężka".
Początek zapowiadał się fajnie ale czym dalej tym nudniejsza.
Dokonczyłem ją tylko dlatego, że mam w zwyczaju zawsze dokończyć książkę, nawet ta która okaże się kompletnym niewypałem.

ukyo | 2010-09-26
Przeczytana: sierpień 2008

Czyli jak z podrzędnego malarza powierzchni płaskich stać się wielkim w świecie sztuki. Jak? Ano wystarczy mały faustowski pakcik. Książka w żadnym razie nie jest oryginalna, ale klimat zdecydowanie ma. Moim zdaniem można przeczytać.

Catarinka | 2011-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Połowę książki przeczytałam ziewając, ale później ze strony na stronę było coraz lepiej. Samo zakończenie czytałam jednym tchem zastanawiając się czy może jednak coś się zmieni.

kiniamala | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Autodestrukcja...co może z człowiekiem zrobić dążenie do sławy, bogactwa..? I choć trochę przewidywalna, to czyta się świetnie.

edymucha | 2011-01-23
Przeczytana: 27 listopada 2011

Mroczna i "ciężka" książka

aklerre | 2011-10-18

Bardzo dobra książka, którą warto przeczytać. Historia od razu wciąga i aż się prosi, by czytać do końca.